A Free Template From Joomlashack

A Free Template From Joomlashack

Drodzy Państwo

Niniejsza strona jest kontynuacją mojej wcześniejszej witryny:

http://hamburgpol.w.interia.pl/

stworzonej 13 sierpnia 2004 roku dzięki pomocy ś.p. Ryszarda,  członka założyciela NSZZ "Solidarność", wspaniałego patrioty i ofiarnego przyjaciela.

 

 

 

KSIĄŻKI ON-LINE

 

Uwaga
- nowa książka na witrynie:

Jean-Baptiste Bouchaud

MIŁOŚĆ ZA MIŁOŚĆ

Życie zakonne św. Rafała Kalinowskiego

Zapraszam do lektury

 

 

Książka "Dogmat Świętych Obcowanie" do której tekst zebrał i opracował w 1980 roku mói Tata
ś.p. Bernard Paweł Jan Tuszyński

 

Herman Cohen - Augustyn-Maria od Najsw. Sakramentu

 

Życie ojca Hermana
- Augustyna-Marii
od Najśw. Sakramentu

Książka wydana przez Siostry Miłosierdzia z Łagiewnik 1898 r

"Źródłem, z którego wypłynęły potoki miłości, siłą, która sprowadziła wylew dotąd nieznanej radości - była wiara święta. Nie ma jej ani w judaizmie, ani w schizmie, lecz tylko w jednym prawdziwym Kościele Katolickimi, W tym Kościele jedynie każdy z obu  naszych nawróconych  źródło wody żywej dla duszy swojej, spragnionej prawdy, mogli znaleźć.
Oby  życiem O. Hermana Cohena  i siostry Natalii Naryszkin, zostający poza obrębem Kościoła zostali oświeceni , że tylko w Kościele św. katolickim - wiara żywot wieczny daje."

Fragment listu Św. Rafała Kalinowskiego do tłumaczki w Łagiewnikach,
11 września 1898 r.

TEKSTY

 

Ks. prof. Franciszek Cegiełka

Nasz święty Rafał Kalinowski

 

 

 

Cudowny obraz, który Św. Faustyna nazwała "Król Miłosierdzia", namalował według słów s. Faustyny Eugeniusz Kazimierowski

W kulcie Miłosierdzia Bożego obraz Króla Miłosierdzia odgrywa pierwszorzędną rolę. Dlatego s. Faustyna przywiązywała do jego poprawności wielką wagę. W obrazie tym odróżniała ona cechy istotne i polecała czuwać, by one były zachowane.

"W dniu 23.09.2005 roku Litwini podstępnie zabrali z polskiego kościoła św. Ducha w Wilnie obraz Jezu Ufam Tobie i to mimo tego że kardynał Baczkis (prymas Litwy) publicznie ogłosił że obraz nie będzie zabrany po kryjomu. Obraz został przeniesiony do pobliskiego kościoła św. Trójcy a w zasadzie kaplicy. Kościół ten przez scianę sąsiaduje z głośnym nocnym klubem Oryginal obrazu Jezu Ufam Tobie w czasach sowieckich zostal przechowany przez wileńskich Polaków i od 20 lat znajdował się w Kościele św. Ducha."

Żródło cytatu

Stronę ogląda

 

• Initium sapientiae timor Domini  - Początkiem mądrości - bojaźń Pańska
(Psalm 111,10)

• Za wielu milczy!
Milczący obserwatorzy, nie zajmujący konkretnego stanowiska - bez odwagi pouczenia - są przed Bogiem współwinni w nieszczęściu Kościola 
Św. Hildegard
von Bingen (1098-1179)

• Największym wrogiem chrześcijaństwa są sami chrześcijanie,
jeśli są tchórzliwi i wygodni.  
Ks. abp prof. dr hab.
Stanisław Wielgus

 

 

 

 

Św. Michał Archanioł

 

 

 

 

Wy Polacy,
przez niniejszy ucisk oczyszczeni i miłością wspólną silni, nie tylko będziecie się wzajem wspomagali, nadto poniesiecie ratunek innym narodom i ludom, nawet wam niegdyś wrogim.

Cześć Maryi i Świętego Sakramentu zakwitnie w całym narodzie polskim.

Najwyżej zaś Pan Bóg was wyniesie, kiedy dacie światu
WIELKIEGO PAPIEŻA.

Bóg żąda od was walki w duchu Chrystusowym, i w duchu Jego Świętych.

Bł. ks. Bronisław Markiewicz
"Bój bezkrwawy", 1908

 

 

 

Św. Ekspedyt

 

Nowenna
do św. Expedyta

 

24 grudnia nieznane fakty

 

24 grudnia 1654 r Bruksela praprawnuczka Albrechta Hohenzollerna - Krystyna Szwecka została Katoliczką .

Krystyna ur. 8 grudnia 1626 r. w Sztokholmie, zm. 19 kwietnia 1689 r. w Rzymie) – córka Gustawa II Adolfa, królowa Szwecji w latach 1632-1654.Przyczyniła sie do zakończenia wojny 30 letniej pokojem w Westwalii 24 października 1648 .Krystyna abdykowała 6 czerwca 1654 r na rzecz jej niedoszłego męża Karola Gustawa.

http://mariat.gazetawarszawska.com/2012/01/05/hamburg-warszawa-rzym-1668-r-listy-krolowej-krystyny-z-monsiniore-marescotti/

http://mariateresa.pl/ksiazki/44-listy-krolowej-krystyny

24 grudnia roku 1654, o północy w Brukseli złożyła wyznanie wiary katolickiej ”Krystyna Waza Królowa Szwedów, Gotów i Wandalów.

Miała wówczas 28 lat, a na tronie szwedzkim zasiadała aż 22 lata.Nim dotarła do Rzymu, zgodnie z wolą papieża, musiała publicznie ogłosić zmianę wyznania. ,co uczynila 3 listopada 1655 w Insbruku..przed wyslannikiem Papieza

....18 listopada 1655 r w dniu obleżenia Jasnej Góry oddala berło i koronę Matce Bożej w Loretto ..

18 listopada 1655 r Bł Marko Aviano otrzymał święcenia Kapłańskie

Powitanie Krystyny 23 grudnia 1655 r w Rzymie swoim blaskiem przewyższało powitania panujących królów, cesarzy, w tym przed ośmiuset laty Karola I Wielkiego.

25 grudnia 800.......Rzym Watykan koronacja Karola Wielkiego http://www.ultramontes.pl/holzwarth_karol_wielki_3.htm

24 grudnia 1655  r wielkie święto w Rzymie

24 grudnia  1655 r modlitwa w Częstochowie

Matka Boża ukazała się Szwedom zmuszając ich do ucieczki ..

Krystyna...Z bożej łaski królowa Szwecji, Gotów i Wenedów, wielka księżna Finlandii, księżna Estonii, Karelii, Bremy, Verden, Szczecina, Pomorza, Kaszubów, Wenedów i Rugii, pani Ingrii i Wismaru.

Jako Księżna Estonii 24 grudnia ustanowiła świętem Pokoju w Estonii

24 grudnia każdego roku prezydent Estonii ogłasza święta Bożego Narodzenia czasem pokoju i uczestniczy w uroczystym nabożeństwie tego dnia.

 

24 grudnia 1854 r Texas ......200 rocznica złożenia wyznania wiary katolickiej Królowej Krystyny24 grudnia 1654 r w Brukseli (o północy )

24-go grudnia 1854 roku, narodziła się w Teksasie mała polska katolicka osada ,,Panna Maria,,.

święta noc,jest ważna dla wszystkich Amerykanów polskiego pochodzenia.

Świętują ważne, historyczne narodziny –małej osady, która dała początek potężnej dziś, społeczności polskiej na kontynencie amerykańskim.

Inicjatorem tego przedsięwzięcia był kuzyn sw Piusa X .. franciszkanin rodem ze Śląska,

ks.Leopold Moczygemba, który postanowił sprowadzić do Ameryki pierwszych chłopów polskich z własnej wsi rodzinnej – Płużnica Wielka, w powiecie strzeleckim, i osiedlić ich w Teksasie, gdzie sam przebywał od kilku lat jako duszpasterz emigrantów z Bawarii

Patriarcha Amerykańskiej Polonii. ks. Leopold Bonawentura Maria Moczygemba... kuzyna św Piusa X najpierw w Teksasie, a potem w innych stanach Ameryki, założył on polskie osady, budował kościoły, seminaria duchowne i szkoły.

Z jego inicjatywy 1 grudnia 1854 r. przybyła do Ameryki pierwsza, licząca 200 osób zorganizowana grupa Polaków - w większości pochodzących z Płużnicy Wielkiej na Górnym Śląsku - których twarda ręka niemieckich rządów pozbawiła ziemi, chleba i wolności.

24 grudnia 1854 r. pod historycznym już dziś dębem ks. Moczygemba odprawił pierwszą pasterkę.

Miejsce to nazwano Panna Maria dla uczczenia Niepokalanej Dziewicy Maryi.

W niedługim czasie Polacy wraz z ks. Moczygembą rozpoczęli budowę polskiego kościoła na ziemi amerykańskiej, zaś rok później założyli najstarszą w Ameryce polską szkołę (im. św. Józefa). W pierwszym roku szkolnym uczyło się w niej ośmioro dzieci.

 

24 grudnia 1000 r Św .Stefan został uroczyście namaszczony i koronowany na pierwszego króla zjednoczonych Węgier w katedrze w Ostrzychomiu.Zmarł 15 sierpnia 1038 w uroczystość Wniebowzięcia NMP, którą czcił głęboko i nazywał "Magna Domina Hungarorum" (Wielką Panią Węgier).

24 grudnia 1473 zmarł Św Jan z Kęt .

24 grudnia 1287 – III najazd mongolski na Polskę: armia mongolska pod wodzą Nogaja rozpoczęła oblężenie Krakowa.

24 grudnia 1588 w Grazu urodziła się Konstancja Habsburżanka królowa Polski i Szwecji, córka arcyksięcia Karola Styryjskiego i Marii Anny Bawarskiej, druga żona Zygmunta III Wazy, matka Jana II Kazimierza Wazy.

24 grudnia 1598 r w Rzymie Tybr wystąpił z brzegów zgineło ok 4.000 ludzi.
24 grudnia 1654 r Bruksela praprawnuczka Albrechta Hohenzollerna - Krystyna Szwecka została Katoliczką .

24 grudnia 1707 we Wrocławiu – zmarla Karolina księżniczka legnicko-brzeska, ostatni przedstawiciel dynastii Piastów

24 grudnia 1717 – W nocy z 24/25 grudnia potężny sztorm uderzył od północy w wybrzeża Holandii, Niemiec i Skandynawii, wywołując powodzie w których zginęło około 14 tys. osób.

24 grudnia 1777 – James Cook odkrył Wyspę Bożego Narodzenia.

24 grudnia 1798 w Zaosiu koło Nowogródka urodzil sie -Adam Bernard Mickiewicz –frankista

24 grudnia 1811 – U wybrzeży Jutlandii rozbiły się w czasie sztormu brytyjskie okręty HMS Defence i HMS St. George; zginęło około 1300 marynarzy.

23 grudnia 1830r. Pius IX otrzymał godność kardynała in petto.Długi pontyfikat Piusa IX trwający aż 32 lata, był pasmem nieustannej, ostrej walki w obronie Boga i Kościoła

24 grudnia 1848 r Pius IX przebywa  na wygnaniu w Gaeta

24 grudnia 1836 r Paryż w w kaplicy Kolegium Świętego Stanisława w Paryżu przyjął chrzest 32 letni żyd - Jakub Libermann założyciel Zgromadzenia Ducha Świętego pod opieką Niepokalanego Serca Maryi

Rodzina pochodziła z Polski piąty syn rabina Lazara Libermanna.19 czerwca 1910 papież Pi

24 grudnia 1898 r w Libanie zmarl św Charbel Makhlouf właściwie Józef (Youssef) Makhluf

24 grudnia 1914 – I wojna światowa: rozpoczął się rozejm bożonarodzeniowy.

24 grudnia 1929 – Pożar zniszczył zachodnie skrzydło Białego Domu w Waszyngtonie.

24 grudnia 1932 r Monachium promocja Adolfa Hitlera ( wnuka Samuela Rothschylda ) ...To jest Adolf Hitler jako człowiek i Fuhrer Niemieckiego Narodu ,,...14 sierpnia 1943 r w Wewelsburgu proklamowano Adolfa Hitlera jako Mesjasza ..któremu należy oddawać czesc Boską

https://www.youtube.com/watch?v=882JwpiUX7g ;https://www.youtube.com/watch?v=_zuDPQovE8k ( Wewelsburg pałac biskupi Arcybiskupa Klemensa Augusta von Bawaria -wnuka Krola Jana III Sobieskiego od 1934 r przekształcony przez H. Himmlera jako nowy Watykan ...z planami do 2033 r

tego dnia

24 grudnia 1932 r Norymberga umiera konwertyta 32 letni Ks .Bruno Rothschild ( nawrócony z judaizmu w 1928 r za przyczyną sługi bożej Teresy Neumann jego matki chrzestnej ) Bruno Rothschild Kapłan Katolicki od 29 czerwca 1932 ,duchowy przyjaciel Św.Edyty Stein nawróconej z judaizmu 1 stycznia 1922 r

http://de.wikipedia.org/wiki/Bruno_Rothschild

24 grudnia 1939 r ostatnia wigilia Bł Ks Bronisława Komorowskiego

https://forumdlazycia.wordpress.com/2012/08/31/bl-ksiadz-bronislaw-komorowski-zamordowany-rytualnie-22-marca-1940-r-w-stutthofie/

24 grudnia 1945 r sługa boży Papież Pius XII tak mówił o Związku Radzieckim:

http://www.rodaknet.com/rp_adamski_13.htm

"Cała powierzchnia globu, czerwona od przelanej w tych przerażających latach krwi, proklamuje tyranię totalitarnego państwa. [.] [Związek Radziecki] jednym ruchem pióra [.] zmienia granice państw; jedną kategoryczną decyzją przywłaszcza sobie gospodarkę ludu [.] pozbawiając go jego naturalnych możliwości; poprzez źle skrywane okrucieństwo przegania miliony ludzi [.] z ich domów i ziem i wykorzenia, wyrywa z kultury i cywilizacji, nad stworzeniem której pracowały całe pokolenia".

Po skazaniu na długie lata więzienia arcybiskupów Berana z Pragi, Stepigiera z Zagrzebia i Midszentego z Węgier Pius XII zalecił Świętemu Oficjum wydanie oświadczenia, które głosiło, że każdy, kto przyznaje się do nauki materialistycznego i antychrześcijańskiego komunizmu oraz wstępuje do komunistycznej partii, ściąga na siebie karę ekskomuniki. Utrudniło to znacznie nowym komunistycznym reżimom tworzenie nowych "Kościołów", kierowanych przez tzw. księży-patriotów.

24 grudnia 1955 r. Pius XII przypomniał: "Mocą nauki chrześcijańskiej odrzucamy komunizm jako system społeczny".

Ciosem dla komunistów - zwłaszcza tych z Moskwy - było lansowanie przez papieża pojęcia "słusznej wojny".W momencie gdy komuniści robili wszystko, by przedstawić siebie jako ofiary imperialistycznej agresji, Pius XII potępił "pacyfistyczną propagandę, w której nadużywane jest słowo pokój".Podkreślił, że gdyby katolicy za główny cel postawili sobie rozbrojenie, pozostaliby kompletnie pozbawieni możliwości obrony przed agresorem.

 

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack