A Free Template From Joomlashack

A Free Template From Joomlashack

Drodzy Państwo

Niniejsza strona jest kontynuacją mojej wcześniejszej witryny:

http://hamburgpol.w.interia.pl/

stworzonej 13 sierpnia 2004 roku dzięki pomocy ś.p. Ryszarda,  członka założyciela NSZZ "Solidarność", wspaniałego patrioty i ofiarnego przyjaciela.

 

 

 

KSIĄŻKI ON-LINE

 

Uwaga
- nowa książka na witrynie:

Jean-Baptiste Bouchaud

MIŁOŚĆ ZA MIŁOŚĆ

Życie zakonne św. Rafała Kalinowskiego

Zapraszam do lektury

 

 

Książka "Dogmat Świętych Obcowanie" do której tekst zebrał i opracował w 1980 roku mói Tata
ś.p. Bernard Paweł Jan Tuszyński

 

Herman Cohen - Augustyn-Maria od Najsw. Sakramentu

 

Życie ojca Hermana
- Augustyna-Marii
od Najśw. Sakramentu

Książka wydana przez Siostry Miłosierdzia z Łagiewnik 1898 r

"Źródłem, z którego wypłynęły potoki miłości, siłą, która sprowadziła wylew dotąd nieznanej radości - była wiara święta. Nie ma jej ani w judaizmie, ani w schizmie, lecz tylko w jednym prawdziwym Kościele Katolickimi, W tym Kościele jedynie każdy z obu  naszych nawróconych  źródło wody żywej dla duszy swojej, spragnionej prawdy, mogli znaleźć.
Oby  życiem O. Hermana Cohena  i siostry Natalii Naryszkin, zostający poza obrębem Kościoła zostali oświeceni , że tylko w Kościele św. katolickim - wiara żywot wieczny daje."

Fragment listu Św. Rafała Kalinowskiego do tłumaczki w Łagiewnikach,
11 września 1898 r.

TEKSTY

 

Ks. prof. Franciszek Cegiełka

Nasz święty Rafał Kalinowski

 

 

 

Cudowny obraz, który Św. Faustyna nazwała "Król Miłosierdzia", namalował według słów s. Faustyny Eugeniusz Kazimierowski

W kulcie Miłosierdzia Bożego obraz Króla Miłosierdzia odgrywa pierwszorzędną rolę. Dlatego s. Faustyna przywiązywała do jego poprawności wielką wagę. W obrazie tym odróżniała ona cechy istotne i polecała czuwać, by one były zachowane.

"W dniu 23.09.2005 roku Litwini podstępnie zabrali z polskiego kościoła św. Ducha w Wilnie obraz Jezu Ufam Tobie i to mimo tego że kardynał Baczkis (prymas Litwy) publicznie ogłosił że obraz nie będzie zabrany po kryjomu. Obraz został przeniesiony do pobliskiego kościoła św. Trójcy a w zasadzie kaplicy. Kościół ten przez scianę sąsiaduje z głośnym nocnym klubem Oryginal obrazu Jezu Ufam Tobie w czasach sowieckich zostal przechowany przez wileńskich Polaków i od 20 lat znajdował się w Kościele św. Ducha."

Żródło cytatu

Stronę ogląda

 

• Initium sapientiae timor Domini  - Początkiem mądrości - bojaźń Pańska
(Psalm 111,10)

• Za wielu milczy!
Milczący obserwatorzy, nie zajmujący konkretnego stanowiska - bez odwagi pouczenia - są przed Bogiem współwinni w nieszczęściu Kościola 
Św. Hildegard
von Bingen (1098-1179)

• Największym wrogiem chrześcijaństwa są sami chrześcijanie,
jeśli są tchórzliwi i wygodni.  
Ks. abp prof. dr hab.
Stanisław Wielgus

 

 

 

 

Św. Michał Archanioł

 

 

 

 

Wy Polacy,
przez niniejszy ucisk oczyszczeni i miłością wspólną silni, nie tylko będziecie się wzajem wspomagali, nadto poniesiecie ratunek innym narodom i ludom, nawet wam niegdyś wrogim.

Cześć Maryi i Świętego Sakramentu zakwitnie w całym narodzie polskim.

Najwyżej zaś Pan Bóg was wyniesie, kiedy dacie światu
WIELKIEGO PAPIEŻA.

Bóg żąda od was walki w duchu Chrystusowym, i w duchu Jego Świętych.

Bł. ks. Bronisław Markiewicz
"Bój bezkrwawy", 1908

 

 

 

Św. Ekspedyt

 

Nowenna
do św. Expedyta

 

1 listopad 2015 Hamburg Bł Ks Jerzy Popiełuszko

 Wszystkich Świętych    1  listopada 2015    w  Hamburgu 

 

Gnadenbild Heede

1 listopad 1937  do 3 listopada 1940 r  Emslad  w  Heede  objawia się : Królowa Wszechświata i Królowa Dusz Czyśćcowych.

Boże Miłosierdzie,-to bezgraniczne zaufanie.

... Strona o Bł Ks Jerzym Popiełuszko  czytaj 

1 listopada 2015  Hamburg -  Boża Opatrznosc zaprowadziła nas  na grób Polaka Franciszka Stachowiaka   zmarłego 14 wrzesnia 1947 r 

 

Śmierć ks Jerzego Popiełuszki,prawda  słuchaj 

Hamburg Papieże - Polscy Królowie i żydowska Solidarnosc  czytaj 
 

14 września 2015 - zakończenie pierwszej fazy procesu bł. ks. Popiełuszki czytaj

 
Data zakończenia francuskiej fazy procesu o uznanie cudu za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki tylko pozornie jest przypadkowa. Dlaczego? Bo 14 września do nowo zbudowanej katedry w Créteil są przenoszone prochy dawnych biskupów.
 
14 września  2015 przypada także dokładnie trzecia rocznica tego nadzwyczajnego uzdrowienia (nastąpiło ono w 2012 r.).
 
14 września to dzień urodzin ks. Popiełuszki oraz dzień urodzin ks. Bernarda, który modlił się nad umierającym Francois, wzywając pomocy ks. Jerzego, którego uznaje za swego brata bliźniaka.
 
- Jest to więc wielki dzień, tym bardziej że po 14 września, czyli po zakończeniu procesu w Créteil, sprawa bł. ks. Popiełuszki idzie już do Watykanu
 
Ks. Jerzy Popiełuszko oficjalnie błogosławionym jest od 6 czerwca 2010 r.
Tymczasem we Francji rozwija się spontaniczny kult bł. ks. Popiełuszki. Coraz więcej ludzi modli się za jego wstawiennictwem, szuka publikacji związanych z polskim męczennikiem. 
 
10 kwietnia 1983 roku  Warszawa  kapelan „Solidarności” odnotował czytaj 
 

10 kwietnia  1983  Niedziela Bożego Miłosierdzia kosciół św Józefa Hamburg Wandsbeck 

10 kwietnia 1983 r   Hamburg -Wandsbeck  zostal wystawiony obraz Jezu Ufam Tobie
10 kwiecien 1983  Rzym  za przyczyną św Ojca Pio odżyła uważana za zmarłą  Wandy Mosca  żony Angelo Mosca   CUD OJCA PIO
10 kwietnia 1983  Warszawa -spotkanie Bł ks Jerzego Popiełuszki  zamordowanego w 1984 r  z Annną Walentynowicz zamordowaną 10 kwietnia 2010 pod Smoleńskiem
 

 

"Błogosławiony Ksiądz Bronisław Komorowski (25 maja 1889- zamordowany rytualnie 22 marca 1940 w Stuthofie ).

Chluba Parafii Św. Stanisława BM, 'Polonii Gdańskiej' i całej Polski. 

6 czerwca 2014 r. zorganizowno  dzień pamięci  o bł. ks. Bronisławie Komorowskim.

Spotkanie zorganizowano z okazji 100. rocznicy święceń kapłańskich błogosławionego (przypadającej 29 marca 2014 r.), w 125. rocznicę jego urodzin, w 15. rocznicę beatyfikacji oraz w 90. rocznicę powstania kościoła w Gdańsku-Wrzeszczu. W spotkaniu wzięli udział krewni ks. Komorowskiego-uczeń Ks Brobisława Komorowskiego  Pan Bogumił Sojecki

Pan Antoni Kakareko, autor książki "Błogosławiony Ksiądz Bronisław Komorowski (1889-1940). Chluba Parafii Św. Stanisława BM, 'Polonii Gdańskiej' i całej Polski. Szkice biograficzne" (Gdańsk-Wrzeszcz 2014), przedstawił obecnym na spotkaniu gościom ideę powstania książki i zapoznał z jej treścią. 

 

 

 BRONISŁAW MARIA KOMOROWSKI czytaj

Głową Państwa Polskiego był sowiecki agent, sowiecka ruska patrioszka pseud. ”Litwin” działający w polskich Wojskowych Służbach Informacyjnych, który pierwsze co zrobił w kilka godzin po zamachu w Smoleńsku jako p.o. Prezydenta to przejął tajny aneks do raportu WSI w którym na podstawie zebranych dokumentów obecna Głowa Państwa odegrała negatywną rolę dla bezpieczeństwa i suwerenności Państwa Polskiego.
Dziadek Prezydenta Komorowskiego Osip Szczynukowicz, jak i ojciec Zygmunt Komorowski działali zawsze na szkodę Państwa Polskiego, pierwszy walcząc w 1920 r przeciwko Polsce, drugi będąc oficerem LWP był także sowieckim agentem.
Dziadek „hrabiego" Bronisława Komorowskiego, niejaki Osip Szczynukowicz - to rezun oddelegowany przez Sowiecki Rewolucyjny Komintern do dywersji na terenach pozaborowych, odebranych Rosji Traktatem Wersalskim.
 

 

 

Zeznania Krzysztofa Winiarskiego dotyczące Prezydeta Polski Bronisława Marii Komorowskiego  w procesie Wojciecha Sumlińskiego 30.X.2015 słuchaj 

Szokujące doniesienia o prezydencie Komorowskim, Aneks, WSI i powiązania z Rosją. RELACJA z procesu Sumlińskiego

Fot. Youtube.pl

Krzysztof Winiarski (ur. 25 kwietnia 1950 r.) od połowy 2005 r. pracował dla Centralnego Biura Śledczego jako agent o kryptonimie Orzeł.

Krzysztof Winiarski  zeznaje słuchaj 

Oskarżony Wojciech Sumliński     patrz 

Wojciech Sumliński (ur. 15 kwietnia 1969 w Warszawie)dziennikarz, publicysta; pracował w „Życiu", „Gazecie Polskiej" i „Wprost".
W tygodniku „Wprost" ujawnił  materiały dotyczące lobbysty Marka Dochnala z parą prezydencką, Aleksandrem i Jolantą Kwaśniewskimi (2004-2006).
Autor książki pt. „Kto naprawdę go zabił?" o zabójstwie księdza J. Popiełuszki
30 lipca 2008 Wojciech Sumiński  próbował popełnić samobójstwo w warszawskim kościele pw. św. Stanisława Kostki
 
DOGMAT
 

Świętych Obcowanie

zaniedbywanym i niewykorzystywanym
SKARBCEM KOŚCIOŁA  KATOLICKIEGO  

 Dogmat Świętych Obcowania dla tych co wierzą w niego i starają się nim żyć, zawsze wydaje święte owoce dla obydwu stron

 Świętych Obcowanie jest miłością w czynie.

Wzywajcie nas a przyjdziemy!  Okażcie zaufanie a nie zawiedziemy!  Proście a pomożemy wam w otrzymaniu tego o co prosicie!  Nalegajcie a będziecie zadowoleni

 

Dogmat Świętych Obcowanie w Ciele Mistycznym ma takie znaczenie jak krążenie krwi w ciele ludzkim

 

Potężna Niebios Królowo i Pani Aniołów*)

 

Ojciec Św. Pius X  8. lipca 1908 r. nadał 300 dni odpustu dla tych, którzy tą modlitwę  pobożnie odmówią.

 

 Bł Katarzyna Emmerich mówi "to co ktoś dla dusz czyśćcowych czyni, czy modli się za nie, czy ofiaruje cierpienie, zaraz mu to wychodzi na korzyść i wtedy one są bardzo zadowolone, szczęśliwe i wdzięczne. Kiedy za nie ofiaruję moje cierpienie, wtedy one modłą się za mnie".

 

        Karmelitanka  Anna Maria Lindmayr: "Żaden okres mojego życia nie był dla mnie tak szczęśliwy i bardziej błogosławiony niż czas, który spędziłam z duszami i dla. dusz czyśćcowych". "Bóg wspaniałomyślnie nagradza miłość do dusz czyśćcowych i tą drogą najprędzej pomaga nam w cnotach i doskonałościach, ponieważ te dusze leżą Mu bardzo na sercu dlatego, że są najbiedniejsze i same już sobie pomóc nie mogą".

 

 Święta Faustyna, po jednym widzeniu duszy zmarłej, która przyszła jej oznajmić, że z czyśćca przeszła już do nieba, tak napisała: „Zrozumiałam, jak ścisła jest łączność tych trzech etapów życia dusz, to jest ziemia, czyściec, niebo” (Dz. 594).Czyściec jest wielkim przejawem miłosierdzia Bożego- przygotowuje przyszłych godnych nieba – dla żyjących na ziemi jest pobudką do stałej pamięci modlitewnej o zmarłych. 

 

 
 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack