A Free Template From Joomlashack

A Free Template From Joomlashack

Drodzy Państwo

Niniejsza strona jest kontynuacją mojej wcześniejszej witryny:

http://hamburgpol.w.interia.pl/

stworzonej 13 sierpnia 2004 roku dzięki pomocy ś.p. Ryszarda,  członka założyciela NSZZ "Solidarność", wspaniałego patrioty i ofiarnego przyjaciela.

 

 

 

KSIĄŻKI ON-LINE

 

Uwaga
- nowa książka na witrynie:

Jean-Baptiste Bouchaud

MIŁOŚĆ ZA MIŁOŚĆ

Życie zakonne św. Rafała Kalinowskiego

Zapraszam do lektury

 

 

Książka "Dogmat Świętych Obcowanie" do której tekst zebrał i opracował w 1980 roku mói Tata
ś.p. Bernard Paweł Jan Tuszyński

 

Herman Cohen - Augustyn-Maria od Najsw. Sakramentu

 

Życie ojca Hermana
- Augustyna-Marii
od Najśw. Sakramentu

Książka wydana przez Siostry Miłosierdzia z Łagiewnik 1898 r

"Źródłem, z którego wypłynęły potoki miłości, siłą, która sprowadziła wylew dotąd nieznanej radości - była wiara święta. Nie ma jej ani w judaizmie, ani w schizmie, lecz tylko w jednym prawdziwym Kościele Katolickimi, W tym Kościele jedynie każdy z obu  naszych nawróconych  źródło wody żywej dla duszy swojej, spragnionej prawdy, mogli znaleźć.
Oby  życiem O. Hermana Cohena  i siostry Natalii Naryszkin, zostający poza obrębem Kościoła zostali oświeceni , że tylko w Kościele św. katolickim - wiara żywot wieczny daje."

Fragment listu Św. Rafała Kalinowskiego do tłumaczki w Łagiewnikach,
11 września 1898 r.

TEKSTY

 

Ks. prof. Franciszek Cegiełka

Nasz święty Rafał Kalinowski

 

 

 

Cudowny obraz, który Św. Faustyna nazwała "Król Miłosierdzia", namalował według słów s. Faustyny Eugeniusz Kazimierowski

W kulcie Miłosierdzia Bożego obraz Króla Miłosierdzia odgrywa pierwszorzędną rolę. Dlatego s. Faustyna przywiązywała do jego poprawności wielką wagę. W obrazie tym odróżniała ona cechy istotne i polecała czuwać, by one były zachowane.

"W dniu 23.09.2005 roku Litwini podstępnie zabrali z polskiego kościoła św. Ducha w Wilnie obraz Jezu Ufam Tobie i to mimo tego że kardynał Baczkis (prymas Litwy) publicznie ogłosił że obraz nie będzie zabrany po kryjomu. Obraz został przeniesiony do pobliskiego kościoła św. Trójcy a w zasadzie kaplicy. Kościół ten przez scianę sąsiaduje z głośnym nocnym klubem Oryginal obrazu Jezu Ufam Tobie w czasach sowieckich zostal przechowany przez wileńskich Polaków i od 20 lat znajdował się w Kościele św. Ducha."

Żródło cytatu

Stronę ogląda

 

• Initium sapientiae timor Domini  - Początkiem mądrości - bojaźń Pańska
(Psalm 111,10)

• Za wielu milczy!
Milczący obserwatorzy, nie zajmujący konkretnego stanowiska - bez odwagi pouczenia - są przed Bogiem współwinni w nieszczęściu Kościola 
Św. Hildegard
von Bingen (1098-1179)

• Największym wrogiem chrześcijaństwa są sami chrześcijanie,
jeśli są tchórzliwi i wygodni.  
Ks. abp prof. dr hab.
Stanisław Wielgus

 

 

 

 

Św. Michał Archanioł

 

 

 

 

Wy Polacy,
przez niniejszy ucisk oczyszczeni i miłością wspólną silni, nie tylko będziecie się wzajem wspomagali, nadto poniesiecie ratunek innym narodom i ludom, nawet wam niegdyś wrogim.

Cześć Maryi i Świętego Sakramentu zakwitnie w całym narodzie polskim.

Najwyżej zaś Pan Bóg was wyniesie, kiedy dacie światu
WIELKIEGO PAPIEŻA.

Bóg żąda od was walki w duchu Chrystusowym, i w duchu Jego Świętych.

Bł. ks. Bronisław Markiewicz
"Bój bezkrwawy", 1908

 

 

 

Św. Ekspedyt

 

Nowenna
do św. Expedyta

 

14 listopada 2015 Gdańsk Fałszywa Solidarność

DIALOGI DOMINIKAŃSKIE W ECS w Gdańsku 


14 listopada 2015  

 

Czy kryzys Kościoła z Zachodu dotarł już do Polski? A może jesteśmy religijnym wyjątkiem na mapie Europy?

Co robić, by Kościół przetrwał?......czy da na to odpowiedz były prymas Polski ?
Odsłona 2
termin | 14 listopada 2015, sobota, godz. 16.00
formuła | część I: wykłady zaproszonych gości / godz. 16.00–17.30
formuła | część II: dyskusja w dwóch grupach / godz. 18.00–19.30
grupy dyskusyjne | grupa I: abp Henryk Muszyński, Błażej Strzelczyk, 
grupy dyskusyjne | grupa I: Basil Kerski / audytorium
grupy dyskusyjne | grupa II: Zbigniew Nosowski, Zuzanna Radzik,
grupy dyskusyjne | grupa II: ks. Krzysztof Niedałtowski / sala wystaw czasowych
miejsce | Europejskie Centrum Solidarności, pl. Solidarności 1 w Gdańsku (audytorium)
wejście | przez historyczną stoczniową Bramę nr 2
 
 Arcybiskup Henryk Muszyński były prymas Polski  urodził się w 1933 r w Koscierzynie 
Arcybiskupa spotkałam  6 stycznia 2002 r w Hamburgu ...na prośbę o możliwość przekazania prawdy o świętych Kapłanach w Hamburgu w szczególnosci  O Hermana Cohena ,,Augustyna od Najswiętszego Sakramentu -usłyszałam ,,Nie będzie mniePani nawracać,,

inaczej myslał 

Nasz św Rafał Kalinowski    Łaska powołania do Karmelu była dla Józefa miłosiernym darem Pana, wymodlonym mu przez wiele sercz grona samego księcia Czartoryskiego. Sprawa zaczęła się od  wybitnego pianisty, neofity Hermana Cohena, karmelity bosego, w zakonie o. Augustyna od Najśw. Sakramentu   

11 listopada  1895 r.   S Emilia Rostworowska zakonnica z Krakowskiego Klasztoru Matki Bożej Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach zwróciła  się do O. Rafała Kalinowskiego z prośbą o dostarczenie szczegółów z życia Karmelity o. Hermana Cohena..

11 września 1898  Święty Rafał Kalinowski pisze z Wadowic do S Emilii Rostworowskiej w Łagiewnikach:http://www.mariateresa.ojczyzna.pl/Zycie%20Ojca%20Hermana-1.htm

 

"Źródłem, z którego wypłynęły potoki miłości, siłą, która  sprowadziła wylew dotąd nieznanej radości - była wiara święta. Nie ma  jej ani w judaizmie, ani w schizmie, lecz tylko w jednym prawdziwym Kościele Katolickimi,  Oby życiem o. Hermana Cohena i siostry Natalii Naryszkin, zostający poza obrębem Kościoła zostali oświeceni, że tylko  w Kościele św. katolickim wiara żywot wieczny daje."

 

Ks. abp Henryk Muszyński został drugim laureatem nagrody "Pontifici" – Budowniczemu Mostów. Uroczystość wręczenia odbyła się 24 października 2007 r. ( w dniu mojej operacji w Mariekrankenhaus w Hamburgu ) w warszawskim kościele Św. Marcina przy ul. Piwnej.

Mszę św. Odprawił Prymas Polski ks. kard. Józef Glemp.

Laudację na część laureata przedstawił prof. Władysław Bartoszewski.

Nagroda ustanowiona została w 2006 r. przez Klub Inteligencji Katolickiej w Warszawie z okazji Jubileuszu 50-lecia Klubu - za zasługi w szerzeniu wartości dobra wspólnego, dialogu i poświęcenia na rzecz bliźnich. Kapitułę Nagrody stanowią Członkowie Honorowi KIK-u. Przyznawana jest raz w roku, zawsze 24 października - w dniu rocznic powstania Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie. Pierwszym laureatem był prof. Andrzej Zoll.

 
 
Ślady przeszłości miasta Koscierzyna zachowane w dokumentach sięgają 1284, kiedy to "Costerina" wraz z 21 innymi miejscowościami ziemi Pirsona została nadana przez
księcia pomorskiego Mściwoja II księżniczce Gertrudzie – najmłodszej córce księcia Sambora II z Tczewa.( 10 kwietnia 1315 r w Razenburgu( Raciborzu ) zmarła prawnuczka Sambora II -3 Polska Królowa koronowana 26 czerwca 1295 r w Gnieznie -Małgorzata Brandenburska)
Podczas wojny Koscierzynie działało polskojęzyczne gestapo
 
Zbrodnie polskojęzycznej grupy Gestapo przemianowanej po 1945 r. na UB w okresie okupacji niemieckiej i sowieckiej
w Polsce 
 

P. Zawacka urodziła się w Toruniu w 1908 roku, ale jej rodzina pochodziła z Chełmna nad Wisłą.Zawaccy byli spokrewnieni ze Skwierawskimi z Pruszcza Gdańskiego [ Skwierawski, wujek Elżbiety, był zawiadowcą stacji w Pruszczu Gdańskim. Po 01.09 1939 okazało się, że cała trójka braci Skwierawskich była szpiegami niemieckimi bardzo groźnymi dla Polski.[ str 47, Zbrodnie…]Pani Zawacka w 1935 roku pracowała w prywatnej szkole niemieckiej – prowadzonej przez Niemca – Kaszubego w Sęmpolnie. Szkoła ta jawnie faszystowska , popierająca Hitlera, została zamknięta przez polskie władze w rok później.

Pani Zawacka z powodu swoich faszystowskich przekonań, po tym zdarzeniu, nie mogła znaleźć pracy w szkołach polskich

Zawacka była znana na Pomorzu jako szpieg niemiecki i dlatego pracowała w Warszawie. W czasie pobytu w Warszawie współpracowała z grupą polskojęzyczną Gestapo tj. Aleksandrem Arendtem, Janem Kaszubowskim vel Hansem Kessnerem, Ludwikiem Miotk, Janem Szalewskim, Bernardem Szczęsnym, Janem Biangą oraz braćmi Skwierawskimi,Jutrzymywała ścisłe kontakty z Gestapo przy ul. Szucha. Już po wojnie Zawacka działała aktywnie w zacieraniu śladów zbrodni niemieckich.Przykładowo, w Zielone Świątki, 26 maja 1947 roku, w Kościerzynie, organizuje uroczystość na którą przyjeżdża płk NKWD i agent Gestapo w jednej osobie Bolesław Bierut. [od 1935 roku współpracujący z Gestapo – “ Zbrodnia na Morzu Białym 1940”] oraz inny agent, Gestapo Michał Rola Żymierski wraz z pierwszym premierem komunistycznego Rządu w Polsce – Edwardem Osóbką Morawskim. Uroczysty zjazd był poświęcony nadaniu honorowego obywatelstwa Kościerzyny– B.Bierutowi i M.Roli Żymierskiemu W zamian “Honorowi Obywatele” odznaczyli Jana Szalewskiego i Aleksandra Arendta, Medalem Zwycięstwa i Wolności [gazeta 27 maja 1947 Gryf Kościerski]/Uroczystość została uświęcona mszą polową. W ten sposób wzajemnie się popierając sugerowali, że są Polakami i Katolikami.W tym okresie Arend i jego grupa zakładają Zrzeszenie Kaszubskie w Wejherowie 12-13 stycznia 1946r. Po rozwiązaniu UB , w 1957roku. A.Arend mianuje E.Zawacką prezesem nowo przekształconej organizacji Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego , oddziału w Toruniu przy ul. Wielkie Garbary 2. [ po połączeniu z Zrzeszeniem Kociewskim w 1964r.]http://www.pl.wikipedia.org/wiki/Zrzeszenie_Kaszubskie

 
POZNAJ HISTORIĘ, ZADECYDUJ O PRZYSZŁOŚCI  tak reklamuje się  Centrum Solidarnosci w Gdańsku
 
 
Chcemy przyczynić się do tego, aby ideały ruchu Solidarność – demokracja, społeczeństwo otwarte i solidarne, kultura dialogu – zachowały swoją atrakcyjność i aktualność.
 
Antypolskie -Centrum Solidarności .....
 
Historia 
W marcu 1998 roku narodził się projekt Muzeum Solidarności „Polskie drogi do wolności
Autorami koncepcji byli: przewodniczący Rady Miasta Gdańska Paweł Adamowicz i historyk dr Jerzy Kukliński.
 
29 grudnia 1999 roku – z inicjatywy prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, przy poparciu Lecha Wałęsy i instytutu jego imienia,
metropolity gdańskiego abp. Tadeusza Gocłowskiego, NSZZ „Solidarność”,
Stoczni Gdańskiej i władz województwa pomorskiego, powstała Fundacja Centrum Solidarności z misją utworzenia Europejskiego Centrum Solidarności.
Prezesem fundacji został Bogdan Lis.
 
8 listopada 2007 roku miasto Gdańsk, , NSZZ „Solidarność” powołały instytucję kultury Europejskie Centrum Solidarności.
Historyczny zespół obiektów Stoczni Gdańskiej – Sala BHP, brama nr 2, plac Solidarności z Pomnikiem Poległych Stoczniowców 1970 roku– oraz Europejskie Centrum Solidarności,

19 grudnia 2014 wyróżnione zostały Znakiem Dziedzictwa Europejskiego

Uroczyste wręczenie tablicy pamiątkowej Znaku odbyło się 15 kwietnia 2015 w Brukseli.

 

dudagg

Polska Solidarność  w Gdańsku  powstała 17 sierpnia 1980
17 sierpnia 1980 r. Ks Jankowski odprawił na terenie stoczni nabożeństwo dla strajkujących. 
W nocy z 16 na 17 sierpnia 1980 r. powstał Międzyzakładowy Komitet Strajkowy, a Anna Walentynowicz weszła w skład jego prezydium.
17 sierpnia 1980 , w niedzielę, ksiądz Jastak odprawił mszę w Stoczni Komuny Paryskiej i w Porcie Gdyńskim. 
 
1 września 2014: „Ruch 17 sierpnia’ 80” napadnięty i wyrzucony z budynku Solidarności przez Zarząd Komisji Krajowej Solidarności
„Stocznia Gdańska musi być własnością Polaków" 
 
15 sierpnia 2015 w  Gdańsku odsłonięto pomnik Anny Walentynowicz matki,, Polskiej Solidarnosci  ,,przemawiał  Prezydent Adamowicz 
Odlany z brązu pomnik przedstawiającyAnnę Walentynowicz przy skwerze jej imienia w Gdańsku-Wrzeszczu 
15 sierpnia 2015 -1210 rocznica DACHAU  czytaj 
 
Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz działa na rzecz oszutów, złodziei i morderców przeciwko włąścicielom Stoczni Gdańskiej SA. 
17 sierpnia 1980 Gdańsk Anna -Matka Polskiej Solidarnosci

Odlany z brązu pomnik przedstawiający stojącą w zamyśleniu Annę Walentynowicz przy skwerze jej imienia w Gdańsku-Wrzeszczu /Adam Warżawa /PAP

15 sierpnia 2015 w  Gdańsku odsłonięto pomnik Anny Walentynowicz. 

 1210 rocznica powstania Dachau -15 sierpnia 805 r 

 

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack