A Free Template From Joomlashack

A Free Template From Joomlashack

Drodzy Państwo

Niniejsza strona jest kontynuacją mojej wcześniejszej witryny:

http://hamburgpol.w.interia.pl/

stworzonej 13 sierpnia 2004 roku dzięki pomocy ś.p. Ryszarda,  członka założyciela NSZZ "Solidarność", wspaniałego patrioty i ofiarnego przyjaciela.

 

 

 

KSIĄŻKI ON-LINE

 

Uwaga
- nowa książka na witrynie:

Jean-Baptiste Bouchaud

MIŁOŚĆ ZA MIŁOŚĆ

Życie zakonne św. Rafała Kalinowskiego

Zapraszam do lektury

 

 

Książka "Dogmat Świętych Obcowanie" do której tekst zebrał i opracował w 1980 roku mói Tata
ś.p. Bernard Paweł Jan Tuszyński

 

Herman Cohen - Augustyn-Maria od Najsw. Sakramentu

 

Życie ojca Hermana
- Augustyna-Marii
od Najśw. Sakramentu

Książka wydana przez Siostry Miłosierdzia z Łagiewnik 1898 r

"Źródłem, z którego wypłynęły potoki miłości, siłą, która sprowadziła wylew dotąd nieznanej radości - była wiara święta. Nie ma jej ani w judaizmie, ani w schizmie, lecz tylko w jednym prawdziwym Kościele Katolickimi, W tym Kościele jedynie każdy z obu  naszych nawróconych  źródło wody żywej dla duszy swojej, spragnionej prawdy, mogli znaleźć.
Oby  życiem O. Hermana Cohena  i siostry Natalii Naryszkin, zostający poza obrębem Kościoła zostali oświeceni , że tylko w Kościele św. katolickim - wiara żywot wieczny daje."

Fragment listu Św. Rafała Kalinowskiego do tłumaczki w Łagiewnikach,
11 września 1898 r.

TEKSTY

 

Ks. prof. Franciszek Cegiełka

Nasz święty Rafał Kalinowski

 

 

 

Cudowny obraz, który Św. Faustyna nazwała "Król Miłosierdzia", namalował według słów s. Faustyny Eugeniusz Kazimierowski

W kulcie Miłosierdzia Bożego obraz Króla Miłosierdzia odgrywa pierwszorzędną rolę. Dlatego s. Faustyna przywiązywała do jego poprawności wielką wagę. W obrazie tym odróżniała ona cechy istotne i polecała czuwać, by one były zachowane.

"W dniu 23.09.2005 roku Litwini podstępnie zabrali z polskiego kościoła św. Ducha w Wilnie obraz Jezu Ufam Tobie i to mimo tego że kardynał Baczkis (prymas Litwy) publicznie ogłosił że obraz nie będzie zabrany po kryjomu. Obraz został przeniesiony do pobliskiego kościoła św. Trójcy a w zasadzie kaplicy. Kościół ten przez scianę sąsiaduje z głośnym nocnym klubem Oryginal obrazu Jezu Ufam Tobie w czasach sowieckich zostal przechowany przez wileńskich Polaków i od 20 lat znajdował się w Kościele św. Ducha."

Żródło cytatu

Stronę ogląda

 

• Initium sapientiae timor Domini  - Początkiem mądrości - bojaźń Pańska
(Psalm 111,10)

• Za wielu milczy!
Milczący obserwatorzy, nie zajmujący konkretnego stanowiska - bez odwagi pouczenia - są przed Bogiem współwinni w nieszczęściu Kościola 
Św. Hildegard
von Bingen (1098-1179)

• Największym wrogiem chrześcijaństwa są sami chrześcijanie,
jeśli są tchórzliwi i wygodni.  
Ks. abp prof. dr hab.
Stanisław Wielgus

 

 

 

 

Św. Michał Archanioł

 

 

 

 

Wy Polacy,
przez niniejszy ucisk oczyszczeni i miłością wspólną silni, nie tylko będziecie się wzajem wspomagali, nadto poniesiecie ratunek innym narodom i ludom, nawet wam niegdyś wrogim.

Cześć Maryi i Świętego Sakramentu zakwitnie w całym narodzie polskim.

Najwyżej zaś Pan Bóg was wyniesie, kiedy dacie światu
WIELKIEGO PAPIEŻA.

Bóg żąda od was walki w duchu Chrystusowym, i w duchu Jego Świętych.

Bł. ks. Bronisław Markiewicz
"Bój bezkrwawy", 1908

 

 

 

Św. Ekspedyt

 

Nowenna
do św. Expedyta

 

1 listopada 2015 i 5 listopad 1943 dlaczego bombardowano Watykan ?

 
5 listopada 1943 r  gdy zbombardowano Watykan czytaj   zmarł Ks Bernard Lichtenberg z Oławy 
 
5 listopada 1943 roku tuż przed północą  samolot wojskowy zrzucił na Watykan trzy bomby
dlaczego ?
 
Watykan pomnik nagrobny Stuartów
Watykan pomnik nagrobny Marii Klementyny i  Stuartów w bazylice św. Piotra 

 W Bazylice św Piotra znajduje się  Pomnik Marii Klementyny Sobieskiej wnuczki króla Polski, Jana III Sobieskiego i żony pretendenta o tron angielski, Jakuba III Stuarta. Zmarła w wieku 33 lat  i została pochowana w Bazylice Świętego Piotra w kryptach. W roku 1745,przeniesiona w pobliżu jej pomniku, u podstawy schodów prowadzących z kopuły. Została przedstawiona w medalionie, podtrzymywanym przez aniołka i posąg reprezentujący Miłość, trzymającą w ręku rozpalone serce, co świadczy o miłosierdziu Marii Klementyny.Na przeciwko natomiast wznosi się pomnik Stuartów, Upamiętnia on  Jakuba III, "starszego pretendenta" do angielskiego tronu, i jego dwóch synów, księcia Charlsa i Henry'ego (męża i synów Marii Klementyny Sobieskiej). użyto tej lokalizacji, aby zaznaczyć miejsce w grotach poniżej, gdzie są pogrzebani ostatni trzej członkowie rodu królewskiego Stuartów.

5 listopada 1943 roku,zmarł w drodze do KL Dachau, w miejscowości Hof, po skatowaniu przez gestapowców ks. Bernhard Lichtenberg,  proboszcz berlińskiej parafii Św. Jadwigi( wnuczki Jadwigi Wittelsbach zmarłej 16 lipca 1176 r w Dachau ) 
 
19 lipca 1943  patrz   patrz   zbombardowali Bazylikę św Wawrzyńca 
5 listopada 1943 
1 marca 1944
Bild in Originalgröße anzeigenPapież Pokoju  film 
4 czerwca 1944 Alianci zajęli Rzym.-w defiladzie Zwycięzców zabrakło Polaków  patrz 
 
Bernhard Lichtenberg Büste Hof.JPG
Ksiądz Lichtenberg jak wielu Katolickich Kapłanów sprzeciwiał się reżimowi, ukrywał zbiegów przed Gestapo, ukrywał  Żydów. 
Po śmierci Józefa Piłsudskiego Adolf Hitler ogłosił żałobę narodową w III Rzeszy, wziął również udział we mszy żałobnej, która odbyła się w Berlinie.
Na pogrzeb marszałka przyjechał do Polski Hermann Göring. Piłsudskiego upamiętnili również Żydzi z Palestyny.
 
 
Adolf Hitler w berlińskiej katedrze św. Jadwigi 18 maja 1935 r. podczas mszy żałobnej za duszę zmarłego Józefa Piłsudzkiego uczestniczył Ks Bernard Lichtenberg od 1932 wikariusz w  Katedrze ćw Jadwigi 
Zachowała się relacja amerykańskiego ambasadora w Berlinie Williama E. Dodda z tego wydarzenia. W swym dzienniku pod datą 18 maja zanotował on:
 
„Byłem dzisiaj w katolickiej katedrze w pobliżu starego zamku cesarskiego na nabożeństwie dla uczczenia pamięci Piłsudskiego, którego pogrzeb odbywał się w tym samym czasie w Krakowie.
Kościół był przepełniony. Hitler zasiadł na honorowym miejscu po prawej stronie ołtarza. Neurath, Goebbels i generałowie Reichswehry siedzieli w pierwszym rzędzie za Hitlerem.
Wyróżniająca się postać Hitlera na fotelu tuż przed ołtarzem działała wysoce sugestywnie
Reakcja świata na śmierć Józefa Piłsudskiego. Hołd złożył mu nawet Adolf Hitler
18 maja 1935 r   Monachium czytaj 
Ks Rupert Mayer  18  maja 1935  ( pomimo zakazu )zbiera pieniądze dla biednych przed Kosciołem św Michała 
Ks Rupert Mayer po raz pierwszy został aresztowany w 1937 roku,-Sądowi przewodniczył  Robert Wölzl,  czytaj 
Mówił o sobie: "Stary jednonogi jezuita - jeżeli to jest wolą Bożą - żyje dłużej niż tysiącletnia bezbożna dyktatura".
Został ponownie aresztowany 5 stycznia 1938 roku.powiedział:"Możecie mnie zgładzić, ale prawda musi być wypowiedziana".
Trzeci raz zatrzymano go w 1939 r. po odmowie udzielenia informacji o podejmowanej działalności duszpasterskiej został zesłany do obozu koncentracyjnego w Oranienburgu koło Berlina, pomimo faktu, że miał wtedy już 63 lata.
Tam przez 7 miesięcy trzymano go w odosobnieniu, w pojedynczej celi.Powiedział później: "Łzy radości stanęły mi w oczach, gdy z powodu mego powołania zostałem zaszczycony więzieniem i niepewną przyszłością".
Kiedy  stan zdrowia Ruperta Mayera gwałtownie się pogorszył na skutek obozowych warunków życia - wypuścili go i internowali w benedyktyńskim opactwie w Ettal w pobliżu Obozu MURNAU .
W 1945 roku amerykańskie wojska odbiły klasztor z rąk hitlerowskich,Rupert Mayer powrócił do Monachium i podjął ponownie działalność duszpasterską.
Starał się przekonywać ludzi, by nie sądzili siebie nawzajem i żyli w pokoju. Zasłabł podczas celebracji Eucharystii w dniu Wszystkich Świętych 1 listopada 1945 roku.
Stracił mowę podczas głoszonego przez siebie kazania - nagle zatrzymał się na słowie "Pan!", 
 
Ks Bernard tak jak ks Rupert Mayer  głosił kazania, w których potępiał hitleryzm i odprawiał modlitwy za prześladowanych. ,ponieważ nie umarł w kacecie, lecz w miejskim szpitalu w Hof – wydano jego ciało biskupowi Berlina i na pogrzebie 16 listopada 1943 roku były tłumy-pogrzeb był manifestacją. Ciało męczennika pochowano w krypcie kościoła Św. Jadwigi.
Dwa dni później, w nocy z 18 na 19 listopada 1943 r nad Berlin nadleciały 444 Lanacastery RAF – to był pierwszy nalot z całej serii nazwanej „Bitwą o Berlin”.
Katedra Św. Jadwigi już była spalona podczas nalotu 2 marca 1943,  w późniejszym nalocie z 22 listopada 1943 spalono dzielnicę Charlottenburg, gdzie Lichtenberg był wcześniej proboszczem, bomby spadły także na Unter den Linden, niedaleko katedry Św. Jadwigi.
Na jego pogrzeb przyszły wielotysięczne tłumy,te same tłumy kilka dni później umierały pod brytyjskimi bombami, a ich krewni, synowie, ojcowie, bracia  zostali zamknięci w kotle stalingradzkim.
Gdy patrzymy na tę historię – na dywanowe naloty zarządzone przez brytyjskiego marszałka Artura Harrisa, na biskupa Berlina Konrada von Preysinga chowającego swojego kapłana, na tych ludzi , którzy przyszli na pogrzeb i na tych lotników, którzy przylecieli żeby ich wszystkich pozabijać powinniśmy poznać prawę dlaczego bombardowano Rzym -Fracatii -Monachium -Berlin-Hamburg  ??

19 lipca 1943 Rzym w dziennym nalocie 700 amerykańskich samolotów zrzuciło 1100 ton bomb na Rzym kliknij kliknij

19 lipca 1943 Rzym spotkanie wnuka Rotszylda Adolfa Hitlera z agentem brytyjskim Mussolinim kliknij ,klik

19 lipca 1943 Rzym -Bombardamento di San Lorenzo gdzie pochowano Króla Polaków w Rzymie Bł Papieża Piusa IX  kliknij

Papież Pius XII i bombardowanie Rzymu

19 lipca 1943 r RZYM Latające fortece B-17 i Liberatory B-24 bombardują dworce i lotniska.

19 lipca 1943 r Moskawa 20 letni Wojciech Jaruzelski ( matrioszka)dostał skierowanie do Szkoły Oficerskiej 1 Korpusu Sił Zbrojnych w Riazaniu ( Polak Wojciech Jaruzelski zginoł )

19 lipca 1943 Warszawa Matka Boża w Siekierkach objawiająca się od 3 maja 1943 r dyktuje litanię kliknij

19 lipca 1943 Warszawa.wprowadzono pierwszych 300 więźniów do "Konzentrationslager Warschau.kliknij

19 lipca 1943 r RZYM Latające fortece B-17 i Liberatory B-24 bombardują dworce i lotniska.Głównym celem są dwie wielkie stacje kolejowe „San Lorenzo” i „Littorio”, w tym część pasażerska i olbrzymie towarowe stacje przeładunkowe. „Littorio” wraz z rozległym systemem torowym, rampami przeładunkowymi, lokomotywowniami(po południowej stronie), wagonowniami, warsztatami napraw taboru kolejowego i zapleczem przeładunkowym(po północnej stronie), położone było w północnej części Rzymu, na wschodnim brzegu Tybru. „San Lorenzo” to główny dworzec kolejowy Rzymu, położony w samym jego centrum, 4 kilometry na wschód od Watykanu.Stację towarową „Littorio” bombardują 143 samoloty B-24 „Liberator”, na położone po zachodniej stronie stacji przeładunkowej lotnisko o tej samej nazwie nalotu dokonują dwie grupy bombowców B-25 „Mitchell”. Stację „San Lorenzo” bombarduje 149 B-17 „Flying Fortece”.Celem jest także oddalone o 12 kilometrów od centrum miasta lotnisko Ciampino, leży ono po południowo-wschodniej stronie włoskiej stolicy. Lotnisko Ciampino atakują samoloty B-26 „Marauder”. W ciągu dwóch godzin nalotu ginie 2000 osób, w tym generał Azzolini Hazon – komendant rzymskich karabinierów. W sumie ginie lub odnosi rany 4000 ludzi. ,rząd dla obniżenia szoku podaje zaniżoną liczbę 717 ofiar. Zniszczenia w mieście są potężne, bomby burzą Bazylikę Świętego Wawrzyńca(San Lorenzo), ucierpiał też znany cmentarz Campo Verano. Stacja towarowa i dworzec kolejowy zostały obrócone w perzynę. Na stacji „Littorio” znajdowało się w momencie ataku wiele cystern z paliwem, pożary ogarniają całą okolicę. Wiele bomb spada na domy mieszkalne, w całym mieście wybuchają liczne pożary. Zbombardowano dzielnice Tiburtino, Prenestino, Nomentana i San Lorenzo gdzie pochowano Bł Piusa IX. W wyniku uszkodzenia systemu wodociągów brakuje dostaw wody, służby miejskie pozostawione same sobie gaszą pożary i sprzątają gruzy. Naloty na włoskie miasta połączono z akcjami propagandowymi, zrzucano ulotki zachęcające Włochów do kapitulacji. Mieszkańcy miasta są w szoku,przerażone skutkami strategicznego bombardowania są także władze faszystowskie Dzień po bombardowaniu na ulicach miasta gromadzą się oszołomieni mieszkańcy, nie reagują na nawoływania policji by się rozejść, nadal istnieje groźba powtórnych bombardowań. Papież Pius XII odwiedza zbombardowane rejony miasta, w tym Bazylikę San Lorenzo. Jest to jego pierwsza wizyta za murami Watykanu od wybuchu wojny. Wokół głowy kościoła zbiera się tłum skandujący „Pace! Pace!”(pokój) oraz „Aiuta! Aiuta!”(pomóż). Papież interweniuje w Episkopacie Włoch, by wywrzeć nacisk na władze w celu zakończenia wojny. Na miejscu bombardowań pojawia się także król Wiktor Emanuel III, wita go okrzyk „Cornuro! Cornuro!”(rogacz), córkę króla witają zaś okrzyki „Putana!”.Król pod wpływem tych wydarzeń mówi swojemu adiutantowi gen. Paolo Puntoni, że czas usunąć Mussoliniego. Wiktor Emanuel III, (ur. 11 listopada 1869 w Neapolu, zm. 28 grudnia 1947 w Aleksandrii)– król Włoch od 29 lipca 1900 do 9 maja 1946.Król Wiktor Emanuel III to wnuk pierwszego króla zjednoczonych Włoch od 1861 Wiktora Emmanuela II ..zmarłego 9 stycznia 1878 w Rzymie exkomunkowanego przez bł Piusa IX ( podczas bombardowania Rzymu zostaje zniszczona bazylika gdzie jest pochowany Papież Pius IX)Dziadek Wiktora Emanuela III to Wiktor Emmanuel II praprawnuk Króla Polski Augusta III Sasa .

19 lipca 1943 Warszawa Matka Boża w Siekierkach dyktuje litanię kliknij 

Chrystus jest Prawdą.
Ks Bernard Lichtenberg z Oławy dał temu świadectwo
Oława była w latach 1691-1737 własność żonatego ze szwagierką cesarza Leopolda I Jakuba Sobieskiego, syna króla Polski, Jana III.-dziadka  Królowej  Anglii 
pochowanej z mźżem i synami w bazylice św Piotra na Watykanie bombardowanym 5 listopada 1943 r 
Wbrew kłamstwu narodowosocjalistycznej ideologii, Lichtenberg zadeklarował odważnie: «moim wodzem jest Chrystus!»
Odmawiając codziennie nieszpory, modlił się «za 'niearyjskich chrześcijan' żyjących w ucisku, za prześladowanych Żydów, za więźniów obozów koncentracyjnych».
Był niezmordowanym promotorem apostolstwa powołań do kapłaństwa i życia zakonnego
Ks Bernard Lichtenberg wiedział że tam, gdzie nie respektuje się prawdy Bożej, narusza się również godność człowieka.
Gdzie panoszy się kłamstwo, dominują zawsze uczynki fałszywe i złe: «Działania człowieka są konsekwencją jego zasad. Jeśli zasady są błędne, również i działania nie będą sprawiedliwe. (...)
Zwalczam błędne zasady, z których nieuchronnie biorą początek błędne działania» — tak pisze w protokole swojego pierwszego zeznania przed nazistowskimi sędziami. Nazwał także jasno, precyzyjnie i po imieniu niektóre z tych fałszywych zasad:
«Usunięcie lekcji religii ze szkół. Walka z krzyżem (...). Zeświecczenie małżeństwa, świadome zabijanie życia istot uważanych za niegodne, by żyć (eutanazja), prześladowanie Żydów».
 
Radością i szczęściem napełnił go list Piusa XII, przekazany mu przez bpa Konrada von Preysinga podczas ostatnich odwiedzin w więzieniu pod koniec września 1943 r., w którym mój poprzednik zapewnił go o głębokiej duchowej więzi oraz swym ojcowskim uznaniu. 
Dla Bernarda Lichtenberga sumienie było «miejscem, świętą przestrzenią, w której Bóg przemawia do człowieka» (encyklika Veritatis splendor, 58).
A źródłem godności człowieka była dla niego zawsze prawda
 
Przykład błogosławionego Bernarda zachęca nas do «współpracowania dla prawdy» (por. 3 J 8). Nie dajcie się zwieść, nawet jeśli Bóg i wiara chrześcijańska jest zniesławiana i wyszydzana również i w naszych czasach. Pozostańcie wierni prawdzie, którą jest Chrystus. Odważnie zabierajcie głos, gdy widzicie, że błędne zasady znów prowadzą do błędnych działań, gdy obraża się godność człowieka albo podaje w wątpliwość ustanowiony przez Boga porządek moralny.
 
W tym kontekście drugie czytanie z Listu do Rzymian wskazuje niejako na głębszy wymiar tej rzeczywistości, w której osadzone było życie i powołanie obu błogosławionych. Odkrywa bowiem korzenie zła w dziejach potomstwa Adamowego («przez jednego człowieka grzech wszedł na świat, a przez grzech śmierć» [Rz 5, 15]).
 
«Ale nie tak samo ma się rzecz z przestępstwem jak z darem łaski. Jeśli bowiem przestępstwo jednego sprowadziło na wszystkich śmierć, to o ileż obficiej spłynęła na nich wszystkich łaska i dar Boży, łaskawie udzielony przez jednego człowieka, Jezusa Chrystusa» (Rz 5, 15).
 
Chrystus jest Życiem
 
 Ofiara eucharystyczna, którą Karol Leisner mógł odprawić po swoich święceniach kapłańskich w obozie koncentracyjnym w Dachau, nie była dla niego tylko spotkaniem z Panem i ze źródłem mocy swego życia.
Karol Leisner wiedział również, że ten, kto żyje z Chrystusem, dzieli również z Nim wspólny los.
 
Karol Leisner i Bernard Lichtenberg są świadkamiżycia przekraczającego próg śmierci. Są świadkami Chrystusa, który jest Życiem i który przyszedł, abyśmy mieli życie i mieli je w obfitości (por. J 10, 10). Otoczeni kulturą śmierci, obydwaj złożyli świadectwo życiu.
 
Świadectwo, które złożyli obydwaj błogosławieni, umożliwił również świetlany przykład, jaki dali im ich biskupi: Konrad von Preysing w Berlinie oraz Clemens August von Galen w Münster-
W czasach i w świecie, który często nie chce już uznawać wartości wiary chrześcijańskiej i wraz z nią podaje również w wątpliwość fundament swojej kultury, tego rodzaju świadectwo jest konieczne.
Chodzi o świadectwo życia, które znajduje swój fundament w słowie Bożym, jak wyraził to w 1927 r. apostoł Berlina Karl Sonnenschein: «W stosunku do pogan metropolii apologetyka słowa jest bezowocna. (...)
Jedna tylko rzecz dociera do tych ludzi, którzy nie znają już chrześcijaństwa z opowiadań rodziców, z różańca matki oraz z lekcji religii w czasach szkolnych: ukazywanie dobroci tej religii przez jej przedstawicieli i przeżywanie jej w ciele, w duchu, w cierpieniu»
 
Nasze zadanie w świecie każe nam, chrześcijanom nie przystosowywać się i nie szukać wygodnego miejsca wśród współczesnych, gdyż to oznaczałoby rezygnację z naszej tożsamości.Wymaga ono, abyśmy pozostali  katolikami  abyśmy bronili naszej wiary i żyli nią, ofiarując ją społeczności ludzkiej jako nasz istotny wkład. 
 
 
22. / 23. pazdziernik  1943   podczas  Brytyjskiego nalotu   gdy  zginało 10.000  ludzi  urodził się Johanna Baue
 
 WATYKAN -Rzym  Bazylika św Piotra  rodzina Króla Polski Jana III Sobieskiego 
 
Kiedy z początkiem 1721 r. paryski prawnik Edmond Barbier zanotował w swym dzienniku: „Królowa Anglii urodziła w Rzymie syna”, oznaczało to, że szczęśliwą matką została Klementyna Sobieska, wnuczka Jana III.W oczach tych, którzy nie kwestionowali prawowitości rządów zmarłej w 1714 r. królowej Anny, władcą był  przyrodni brat Anny, Jakub Stuart( praprawnuk zgilotynowanej Królowej Marii ) .Ojcem Anny i Jakuba był Jakub II Stuart, który  przed objęciem tronu Anglii w 1685 r porzucił  religię państwową (anglikanizm) na rzecz katolicyzmu.Jako król demonstrował przekonanie, że   z woli boskiej sprawowanej władzy monarsze obsadzał kluczowe stanowiska katolikami.Kiedy 10 czerwca 1688 r. królowa urodziła zdrowego chłopczyka, w Anglii wybuchła panika 

Maria i Wilhelm na tronie, Jakub II na emigracji

Malec, ochrzczony Jakubem, miał cztery miesiące, kiedy poddani jego ojca wzięli sprawy w swoje ręce. Siedmiu przedstawicieli angielskiej elity władzy, w tym biskup Londynu, zwróciło się do męża starszej córki króla, Marii – namiestnika Niderlandów Wilhelma III Orańskiego – aby przybył, przejął władzę i uratował „religię protestancką i swobody Anglii”. 5 listopada 1688 r. Wilhelm wylądował w Anglii ze swymi oddziałami.Anglicy nie potraktowali go jak najeźdźcy, a najważniejszy  38 letni dowódca angielski John Churchill przeszedł na jego stronę, chociaż Jakubowi II zawdzięczał karierę i czworo udanych siostrzeńców (siostra Churchilla była niegdyś królewską kochanką).

Duke-of-Marlborough-signing-Despatch-Blenheim-Bavaria-1704.jpgMarlborough-duke-first.jpgJohn Churchill (1. książę Marlborough) 13 sierpnia 1704  

Jakub II uciekł do Francji. A Wilhelm mu na to pozwolił. - Parlament angielski uznał, że Jakub II haniebnie porzucił swoje państwo i proklamował panowanie Marii i Wilhelma. Anglia stawała się monarchią parlamentarną i państwem prawa.Tymczasem czołowy eksponent stanowiska, że władza królów pochodzi od Boga, -Ludwik XIV, sfinansował kuzynowi (matka Jakuba była francuską królewną) wyprawę wojskową do Irlandii, gdzie katolicka ludność powstała przeciwko nowym rządom. Powstanie zakończyło się całkowitą klęską, a Jakub II uciekł z pola bitwy pod ­Boyne (1 lipca 1690 r.),Nigdy więcej nie postawił stopy na Wyspach. Dożył końca swoich dni w użyczonym przez Ludwika XIV pałacu w Saint-Germain-en-Laye.

Tron dla Anny, sukcesja dla Zofii, Jakub młodszy na wygnaniu.„Nadmiar pobożności ogłupia” – skomentowała zachowanie obalonego króla Elżbieta Szarlotta z Palatynatu, bratowa Ludwika XIV.Księżna słała codziennie do swych niemieckich krewnych listy,. Najczęściej pisała do Hanoweru, gdzie mieszkała jej ukochana ciocia Zofia.

Ojciec Jakuba II, Karol I, ścięty przez zbuntowanych poddanych w 1649 r., miał jedną siostrę – Elżbietę, poślubioną elektorowi Palatynatu Fryderykowi V, któremu w 1619 r.  czeskie stany zaoferowały koronę króla Czech. Konflikt z cesarzem kosztował Fryderyka utratę Palatynatu (odzyskał go dopiero jego syn Karol Ludwik – ojciec wspomnianej Elżbiety Szarlotty) i wieloletnią tułaczkę, w czasie której, w 1630 r., urodziła się jego córka Zofia. To ją 70 lat później ogłoszono dziedziczką Anglii.

Król  Ludwik  XIV we wrześniu 1701 r  gdy  zmarł Jakub II, ogłosił, że uznaje młodego Jakuba za prawowitego króla Anglii oraz Szkocji oraz obiecał mu hojną pomoc przy „odzyskiwaniu” tronu. . W 1702 r. zmarł Wilhelm i miejsce tego rozumnego polityka i sprawnego dowódcy zajęła Anna-cieszyła się sporą sympatią poddanych. Była prawdziwą Angielką i wzorową członkinią Kościoła anglikańskiego. Żadne z jej dzieci – a było ich wiele, bo Anna kochała swego męża, duńskiego księcia Jerzego, gorąco i z wzajemnością – nie dożyło dorosłości.Zofia w chwili, gdy została następczynią Anny, była od niej dwa razy starsza,  zmarła 8 czerwca 1714 r. 1 sierpnia 1714 r zmarła  Anna.

Bazylika Świętego Piotra na Watykanie i rodzina Króla Polski Jana III Sobieskiego 
, w bocznej nawie po lewej stronie jest pomnik nagrobny Marii Klementyny Sobieskiej, żony Jakuba III Stuarta, pretendenta do tronu brytyjskiego i wnuczki króla Jana III Sobieskiego.
Maria Sobieska była czwartą, po hrabinie Matyldzie, królowej Cypru Charlotte de Savoie-Lusignan, Krystynie królowej szwedzkiej, kobietą pochowaną w watykańskiej bazylice.
Pomnik Marii Klementyny Sobieskiej (na zdjęciu) wykonany jest z porfiru i ozdobiony jest brązem złoconym.
Portret zmarłej jest w formie mozaikowego medalionu, wykonanego przez Paolo Cristofani, natomiast rzeźbę pomnika wykonał Pietro Bracci.
Na dole umieszczona jest inskrypcja: Maria Klementyna, królowa Wielkiej Brytanii, Francji i Irlandii.
Maria Klementyna Sobieska (ur.17.07.1701 w Macerata we Włoszech, zm. 17.01.1735 w Rzymie) – córka Jakuba Sobieskiego i Jadwigi Elżbiety Neubueskiej, wnuczka Jana III Sobieskiego. Została zaręczona z księciem Jakubem Stuartem, synem obalonego króla Jakuba II Stuarta i jego drugiej żony Marii z Modeny, córki Alfonsa IV d'Este. Zaręczynom tym przeciwny był ówczesny król Anglii – Jerzy I, który obawiał się, że Jakub Stuart doczeka się z Marią Klementyną potomstwa. Cesarz Karol VI Habsburg, aby zapobiec zawarciu małżeństwa zaaresztował Marię Klementynę podczas jej podróży przez Włochy. Umieszczono ją w zamku w Innsbrucku, ale udało jej się oszukać strażników i uciec do Bolonii. Tam, już bezpieczna, poślubiła per procura swojego narzeczonego, który wtedy znajdował się w Hiszpanii. Ceremonię ślubną powtórzono 3 września 1719 r., we włoskim Montefiascone, w Katedrze Świętej Małgorzaty.
Maria Klementyna i jej małżonek zostali zaproszeni do Rzymu przez papieża Klemensa XI, który tytułował ich (katolickimi) władcami Anglii, Szkocji i Irlandii. 
Maria Klementyna po urodzeniu drugiego  syna  opuściła męża i zamieszkała w klasztorze św. Cecylii w Rzymie gdzie poświęciła się modlitwie i ascezie. Wkrótce zmarła i została pochowana w podziemiach Bazyliki św. Piotra w Watykanie.
Maria Klementyna Sobieska, wnuczka wielkiego Jana III, tytularna królowa Anglii, Szkocji i Irlandii, zmarła 18 stycznia 1735 r. w Rzymie w wieku 34 lat. 
 Papież Klemens XII urządził jej królewski pogrzeb.
 
 

Dłoń pokoju - Papież Pius XII a holocaust  patrz 

 

 Reklama Adolfa Hitlera początek 2 sierpnia 1914 pierwsze zdjęcie w Monachium 

 

8 września 1943 roku,  rząd włoski w wyniku tajnych porozumień z Eisenhowerem orzekł kapitulację wojsk włoskich i przejście na stronę państw Sprzymierzonych. Duce zostaje aresztowany i osadzony w więzieniu, w tajemnicy przed Niemcami. 3 miliony żołnierzy włoskich rozsianych we Włoszech, na Bałkanach i wyspach greckich zostało rozdartych pomiędzy aliantów a Niemców

1 lipca 2007 Najdroższej Krwi Jezusa Chrystusa zamieniono na światowy dzień psa

Cały miesiąc był poświęcony tej tajemnicy.Pierwszy Polski Papież św. Pius X przeniósł święto na dzień 1 lipca.W 1808 r. w bazylice San Nicola in Carcere w Rzymie, gdzie znajdowały się relikwie Krwi Chrystusa powstało Bractwo Przenajdroższej Krwi.W 1796 r .wczasie zagrożenia koscioła w Rzymie  101 obrazów Matki Bożej w Rzymie oraz 21 w innych miej­sco­wo­ściach prowincji rzymskiej w cu­dow­ny sposób „ożywiło się”Spo­śród 101 rzym­skich ob­ra­zów „do­tknię­tych” cu­dem wy­róż­niał się obraz Mat­ki Bożej z Guadalupe, znajdujący się w kościele San Nicola in Carcere, bli­sko Teatro di Mar­cel­lo (nie­da­le­ko Piazza Venezia). Naj­pierw ko­ściel­ne dzwo­ny sa­mo­czyn­nie za­czę­ły bić na alarm, co spo­wo­do­wa­ło przy­by­cie tak wiel­kie­go tłumu, że aż w ko­ście­le za­bra­kło miej­sca. Wte­dy na oczach wszyst­kich ze­bra­nych twarz Matki Bożej na ob­ra­zie „oży­wi­ła się”. Ten fenomen trwał kilka mie­się­cy, przy­cią­ga­jąc wiel­kie tłumy lu­dzi, którzy przed obrazem modlili się w dzień i w nocy.Przez 8 lat (1699–1707)kosciół tytualarnym ojca Polskiej Królowej Marysieńki Sobieskiej .

Henryk Albert de la Grange d`ArquienKardynał Henryk Albert de la Grange d'Arquien ) (ur. 8 września 1613[1] w Calais, zm. 24 maja 1707 w Rzymie) -w 1695 roku został kreowany kardynałem diakonem San Nicola in Carcere.W 1699 roku zamieszkał z córką i wnukami w Rzymie. W 1700 roku brał udział w konklawe, które wybrało papieża Klemensa XI.. Pochowany został w kościele San Luigi dei Francesi.

praprawnukiem  Francuskiego Kardynała i prawnukiem  Króla Jana III Sobieskiego  był brytyjski Kardynał Henryk Benedykt Stuart  rezydujący w 1796 r  w Frescati 

Henryk Benedykt StuartBył synem Jakuba Stuarta i Marii Klementyny Sobieskiej (wnuczki Jana III). Ochrzcił go osobiście papież Benedykt XIII. Został tonsurowany (włączony do duchowieństwa) 30 czerwca 1747 przez papieża Benedykta XIV.3 lipca 1747 r został mianowany kardynałem. Święcenia kapłańskie otrzymał 1 września 1748.W 1758 otrzymał święcenia biskupie (jako tytularny arcybiskup Koryntu). Pełnił różne urzędy w Kurii Rzymskiej, m.in. był archiprezbiterem Bazyliki św. Piotra, a od 1763 aż do śmierci stał na czele Kancelarii Apostolskiej.1761–1803 był biskupem Frascati, w latach 1803–1807 był dziekanem Kolegium Kardynalskiego (kardynałem-biskupem Ostii). Pretendował do tronu Szkocji i Anglii z ramienia jakobitów jako Henryk IX (w Anglii) i Henryk I (w Szkocji).Po śmierci został pochowany w Bazylice św. Piotra na Watykanie. 

Cud ten po raz pierwszy zdarzył się w so­bo­tę 9 lip­ca 1796 r., oko­ło godz. ósmej rano   przed domem rodzinnym Kardynała Stuarta  Ma­don­na dell’Ar­chet­to

Do dzi­siaj znaj­du­je się w tym samym miejscu – na wą­skiej ulicz­ce via dell’Ar­chet­to, któ­ra łą­czy się z via dell’Umiltà, przed pla­cem della Pilotta, gdzie znaj­du­je się Uni­wer­sy­tet Gre­go­riań­ski

czytaj http://www.mariateresa.pl/index.php/8-artykuly/artykuly/326-1-lipca-2007-wiatowy-dzie-psa-pock-rzym-wewelsburg-warszawa-

 

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack