A Free Template From Joomlashack

A Free Template From Joomlashack

Drodzy Państwo

Niniejsza strona jest kontynuacją mojej wcześniejszej witryny:

http://hamburgpol.w.interia.pl/

stworzonej 13 sierpnia 2004 roku dzięki pomocy ś.p. Ryszarda,  członka założyciela NSZZ "Solidarność", wspaniałego patrioty i ofiarnego przyjaciela.

 

 

 

KSIĄŻKI ON-LINE

 

Uwaga
- nowa książka na witrynie:

Jean-Baptiste Bouchaud

MIŁOŚĆ ZA MIŁOŚĆ

Życie zakonne św. Rafała Kalinowskiego

Zapraszam do lektury

 

 

Książka "Dogmat Świętych Obcowanie" do której tekst zebrał i opracował w 1980 roku mói Tata
ś.p. Bernard Paweł Jan Tuszyński

 

Herman Cohen - Augustyn-Maria od Najsw. Sakramentu

 

Życie ojca Hermana
- Augustyna-Marii
od Najśw. Sakramentu

Książka wydana przez Siostry Miłosierdzia z Łagiewnik 1898 r

"Źródłem, z którego wypłynęły potoki miłości, siłą, która sprowadziła wylew dotąd nieznanej radości - była wiara święta. Nie ma jej ani w judaizmie, ani w schizmie, lecz tylko w jednym prawdziwym Kościele Katolickimi, W tym Kościele jedynie każdy z obu  naszych nawróconych  źródło wody żywej dla duszy swojej, spragnionej prawdy, mogli znaleźć.
Oby  życiem O. Hermana Cohena  i siostry Natalii Naryszkin, zostający poza obrębem Kościoła zostali oświeceni , że tylko w Kościele św. katolickim - wiara żywot wieczny daje."

Fragment listu Św. Rafała Kalinowskiego do tłumaczki w Łagiewnikach,
11 września 1898 r.

TEKSTY

 

Ks. prof. Franciszek Cegiełka

Nasz święty Rafał Kalinowski

 

 

 

Cudowny obraz, który Św. Faustyna nazwała "Król Miłosierdzia", namalował według słów s. Faustyny Eugeniusz Kazimierowski

W kulcie Miłosierdzia Bożego obraz Króla Miłosierdzia odgrywa pierwszorzędną rolę. Dlatego s. Faustyna przywiązywała do jego poprawności wielką wagę. W obrazie tym odróżniała ona cechy istotne i polecała czuwać, by one były zachowane.

"W dniu 23.09.2005 roku Litwini podstępnie zabrali z polskiego kościoła św. Ducha w Wilnie obraz Jezu Ufam Tobie i to mimo tego że kardynał Baczkis (prymas Litwy) publicznie ogłosił że obraz nie będzie zabrany po kryjomu. Obraz został przeniesiony do pobliskiego kościoła św. Trójcy a w zasadzie kaplicy. Kościół ten przez scianę sąsiaduje z głośnym nocnym klubem Oryginal obrazu Jezu Ufam Tobie w czasach sowieckich zostal przechowany przez wileńskich Polaków i od 20 lat znajdował się w Kościele św. Ducha."

Żródło cytatu

Stronę ogląda

 

• Initium sapientiae timor Domini  - Początkiem mądrości - bojaźń Pańska
(Psalm 111,10)

• Za wielu milczy!
Milczący obserwatorzy, nie zajmujący konkretnego stanowiska - bez odwagi pouczenia - są przed Bogiem współwinni w nieszczęściu Kościola 
Św. Hildegard
von Bingen (1098-1179)

• Największym wrogiem chrześcijaństwa są sami chrześcijanie,
jeśli są tchórzliwi i wygodni.  
Ks. abp prof. dr hab.
Stanisław Wielgus

 

 

 

 

Św. Michał Archanioł

 

 

 

 

Wy Polacy,
przez niniejszy ucisk oczyszczeni i miłością wspólną silni, nie tylko będziecie się wzajem wspomagali, nadto poniesiecie ratunek innym narodom i ludom, nawet wam niegdyś wrogim.

Cześć Maryi i Świętego Sakramentu zakwitnie w całym narodzie polskim.

Najwyżej zaś Pan Bóg was wyniesie, kiedy dacie światu
WIELKIEGO PAPIEŻA.

Bóg żąda od was walki w duchu Chrystusowym, i w duchu Jego Świętych.

Bł. ks. Bronisław Markiewicz
"Bój bezkrwawy", 1908

 

 

 

Św. Ekspedyt

 

Nowenna
do św. Expedyta

 

Ks Krzysztof Charamsa z Gdyni-jeden z aktorów Nowego Teatru zapoczątkowanego 7 stycznia 2007 ukamieniowaniem Arcybiskupa Stanisława Wielgusa w Warszawie

 

23 wrzesnia 2015 r Papież  Franciszek spotkał się z parą gejów. "Odbyliśmy poruszającą rozmowę"

Papież Franciszek spotkał się z parą gejów w trakcie swojej wizyty w Stanach Zjednoczonych w ambasadzie Watykanu w Waszyngtonie,

Papież 23 września spotkał się w Waszyngtonie z argentyńskim gejem Yayo Grassim, jego wieloletnim partnerem Iwanem Bagusem, oraz trzem innymi osobami 

Papież nie poparł j urzędniczki z USA, sprzeciwiającej się ślubowi gejów 

Jak abp Kazimierz Nycz wprowadził diabła do kościoła Polskiego 

Ks Krzysztof Olaf Charamsa życiorys

PAP/EPABiskup pelpliński upomniał ks. Krzysztofa Charamsę, aby wrócił na drogę Chrystusowego Kapłaństwa

Krzysztof Olaf Charamsa (ur. 5 sierpnia 1972 w Gdyni) – polski duchowny katolicki, były drugi sekretarz Międzynarodowej Komisji Teologicznej, przy Kongregacji Nauki Wiary (Watykan)[1], teolog i poeta.Specjalizuje się w teologii dogmatycznej i fundamentalnej oraz metodologii teologicznej.W 1997 otrzymał święcenia kapłańskie.W latach 1991-1993 studiował w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie, następnie na Wydziale Teologii w Lugano w Szwajcarii (1993-1997) i na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, gdzie w 2002 obronił doktorat.

 

Fotografia di Mons. Krzysztof Olaf Charamsa

Mons. Krzysztof Olaf CharamsaDocente Incaricato Tel.: 06 48905721

 

 
Od 2009 do 2015 roku był wykładowcą teologii na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim[2], a od 2004 do 2015 roku na Papieskim Ateneum Regina Apostolorum w Rzymie.

Dla przypomnienia  28 października 1915 r. na Uniwersytecie Gregoriańskim  św Maxymilian Kolbe obronił pracę doktorską z wynikiem summa cum laude (z wyróżnieniem).czytaj 

W 2008 roku mianowany kapelanem honorowym Ojca Świętego.

Od 2011 do 2015 roku był drugim sekretarzem Międzynarodowej Komisji Teologicznej[3].

2 października 2015 dokonał publicznego coming outu jako osoba homoseksualna[4][5][6].

Ważniejsze publikacje

 

 • L’immutabilità di Dio, Editrice Gregoriana, Roma 2002.
 • Davvero Dio soffre? La Tradizione e l’insegnamento di San Tommaso, Edizioni Studio Domenicano, Bologna 2003 (ISBN 88-7094-485-9).
 • Il Rosario – una scuola di preghiera contemplativa, Libreria Editrice Vaticana, Città del Vaticano 2003 (ISBN 88-209-7435-5).
 • Percorsi di formazione sacerdotale, Libreria Editrice Vaticana, Città del Vaticano 2005, con G. Borgonovo (ISBN 88-209-7694-3).
 • Eucaristia e libertà, Libreria Editrice Vaticana, Città del Vaticano 2006, con G. Borgonovo (ISBN 88-209-7838-5).
 • La voce della fede cristiana. Introduzione al Cristianesimo di Joseph Ratzinger – Benedetto XVI, 40 anni dopo, ART, Roma 2009, con N. Capizzi (ISBN 978-88-89174-89-0).
 • Abitare la Parola, Editrice Rogate, Roma 2011 (ISBN 978-88-8075-402-2).
 • Virtù e vocazione, Editrice Rogate, Roma 2014 (ISBN 978-88-8075-426-8).

Poezje

 

 • Przyczynki do wiary człowieka współczesnego. Słowa urwane. Medytacje, Bernardinum, Pelplin 2004 (ISBN 83-7380-188-X).
 • 2.04.2005. Zapiski rzymskiej podróży Kościoła, Bernardinum, Pelplin 2006 (ISBN 83-7380-348-3).
 • Radości adwentu. Medytacje na czas oczekiwania, Bernardinum, Pelplin 2007 (ISBN 978-83-7380-528-6).
 • Cierpienie dla zbawienia, Bernardinum, Pelplin 2008 (ISBN 978-83-7380-576-7).

-------------------------------

Ks. Charamsa ...Chce, by jego głos został usłyszany, dlatego swój manifest ogłosi w przeddzień rozpoczynającego się w niedzielę 4 października 2015 r w Watykanie synodu o rodzinie.Ks. Krzysztof Charamsa  ogłosił, że jest homoseksualistą i chce żyć w związku partnerskim.

ks. Charamsa jest urzędnikiem watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary i drugim sekretarzem Międzynarodowej Komisji Teologicznej, a także wykładowcą rzymskich uczelni katolickich

Czytaj „Mój coming out dedykuję zastępom księży homoseksualistów”

PILNE! Ks. Charamsa odwołany przez Stolicę Apostolską02.10.2015

"Nazywam się Krzysztof Charamsa. Ksiądz prałat Krzysztof Charamsa. Jestem funkcjonariuszem Kongregacji Nauki Wiary, drugim sekretarzem Międzynarodowej Komisji Teologicznej, teologiem, filozofem, bioetykiem, wykładam na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim. Jestem gejem" - powiedział w wywiadzie do filmu Artykuł osiemnasty, pierwszego polskiego filmu dokumentalnego o walce o równość małżeńską. 

Pracujący w watykanskiej Kongregacji Nauki Wiary ks. Krzysztof Charamsa został odwołany z funkcji. To skutek jego "ceming outu" - ks. Charamsa zadeklarował publicznie, że jest homoseksualistą i zamierza walczyć o prawa osób o tej orientacji.- Deklaracja ks. Charamsy ws. orientacji seksualnej w przededniu synodu o rodzinie to akt nieodpowiedzialności. Oczywiste jest, że nie będzie mógł pełnić dotychczasowych funkcji – napisał rzecznik Stolicy Apostolskiej ks. Federico Lombardi.O ks. Krzysztofie Charamsie zrobiło się głośno w tym tygodniu, gdy zaatakował ks. Dariusza Oko za jego ostre wypowiedzi krytykujące ruch homoseksualny i ideologię gender. Wkrótce potem ks. Charamsa ujawnił, że sam jest homoseksualistą. pisze o tym  Tomasz Terlikowski  

Terlikowski: Ważna lekcja księdza Krzysztofa Charamsy

Sprawa ks. Krzysztofa Charamsy to ważna lekcja dla Kościoła

mówi  Tomasz Terikowski ..główny aktor w ukamieniowaniu Arcybiskupa Stanisława Wielgusa 

Ks. Charamsa opublikował antychrystyczny manifest  fronda 

Na łamach antykatolickiej "Gazety Wyborczej" ks. Krzysztof Charamsa opublikował swój "manifest", którego nie wahamy nazwać się antychrystycznym.

Ksiądz wzywa Kościół święty do odrzucenia wiary katolickiej, zmiany nauczania Ewangellii, odrzucenia prawdy o małżeństwie i seksualności

Polski ksiądz z Pelplina w Rzymie: Jestem gejem.

Watykan 2015 czytaj 

 

„Polska to straszny kraj dla gejów”.Zgodnie z zapowiedzią ksiądz Krzysztof Charamsa dokonał w Rzymie coming outu. – Jestem gejem, jestem księdzem – powiedział na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.To pierwszy duchowny – pracownik Kurii Rzymskiej, który przyznaje się do bycia homoseksualistą.– Nazywam się Krzysztof Charamsa, jeszcze teraz ksiądz prałat Krzysztof Charamsa, jestem drugim sekretarzem Międzynarodowej Komisji Teologicznej od paru lat, a od ponad dwunastu lat jestem urzędnikiem Kongregacji Nauki Wiary, byłego Świętego Oficjum, byłej Świętej Inkwizycji – mówił ksiądz. – Jestem wykładowcą Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego i Papieskiego Ateneum Regina Apostolorum w Rzymie. Jestem kapłanem, księdzem od ponad 18 lat. Jestem człowiekiem, mężczyzną, dziś mogę dodać – jestem wolnym człowiekiem. Radością tej wolności chciałbym się podzielić z innymi, także przy waszej pomocy. To prosta, zwykła radość wyzwolenia.Ksiądz przybył na konferencję w towarzystwie swojego partnera Eduardo. Nie wystąpili razem na scenie, mimo ze sugerował to przedstawiciel włoskiego Stowarzyszenia Tęczowych Katolików, które zorganizowało spotkanie księdza Charamsy z dziennikarzami. Jak tłumaczył mi przedstawiciel tej organizacji Emilio Sturla Furno, w ostatniej chwili zdecydowano, że konferencja nie odbędzie się przed bramą Watykanu. – To mogłoby zostać uznane za niepotrzebną prowokację, a to byłoby źle odebrane. Ostatecznie dziennikarzy zaproszono do modnej restauracji „59” w centrum Rzymu. Przybyły na nie tłumy: wszystkie włoskie i zagraniczne telewizje oraz gazety. Wszyscy czekają na oficjalny komentarz Watykanu w sprawie coming outu.

Polski ksiądz w Rzymie: Jestem gejem

 

krzysztof charamsa konferencja rzymeduardo partner krzysztof charamsakrzysztof charamsa konferencja rzymKrzysztof Charamsa, polski ksiądz i prominentny urzędnik w Watykanie zrobił w Rzymie publiczny coming out. Watykan:

„Polska to straszny kraj dla gejów” – Ten mój dzisiejszy coming out dedykuję zastępom księży homoseksualistów, których szanuję, jako ludzi i księży, a którzy z różnych powodów nie mogą dokonać wyzwolenia.  Moja ukochana Polska, kraj o wielowiekowej tradycji tolerancji, jest strasznym krajem dla gejów – powiedział nam już po konferencji prasowej ksiądz Charamsa.Obok niego stał partner, Katalończyk Eduardo. Wcześniej uściskali się i ucałowali.

 

 

Rzym: Ks. Charamsa przedstawia mediom swojego narzeczonego

.Konferencja prasowa ks. Krzysztofa Charamsy w Rzymie

W restauracji przy Piazza del Popolo w Rzymie, w samo południe, zaczęła się konferencja prasowa ks. Krzysztofa Charamsy

.Ksiądz przedstawił obecnym swojego narzeczonego - Eduarda. Kilka minut wcześniej Watykan ogłosił: "Decyzja, by zorganizować takie wydarzenie w sposób tak sensacyjny w przededniu rozpoczęcia Synodu wygląda na bardzo poważną i nieodpowiedzialną, ponieważ ma na celu wywarcie presji na ojcach synodalnych".

 
 

Hamburg 3 października 2015 

 

w towarzystwie naszych świętych jdzisiejszy dzień  zaczełam od Eucharystii  dziękczynnej w starym rycie w Kosciele św Józefa w Hamburgu -Wandsbeck

789 rocznica śmierci św Franciszka ,557 rocznica urodzin św Kazimierza .wspomnienie mojej patronki św Tereski  proszę naszych przyjaciął o wsparcie 

Święty Kazimierz Królewicz  urodził się 3 października 1458 roku w Krakowie na Wawelu w 232 rocznicę śmierci św Franciszka  . Trzeci z synów Kazimierza Jagiellończyka( syna Króla Władysława Jagiełły ) i Elżbiety Rakuszanki.( praprawnuczki Elżbiety )  Wnuk Króla Władysława Jagiełły ,brat 3 lata młodszego Aleksandra  wybranego Królem Polski w 43 rocznicę urodzin kanonizowanego w 1604 r  brata Kazimierza .

Boża Miłosierdzie w  prawdzie

10 kwietnia  1983  Niedziela Bożego Miłosierdzia kosciół św Józefa Hamburg Wandsbeck 

10 kwietnia 1983 r   Hamburg -Niedziela Bożego Milosierdzia  w Kosciele Swietego Jozefa w Hamburgu-Wandsbeck  zostal wystawiony obraz Jezu Ufam Tobie
10 kwiecien 1983  Rzym  odżyła uważana za zmarłą  Wandy Mosca  żony Angelo Mosca   CUD OJCA PIO
10 kwietnia 1983  Warszawa -spotkanie Bł ks Jerzego Popiełuszki z Annną Walentynowicz zamordowaną 10 kwietnia 2010 pod Smoleńskiem
 

10 kwietnia 1715 r w Monachium po 10 latach rozlaki spotkala sie rodzina Teresy Kunegundy Sobieskiej ..w uroczystosciach powitania uczestniczyl 12 letni Aretin ..syn Krola Armenii urodzony 24 czerwca 1703 r w Konstantynopolu ..

adoptowany przez corke Krola Jana III Sobieskiego w 1706 w Wenecji ....uczestniczyli mieszkancy Dachau gdzie miescil sie palac –twierdza katolicyzmu (15.08.805 ) nalezacy do rodziny Teresy Sobieskiej -Wittesbach

Regentka Bawarii Teresa Kunegunda Sobieska ur 4 marca 1676 r na Wawelu spotkala sie z rodzina dziecmi i mezem Maxymilianem II  Emanuelem Witelsbach  praprawnukiem  –praprawnuczki Króla Władysława Jagiełły z wdziecznosci za polaczenie po  latach rodziny  Teresa -Kunegunda ufundowala Zakon Serwietek w Monachium (1 listopada 1715 r )istniejacy do dnia dzisiejszego zbombardowany przez Anglików w 1944 r 

 
10 kwietnia 2010  spotkanie w Katowicach u Pana Kazimierza Switonia   patrz zdjęcia   10 kwietnia 2010 spotkanie z Ks Kiersztynem 

12 października  1986 r   Kosciół Sw Józefa  Hamburgu - Wandsbeck  patrz   50 letni Ks  Bergoglio ( obecny Papież Franciszek)  ochrzcił  2 chłopców z Argentyny 

 podpis  Ks Jorge Mario Bergoglio  Hamburg

Wizytę w Hamburgu wspomina Papież  Franciszek mówiąc o rytualnym mordzie 3 Kapłanów Katolickich i Pastora 

10 listopada 1943 r w Hamburgu ..aby ich krew spłyneła razem 

12 października  1658 r Hamburg  Wandsbeck  stacjonują żołnierze Czarnieckiego przybyli na pomoc Króla Danii Fryderyka III 

( dziadka Króla Polski Augusta II Sasa )

Opaliński z rodziny Królowej Polski Katarzyny Opalińskiej Leszczyńskiej koronowanej 4 października 1705 r w Warszawie przybył z cudownym obrazem Matki Bożej obecnie w Rokitnie  

20 stycznia 2015  Rzym Papież Franciszek wybrał nowego Arcybiskupa Hamburga 48 letniego liberalnego  Ks  Stefana  Heße z Kolonii 

 

20 stycznia 2015   Monachium 270 rocznica śmierci  48 letniego Cesarza Rzymsko -Niemieckiego  Karola VII -wnuka Króla Jana III Sobieskieo ,potomka Piastów -Jagielonów -Królów Francuskich władcy Hamburga .

14 wrzesnia 2015 r  nowy Arcybiskup Hamburga wysyła 350 tys listów do Katolików ...prosząc o pomoc dla przybywających Islamistów .

gest666franciszka

Papież Franciszek rozpoczyna historyczne przemówienie przed Kongresem ukazując znak illuminati – 666

 Podczas przemowy w budynku Kongresu Stanów Zjednoczonych.

Nie rozpoczął swojej mowy modlitwą przeszedł od razu do głoszenia laodycejskiej ewangelii sprawiedliwości społecznej.- pokazując dłonią szatański, illuminacki gest „OK”

29 wrzesnia 2015 w Katolickim Kosciele Sw Zofii  zaproszenie na spotkanie ,,Miłosierdziu ,,w Islamskim Centrum w Hamburgu 

 Kontynuacja programu od 1915 r  ?

------

Wystąpienie   Księdza Charamsy z Gdyni  z Seminarium w Pelplinie zajmującego ważne stanowiska Kosciele w Rzymie

 potwierdza że w obecnej sytuacji  ważne jest przypomnienie  konstytucji   Papieża Pawła  IV z 15 lutego 1559 r .

Konstytucji   Papieża Pawła IV  Cum ex apostolatus (z 15 lutego 1559 r.)- gdyby kiedykolwiek się okazało, że jakiś biskup,czy też kardynał Świętego Kościoła Rzymskiego, czy też papież rzymski przed dokonaniem jego wyboru do godności kardynała,albo przed wyniesieniem go do godności papieskiej odpadł od wiary katolickiej,albo popadł w jakąkolwiek herezję, wówczas wybór albo wyniesienie tej osoby,nawet dokonane w zgodzie i jednomyślnie przez wszystkich kardynałów będzie żadne,nieważne i próżne. ....Ponadto taka osoba, awansowana do godności biskupa, albo obrana na papieża nie uzyska żadnej zdolności do sprawowania władzy czy też w sprawach duchownych, czy też świeckich, nie może być traktowana, że władzę tę posiada,ale wszystkie razem i każda z osobna z wszelkich wypowiedzi,czynów, działań i decyzji dokonanych przez tę osobę,oraz następstwa tych aktów będą pozbawione wszelkiej mocy,nie będą mieć żadnego znaczenia, ani nie będą dla nikogo normą prawa.
 
 
 

20 Pazdziernika 2014 r Kardynał Marx doradca Franciszka  w Rzymie  oświadczył ,, Teatr bądzie trwał dalej,, jaki teatr ?

20 października 1939 r. w Pelplinie po procesji, która przeszła przez miasto, członkowie SS i Selbstschutzu aresztowali wszystkich dwudziestu jeden przebywających w Pelplinie kanoników diecezji chełmińskiej, jak również profesorów Wyższego Seminarium Duchownego i Collegium Marianum..Podczas marszu duchownych kopano, bito kolbami karabinowymi oraz szczuto psami.Kosztowności z pelplińskiej katedry zostały rozszabrowane, tysiące polskich książek i pism – zniszczone. W samej katedrze urządzono szkołę policyjną, zaś gmach seminarium zamieniono na areszt.http://www.prawy.pl/historia/4049-intelligenzaktion-na-pomorzu-krwawa-jesien-pelplinska zginęło 356 kapłanów diecezji Pelplińskiej ..

 20 października 1939 r w Rzymie Pius XII wspomniał o Polsce, "narodzie tak Nam drogim, tej Polsce, która przez swą niezłomną wierność dla Kościoła i przez wielkie zasługi, jakie zdobyła, broniąc chrześcijańskiej kultury i cywilizacji - o czym historia nigdy nie zapomni - ma prawo do ludzkiego i braterskiego współczucia całej ludzkości. Położywszy swą ufność w Bogarodzicy Dziewicy, "Wspomożyciele Wiernych", czeka ona upragnionego dnia, w którym, jak tego domagają się zasady sprawiedliwości i prawdziwie trwałego pokoju, wyłoni się wreszcie zmartwychwstała z owego jak gdyby potopu, który się na nią zwalił".Moc Boga nie zna granic. W Jego rękach znajduje się nie tylko pomyślność i los narodów, lecz także zamysły jednostek - wszystko to z właściwą sobie łagodnością zwraca On tam, gdzie zechce.Dan w Castel Gandolfo, w pobliżu Rzymu, dnia 20 października 1939 roku, w pierwszym roku Naszego Pontyfikatu.

Kardynał Marx mieszka w Pałacu Holnstein  ( wybudowanym przez  Cesarza Karola VII wnuka Króla Jana III Sobieskiego )

jest Biskupem  Fryzyngi  następcą Kardynała Jana Teodora -wnuka Króla Jana III Sobieskiego ,

36 lat Kardynał Jan Teodor wnuk Króla Polski Jana III Sobieskiego  był biskupem Fresing -czemu unika się wiadomosci o rodzinie Króla Jana III Sobieskiego mieszkanców pałacu w  Dachau 

 70. rocznica  zakończenia programu KZ Dachau w środę 29 kwietnia 2015 r  o godzinie 12.00, polscy biskupi i księża odprawili Mszę Świętą o błogosławionych męczennikach.
Przewodniczył jej abp Stanisław Gądecki, a homilię wygłosił kard. Reinhard Marx.
Rektor PMK ks. Stanisław Budyn odczytał nazwiska polskich i niemieckich księży, którzy zginęli w Dachau i zostali wyniesieni na ołtarze
W konkatedrze we Freising, gdzie święcenia kapłańskie przyjmował Joseph Ratzinger, miała miejsce modlitwa o pokój.
Nabożeństwu Liturgii Słowa przewodniczył kard. Reinhard Marx, a słowo wygłosił przewodniczący polskiego Episkopatu abp Stanisław Gądecki.
29 kwietnia 1945 roku, podkreślił: „Wydarzenie to uzmysławia nam, że istnieje «miara wyznaczona złu»”.
„Dlatego – przez wstawiennictwo wszystkich więźniów obozu koncentracyjnego Dachau – wołamy do Boga o święty dar pokoju. (...)
Chcemy zamilknąć wobec straszliwego zmagania, które odnawia się także dzisiaj.  Chcemy więc złożyć hołd wszystkim tym, którzy giną współcześnie jako ofiary nienawiści, wrogości religijnej, wspominamy o chrześcijanach, dzisiaj najbardziej prześladowanych, ale również o wyznawcach innych religii” – kontynuował Przewodniczący Episkopatu Polski

 Arcybiskup Gądecki -REALACJA Z DACHAU 


 Kardynał Marx 1 wrzesnia 2014 z Kardynałem Nyczem  szkolonym w styczniu 2007 r w Oswięcimiu przez Piotra Cywińskiego

www.cwi.pl  aby 1 kwietnia 2007 r zająć   miejsce ukamieniowanego 7 stycznia 2007 Arcybiskupa  Stanisława Wielgusa. 

Kardynał Reinhard Marx (ur. 21 września 1953 w Geseke,  arcybiskup Monachium i Freising,  przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec.
Studiował  w Paderborn w Paryżu.  w Bochum i Münster.
23 lipca 1996 biskup pomocniczy Paderborn .
Ingres Biskupstwa  w Monachium i Fryzyndze-2 lutego 2008
Od 13 kwietnia 2013 jest członkiem grupy ośmiu kardynałów doradców Franciszka
12 marca 2014- przewodniczącego Konferencji Episkopatu Niemiec

a10

17 grudnia 1936 w dniu narodzin J. M. Bergoglio ( obecnie Papież Franciszek)  31 letnia  Siostra   Faustyna cierpiała bardzo za kapłanów  
 Dzisiejszy dzień ofiarowałam za kapłanów; w dniu tym więcej cierpiałam niż kiedykolwiek: i wewnętrznie, i zewnętrznie. Nie wiedziałam, że w jednym dniu tyle wycierpieć można. Starałam się odprawić godzinę świętą, w której duch mój kosztował goryczy ogrójcowej; walczę sama jedna, wsparta ramieniem Jego, przeciw wszelkim trudnościom, które stają jak mury nieprzebite przede mną, jednak ufam w mocy imienia Jego i nie lękam się niczego” (cytat z „Dzienniczka”, nr 823)
 Wybory Franciszka w Izraelu .

17 grudnia 2013  w 77 rocznicę  urodzin nowego Papieża Franciszka wychowanka Helmuta  Kohla (Cohena)

 żydówka Angela Merkel z Hamburga rozpoczęła swoją trzecią kadencję na stanowisku kanclerza Niemiec.patrz

BERGOGLIO ZNAK ROGI DIABŁA

59-letnia szefowa CDU otrzymała od prezydenta RFN Joachima Gaucka patrz akt nominacji, Franciszek i Angela przyjaciele od 1986 r   spotkali się w Hamburgu 
Angela Markel    urodzona 17 lipca 1954 r w Hamburgu ..
Biskup Wagner  urodzony 17 lipca 1954 r ( był zbyt katolicki na Biskupa -niedopuszczony  )
Siostra z Łagiewnik S. Elżbieta Siepak mówi Rok Miłosierdzia, ogłoszony przez papieża Franciszka, jest okazją do tego, żeby ludzie lepiej poznali Boga
14 marca 2015  w czytaniu Bóg mówi do swojego ludu, że chce bardziej być poznany,
 
Planowana zmiana  w Rzymie 
 
Papież Franciszek mówił, że mamy czas miłosierdzia. czy w prawdzie ?
2004 r W Wilnie bitwa o obraz Jezu Ufam Tobie według wizji św S  Faustyny ...żądam czci dla mojego miłosierdzia przez obchodzenie uroczyście tego święta i przez cześć tego obrazu, który jest namalowany.Przez obraz ten udzielę wiele łask duszom, on ma przypominać żądania mojego miłosierdzia, bo nawet wiara najsilniejsza, nic nie pomoże bez uczynków. (Dz. 742)
 Obraz Miłosierdzia Bożego został namalowany w Wilnie w 1934 roku.

 Bildergebnis für korea obraz jezu ufam tobieFałszywy Obraz Jezu Ufam Tobie w Korei  ..od którego  trzeba się odwracać patrz 

Franciszek i Faustyna?  
artykuł z Goscia Niedzielnego  w 2014 r  patrz   kwiecien  2014  
Franciszek i Faustyna?

ks. Dariusz Kowalczyk SJ z Greorianum 

Słowa Franciszka o miłosierdziu jako największym orędziu Pana są jakby odbiciem objawień, które otrzymała Faustyna

.Kilka tygodni temu miałem okazję rozmawiać z ks. Carlosem Gallim, argentyńskim teologiem, bliskim współpracownikiem Jorge Bergoglia, a teraz papieża Franciszka, o którym się mówi, że widać jego rękę w tekście adhortacji „Evangelii gaudium”.

Czy Franciszek czytał „Dzienniczek” siostry Faustyny? ... zaraz na początku pontyfikatu  na modlitwie „Anioł Pański” Franciszek  powiedział  „To siostra Faustyna ukazała miłosierdzie jako fundamentalny przymiot Boga i zdołała, przez Jana Pawła II, wpłynąć na myśl teologiczną XXI wieku”. W „Dzienniczku” świętej czytamy, że sam Jezus dał jej zadanie:.....Kult obrazu „Jezu, ufam Tobie” i Koronka do Miłosierdzia to praktyki znane dziś na całym świecie.To przez te praktyki oraz ustanowione w 2000 roku Święto Bożego Miłosierdzia orędzie o miłosierdziu dotarło na nowo do świata.Dziś przepowiadanie Bożego miłosierdzia kontynuuje w swym oryginalnym stylu papież Franciszek.

----------------------------------------------------------

Księdza Dariusza Kowalczyka SJ w Gregorianum  poznałam 6 lutego 2014 w Gregorianum w Rzymie ..w rocznicę śmierci Arcybiskupa Klemensa Augusta -wnuka Króla Jana III Sobieskiego

Prof Ks Dariusz Kowalczyk SJ nie wiedział że  Gregorianum  znajduje się przy najmniejszej Kapliczce Matki Bożej - którą koronowano 1 listopada 1946 r   patrz

( 1 listopada 1946 to dzień święceń JP II na Wawelu gdzie 4 marca 1676 r urodziła się córka Króla Jana III Sobieskiego Teresa -matka Arcybiskupa Klemensa Augusta ) patrz 

1 listopada 1946  Rzym koronacja płaczącego (9 lipiec 1796 )obrazu Matki Bożej

Kapliczka przy pałacu gdzie  11 marca 1725 urodził się prawnuk Polskiego Króla Jana III Sobieskiego Kardynał Henryk Benedykt Stuart pochowany na Watykanie 

Karydynał Stuart przebywał w tym czasie we Frascati  gdzie zmarł 13 lipca 1807( Aliańci zbombardowali Frascati 8 września 1943 r )

To był je­den z trudnych okre­sów w historii Kościoła....patrz

Od lip­ca 1796 r. aż do pierw­szych miesięcy roku 1797, po­sta­cie Matki Najświętszej na 101 ob­ra­zach w Rzy­mie i 21 obrazach w in­nych miastach państwa kościelnego były „oży­wio­ne”: poruszały ocza­mi, war­ga­mi oraz pła­ka­ły.W  Rzymie cud ten po raz pierwszy w so­bo­tę 9 lip­ca 1796 r., oko­ło godz. ósmej rano. Ma­don­na dell’Ar­chet­to.Do dzi­siaj znaj­du­je się – na wą­skiej ulicz­ce via dell’Ar­chet­to, któ­ra łą­czy się z via dell’Umiltà, przed pla­cem della Pilotta,gdzie znaj­du­je się Uni­wer­sy­tet Gre­go­riań­ski.

 

Kapłani Polscy i Gregorianum w Rzymie
 św Maxymilian Maria Kolbe   od 1912 student Gregorianum gdzie zamieszkał w międzynarodowym kolegium serafickim. Równocześnie uczęszczał na uniwersytet papieski, prowadzony przez jezuitów, Gregorianum. S

tudia filozoficzne (1912-1915), jak i teologiczne (1915-1919) uwieńczył dwoma doktoratami

W 1917 roku przypadały dwie rocznice, które o. Kolbemu dały wiele do myślenia: 400-lecie wystąpienia Marcina Lutra i 200-lecie powstania masonerii. Dwie te okazje wykorzystali wrogowie Kościoła dla zamanifestowania do niego nienawiści. Burmistrz Rzymu, Żyd, Ernest Nathan syn Józefa Mazziniego ( przyjaciela Frankisty Adama Mickiewicza), został wielkim mistrzem masońskim. 
Zarządził on obchody z czarnym sztandarem giordanobrunistów, na którym był znak Lucyfera, depczącego św. Michała Archanioła. 
W czasie pochodu wołano: "Diabeł będzie rządził w Watykanie, a papież będzie jego szwajcarem (gwardzistą; sługą)".
Maksymilian jako świadek patrzył z najwyższym bólem i oburzeniem, jak można było w Wiecznym Mieście dopuścić do takiej prowokacji. Równocześnie  20 stycznia  1917 świat katolicki obchodził rocznicę 75-lecia objawienia się NMP Alfonsowi Ratisbonne.

Pod wpływem szeroko zakrojonej akcji antykatolickiej, której był świadkiem w Rzymie założył 16 października  1917 r  Rycerstwo Niepokalanej (Militia Immaculatae).

Celem tego stowarzyszenia była walka o nawrócenie schizmatyków, heretyków i masonów. 

8 października 1917 r. otrzymał święcenia diakonatu, a 28 kwietnia 1918 r. w kościele św. Andrzeja della Valle święcenia kapłańskie z rąk kard. Bazylego Pompilego. Mszę prymicyjną odprawiał 29 kwietnia 1918 r w kościele  św Andrzeja i przy ołtarzu, gdzie 20 stycznia  1842 r. Niepokalana objawiła się Alfonsowi Ratisbonnowi.

( w dniu chrztu św Biskupa Pelczara )

13 maja 1917 r  w Rzymie święcenia Biskupie Eugenio Paccelego -

22 lipca 1919 r. o. Maksymilian Kolbe ukończył wydział teologiczny – również ze stopniem naukowym doktora.

W roku 1919, po siedmiu latach pobytu w Rzymie, o. Maksymilian wrócił do Polski. Postanawił dołożyć wszystkich sił, aby stała się ona królestwem Maryi. Przełożeni przeznaczyli go na nauczyciela historii Kościoła w seminarium zakonnym w Krakowie. Zaczął werbować kleryków do Milicji Niepokalanej. miał wówczas 26 lat

2 stycznia 1922 r.( urodziny św Tereski ) otrzymał z Rzymu upragnione zatwierdzenie Milicji Niepokalanej.Przełożeni, przenieśli go do Grodna. Zdobył małą maszynę drukarską..Rycerz stale zwiększał swój nakład. W ciągu pięciu lat (1922-1927) z 5.000 wzrósł on do 70.000 egzemplarzy!

6 sierpnia 1927 r.  w Niepokalanowie postawił figurę Niepokalanej. 

21 listopada 1927 r. – w święto Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny zaczęto działalnosc.Kiedy dzieło w Niepokalanowie doszło do pełni rozwoju, o. Kolbe w towarzystwie czterech braci zakonnych udał się do Japonii, 26 lutego 1930 r.. Pierwszy numer Rycerza japońskiego (Seibo no Kishi) ukazał się w nakładzie 18.000 egzemplarzy. Drugi numer, listopadowy, miał już nakład 20.000, a grudniowy – 25.000.

W 1931 r. Maksymilian nałożył habit franciszkański pierwszemu Japończykowi. Dał mu na imię Maria. -powstał japoński Niepokalanów . W roku 1934 poświęcono tam także nowy kościół.W roku 1936 po sześciu latach nieobecności wrócił do kraju. Sława Niepokalanowa rosła. Co roku zgłaszało się ok. 1800 kandydatówW roku 1939 Niepokalanów liczył już 13 ojców, 18 kleryków-nowicjuszów, 527 braci profesów, 82 kandydatów na braci i 122 chłopców w małym seminarium. Rycerz Niepokalanej osiągnął nakład 750 tys. egzemplarzy

 Był to więc największy klasztor w owych latach na świecie i jeden z największych, jakie znają dzieje Kościoła Od roku 1938 Niepokalanów posiadał własną radiostację. 

Sw Maxymilian Kolbe został zamordowany 14 sierpnia 1941 r -jego ciało nie uległo  spaleniu .

Śp. ksiądz Zygmunt Szwajkiewicz TChr  

 

 Ks. Zygmunt Szwajkiewicz urodził się l października 1916 roku w Berlinie. 8 września 1940 roku wywieziony do więzienia w Tarnowie. 20 października do Kz  w Oświęcimiu,numer 5795. 10 grudnia przewieziony został do obozu w Dachau,  numer 22202. W obozie przebywał do 29 kwietnia 1945 roku. Zygmunt podjął pracę pomocnika pielęgniarza w amerykańskim szpitalu dla uwolnionych z obozu. -zdecydował się na wyjazd do Rzymu,  gdzie przybył 28 sierpnia 1945 roku i został przyjęty do Seminarium Polskiego,9 czerwca 1946 roku ponowił śluby zakonn.19 lipca 1946 r złożył profesję dozgonną.Studia teologiczne odbywał na Uniwersytecie Gregorianum w Rzymie, które ukończył stopniem licencjata teologii w 1949 roku. Tam też przyjął święcenia kapłańskie,Święcenia niższe przyjął w 1947 roku, subdiakonat 3 czerwca 1948 roku, 14 czerwca przyjął święcenia diakonatu -  Święcenia kapłańskie przyjął 18 lipca 1948 roku.Po studiach na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim został skierowany na studia specjalistyczne na Papieskim Instytucie Biblijnym w Rzymie, które ukończył w 1951 roku stopniem licencjata nauk biblijnych.  Po ukończeniu studiów na Biblicum, ks. Zygmunt został skierowany do pracy polonijnej we Francji, gdzie przybył  5 sierpnia 1951 roku

Karol Wojtyła pod wpływem teozofki Heleny Bławackiej-
http://www.traditioninaction.org/ProgressivistDoc/A_003_WojtylaBlatvatskyr.htm
tłumaczenie Ola Gordon

Od lat uczniowskich w liceum, Karol Wojtyła ulegał głębokim wpływom swojego wadowickiego mentora, Kotlarczyka, nauczyciela historii i dyrektora teatru.
Później on i Wojtyła założyli eksperymentalny Teatr Rapsodyczny.
Kotlarczyka zainspirowała Helena Petrowna Bławacka, rosyjska założycielka nowoczesnego teozofizmu.
Bławacka, jak Wojtyła, nauczali, że religie były bardzo podobne do siebie, wszystkie pochodziły z tego samego źródła.
Poniżej  dwa dokumenty i ich angielskie przekłady z włoskiego i francuskiego:
1. Reprodukcja 2 stron z książki Il Pensiero of Karol Wojtyla [Myślenie Karola Wojtyły] Rocco Buttiglione,  włoskiego współczesnego filozofa i polityka. W niej autor wyjaśnia wpływ Kotlarczyka na Wojtyłę, a także wpływ Bławackiej na Kotlarczyka.
 

IMPERIUM ZŁA   

 "Imperium zła" - masoneria i kto dzisiaj rządzi światem.

Owińska - Zakon Cystersów założony przez wnuczkę św Jadwigi ,gdzie wychowywała się  praprawnuczka św Jadwigi 4 Królowa Polski  Ryksa

 w 1939 r -stał się miejscem zagłady  

 

pierwsza parafia Ks Józefa Wozniaka  z Hamburga 

 Ks  Józef Woźniak (ur. 7 lutego 1913 r. w Hamburgu, zm. 28 lutego 1993 r. w Poznaniu) - kapelan Zakładu Psychiatrycznego w Owińskach, więzień KL Dachau, kapelan obozu polskiego przy Związku Polskim w Hamburgu, tłumacz, proboszcz i kustosz Sanktuarium Maryjnego w Tulacach w latach 1961-1984.

Urodzony w Hamburgu - Wilhelmsburg, syn Walentego i Teresy z domu Wieszczeczyńskiej. W 1920 wraz z rodzicami wrócił do Polski i zamieszkał w Ostrowie. Po maturze w ostrowskim Gimnazjum Męskim zdanej w roku 1933 r., rozpoczął studia teologiczno - filozoficzne w Poznaniu i Gnieźnie.
Święcenia kapłańskie otrzymał 3 czerwca 1939 roku .Po święceniach skierowany został do pracy duszpasterskiej w Owińskach, gdzie został kapelanem przy Zakładzie Psychiatrycznym. -po wkroczeniu wojsk hitlerowskich aresztowany, został zatrudniony w koszarach do najniższych posług,świadek wymordowania 11 listopada 1939 -1200 pacjentów szpitala 
7 października 1941 r. został aresztowany  i przewieziony do Domu Żołnierza w Poznaniu, skąd do Fortu VII.
29 października 1941 r. przewieziony został do KL Dachau (numer obozowy 28-0960). Przebywał w obozie aż do zakończenia programu przez armię amerykańską 29 kwietnia 1945. W obozie współdzielił niedolę wraz z ks. Marianem Żelazkiem, Juliuszem Zielińskim, bp Kazimierzem Majdańskim i bł. Michałem Kozalem - (ks. Woźniak był świadkiem w procesie beatyfikacyjnym bł. Michała Kozala).We wrześniu 1945 r. został mianowany przez Ordynariusza dla Polaków w Niemczech, biskupa polowego Józefa Gawlinę, kapelanem obozu polskiego przy Związku Polskim w rodzinnym Hamburgu. Wikariusz generalny - ks. prałat Lubowiecki - powierzył mu opiekę duszpasterską nad chorymi Polakami w czterech szpitalach i więźniami w ośmiu więzieniach.
Ks. Woźniak opowiadał: Praca zwłaszcza wśród więźniów Polaków - była przykra. Skazany na karę śmierci przez Anglików miał prawo prosić, by 12 godzin przed wykonaniem wyroku był przy nim kapłan, który z nim jechał na plac egzekucji. Po egzekucji odwoziłem zwłoki na cmentarz w Ohlsdorf.
Z księgi zmarłych na cmentarzu w Ohlsdorf wyszukałem nazwiska ok tysiąca Polaków, którzy zmarli w różnych okolicznościach w czasie wojennym. Dla sześciuset zdołałem ustawić betonowe krzyże z nazwiskiem, datą urodzenia i śmierci.
Do Polski powrócił 8 września 1946 r. Od października 1946 r. do 1 lipca 1947 r. był wikariuszem parafii Kolegiackiej w Środzie Wlkp. W latach 1947 - 1961 był proboszczem w Mącznikach i Bargowie.Od 1 lipca 1961 ks. Józef został proboszczem parafii Tulce i kustoszem tamtejszego Sanktuarium Maryjnego. Wielką troską i serdecznością otaczał pielgrzymów zdążających zarówno do Tulec jaki i wyruszających z Poznańską Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę.2 września 1979 r. dzięki staraniom ks. Woźniaka, cudowna figura Matki Bożej z Dzieciątkiem ukoronowana została przez abp Jerzego Strobę papieskimi koronami.
W dniach od 18 maja do 3 czerwca 1970 r. ks. Woźniak, jako były więzień KL Dachau wziął udział w pielgrzymce do obozu koncentracyjnego wraz z 220 księżmi obozowiczami 25-lecia ich uwolnienia. 1 lipca 1984 r. opuścił tulecką parafię i zamieszkał w Domu Księży Emerytów na poznańskim Antoninku. Związany był z Dobrzycą, którą odwiedzał, ze względu na rodzinę, m.in. Zofię z Ciesiółków Dymną. Tu mieszkała część rodziny także urodzona w Hamburgu, w dzielnicy Wilhelmsburg, która w tym samym czasie co rodzice ks. Woźniaka powróciła do Polski, do Dobrzycy.Do Tulec powrócił w czerwcu 1989 r. tu przeżyć uroczystość Złotych Godów Kapłaństwa.Zmarł 28 lutego 1993 r.Uroczystościom pogrzebowym w dniu 3 marca 1993 r. przewodniczył biskup Zdzisław Fortuniak. Ciało ks. Józefa Woźniaka spoczęło na tuleckim cmentarzy pośród wiernych.

 

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack