A Free Template From Joomlashack

A Free Template From Joomlashack

Drodzy Państwo

Niniejsza strona jest kontynuacją mojej wcześniejszej witryny:

http://hamburgpol.w.interia.pl/

stworzonej 13 sierpnia 2004 roku dzięki pomocy ś.p. Ryszarda,  członka założyciela NSZZ "Solidarność", wspaniałego patrioty i ofiarnego przyjaciela.

 

 

 

KSIĄŻKI ON-LINE

 

Uwaga
- nowa książka na witrynie:

Jean-Baptiste Bouchaud

MIŁOŚĆ ZA MIŁOŚĆ

Życie zakonne św. Rafała Kalinowskiego

Zapraszam do lektury

 

 

Książka "Dogmat Świętych Obcowanie" do której tekst zebrał i opracował w 1980 roku mói Tata
ś.p. Bernard Paweł Jan Tuszyński

 

Herman Cohen - Augustyn-Maria od Najsw. Sakramentu

 

Życie ojca Hermana
- Augustyna-Marii
od Najśw. Sakramentu

Książka wydana przez Siostry Miłosierdzia z Łagiewnik 1898 r

"Źródłem, z którego wypłynęły potoki miłości, siłą, która sprowadziła wylew dotąd nieznanej radości - była wiara święta. Nie ma jej ani w judaizmie, ani w schizmie, lecz tylko w jednym prawdziwym Kościele Katolickimi, W tym Kościele jedynie każdy z obu  naszych nawróconych  źródło wody żywej dla duszy swojej, spragnionej prawdy, mogli znaleźć.
Oby  życiem O. Hermana Cohena  i siostry Natalii Naryszkin, zostający poza obrębem Kościoła zostali oświeceni , że tylko w Kościele św. katolickim - wiara żywot wieczny daje."

Fragment listu Św. Rafała Kalinowskiego do tłumaczki w Łagiewnikach,
11 września 1898 r.

TEKSTY

 

Ks. prof. Franciszek Cegiełka

Nasz święty Rafał Kalinowski

 

 

 

Cudowny obraz, który Św. Faustyna nazwała "Król Miłosierdzia", namalował według słów s. Faustyny Eugeniusz Kazimierowski

W kulcie Miłosierdzia Bożego obraz Króla Miłosierdzia odgrywa pierwszorzędną rolę. Dlatego s. Faustyna przywiązywała do jego poprawności wielką wagę. W obrazie tym odróżniała ona cechy istotne i polecała czuwać, by one były zachowane.

"W dniu 23.09.2005 roku Litwini podstępnie zabrali z polskiego kościoła św. Ducha w Wilnie obraz Jezu Ufam Tobie i to mimo tego że kardynał Baczkis (prymas Litwy) publicznie ogłosił że obraz nie będzie zabrany po kryjomu. Obraz został przeniesiony do pobliskiego kościoła św. Trójcy a w zasadzie kaplicy. Kościół ten przez scianę sąsiaduje z głośnym nocnym klubem Oryginal obrazu Jezu Ufam Tobie w czasach sowieckich zostal przechowany przez wileńskich Polaków i od 20 lat znajdował się w Kościele św. Ducha."

Żródło cytatu

Stronę ogląda

 

• Initium sapientiae timor Domini  - Początkiem mądrości - bojaźń Pańska
(Psalm 111,10)

• Za wielu milczy!
Milczący obserwatorzy, nie zajmujący konkretnego stanowiska - bez odwagi pouczenia - są przed Bogiem współwinni w nieszczęściu Kościola 
Św. Hildegard
von Bingen (1098-1179)

• Największym wrogiem chrześcijaństwa są sami chrześcijanie,
jeśli są tchórzliwi i wygodni.  
Ks. abp prof. dr hab.
Stanisław Wielgus

 

 

 

 

Św. Michał Archanioł

 

 

 

 

Wy Polacy,
przez niniejszy ucisk oczyszczeni i miłością wspólną silni, nie tylko będziecie się wzajem wspomagali, nadto poniesiecie ratunek innym narodom i ludom, nawet wam niegdyś wrogim.

Cześć Maryi i Świętego Sakramentu zakwitnie w całym narodzie polskim.

Najwyżej zaś Pan Bóg was wyniesie, kiedy dacie światu
WIELKIEGO PAPIEŻA.

Bóg żąda od was walki w duchu Chrystusowym, i w duchu Jego Świętych.

Bł. ks. Bronisław Markiewicz
"Bój bezkrwawy", 1908

 

 

 

Św. Ekspedyt

 

Nowenna
do św. Expedyta

 

17 wrzesnia 2015 r Boża Opatrznosci Serca Jezusowego wspomóż Polskę Królestwo Maryji .

"Panie, do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego" J 6, 68.

czwartek 17 września 2015  Czwartek XXIV tygodnia Okresu Zwykłego

Wspominamy: : Św. Roberta BellarminŚw. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego 

17 wrzesnia  1179   umiera św Hildelgard von Bingen

17 września 1179 roku, o czwartej nad ranem, na wygwieżdżonym niebie, niedaleko Bingen, daje się zobaczyć tajemnicze zjawisko świetlne. Wśród ciemności na firmamencie rozbłyskają dwie promienne tęcze, które w najwyższym punkcie krzyżują się pod kątem prostym. W miejscu ich przecięcia widoczny jest okrąg i wpisany w niego krzyż. Rośnie on stopniowo, by w końcu sięgnąć ramionami aż po horyzont.

Olbrzymi jaśniejący krzyż długo jeszcze widnieje na nocnym niebie, a po pewnym czasie zaczyna stopniowo maleć, by wreszcie stać się świetlnym punktem na wschodnim krańcu nieba. Właśnie wówczas, 17 września 1179 roku, około piątej nad ranem umiera przeorysza, Matka Hildegarda.
W dniu swego powrotu do domu Ojca Niebieskiego ma 81 lat.Hildegarda umrze na jednym z okolicznych wzgórz, po przebyciu mistycznej i wewnętrznej wędrówki w zaciszu własnej klasztornej celi, później zaś - pełnego pasji, kaznodziejskiego szlaku wiodącego przez niemieckie miasta i wsie, gdzie przemawia do tłumów, opowiadając o wizjach i odwiedzinach z Niebios, jakich dane jej było doświadczyć. Spokojna dusza kontemplatyczki rozbłyska wtedy płomieniem Bożego ognia, tego samego, który Jezus "przyszedł rzucić na ziemię" i jakże "gorąco pragnął, aby on już zapłonął". Zjawisko świetlne z 17 września 1179 przemawia do tysięcy jego naocznych świadków o tym, że dusza posłuszna Bogu staje się światłem na podobieństwo Pana, który jest Światłością Świata.

 

 

 

 

 

14 września 1224 roku, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, kiedy na górze La Verna Franciszek modlił się i kontemplował mękę Chrystusa, doświadczył nadprzyrodzonego spotkania z Chrystusem,

który ukazał mu się jako serafin, okryty sześcioma skrzydłami i przybity do krzyża. Z jego ciała wychodziły promienie, które przeszyły stopy, dłonie i bok św. Franciszka.

17 września 1224 -Stygmaty św. Franciszka z Asyżu

Współczesny www.cwi.pl  to żyd Piotr Cywińsk

17 wrzesnia  1676 r umiera  Sabataj Cwi zbawiciel  mesjański synów Izraela.patrz zakazana historia żydów w Polsce 

Podobizna Jakuba Franka, za Aleksander Kraushar, Aleksander, Frank i frankiści polscy, Kraków 1895.

17 wrzesnia 1759  następca Sabataja Cwi -Jakub Frank przyjmije chrzest we Katedrze Lwowskiej

 103 rocznica ślubów Lwowskich Króla Polski Jana Kazimierza 

Katedra Lwowska

1 kwietnia 1656 roku w tej katedrze, przed cudownym obrazem Matki Boskiej Łaskawej złożył śluby lwowskie król Jan II Kazimierz,

18 listopada 1655 r na Jasnej Górze ukazuje się Matka Boża-

21 października 1677  dzień po urodzeniu chrzest w katedrze otrzymał król Polski Stanisław Leszczyński.

W roku 1910 katedra otrzymała od Pierwszego Polskiego papieża Piusa X tytuł Bazyliki mniejszej

17 wrzesnia 1939  AKCJA zaplanowana przez frankomasonerię świata ..zaczęta 1 wrzesnia 1939 zbombardowaniem Wielunia -

12 września  1939 r  na konferencji w Abbeville, przedstawiciele - Anglii i Francji uznali, że żadna pomoc materialna nie ma sensu wobec szybkości z jaką wojska niemieckie posuwały się w głąb terytorium państwa polskiego.

17 wrzesnia 1939 Lwów  -180 rocznica  chrztu Frankistów we Lwowie "..

.Krzyk jeden pomknął wzdłuż granicy i zanim zmilkł zagrzmiały działa, to w bój z szybkością nawałnicy Armia Czerwona wyruszała..."O 3:00 nad ranem, 17 września 1939 r. wojska sowieckie przekroczyły granicę polską.-do agresora z zachodu, dysponującego prawie 2 milionami żołnierzy, 10 tys. dział, 2800 tys. czołgów oraz 2 tys. samolotów, dołączył nieprzyjaciel, który rzucił do walki ponad 300 tys. żołnierzy, 4 tys. dział, 5 tys. czołgów oraz tysiąc samolotów. Polskie oddziały– stawiały zacięty opór, broniąc  polskiej granicy państwowej w walkach trwających do 1 października 1939 roku, spotkały się dlatego ze szczególną bezwzględnością sowieckiego agresora. Rannych żołnierzy dobijano, albo umierali oni z zadanych ran bez pomocy lekarskiej, a wziętych do niewoli oficerów i szeregowych mordowano bestialsko na miejscu.. Podobny los spotkał  żołnierzy i oficerów  korpusu więzionych później w Ostaszkowie. Wiosną 1940 roku wszyscy zostali wymordowani przez NKWD.czytaj 

17 września 1939 roku: Zabójczy cios w plecy

17 września 1939 roku tuż przed północą, na wieść o wkroczeniu bolszewików, opuszczają Polskę przez granicę z Rumunią:masoni  prezydent Mościcki, premier Składkowski oraz naczelny wódz Edward Rydz-Śmigły. Marszałkowi zastępuje drogę płk Bociański, który, chcąc bronić honoru polskiego żołnierza, strzela sobie w serce na oczach zwierzchników. 

17 wrzesnia 1939 Brzesć -Parada zwycięstwa Wehrmachtu i Armii Czerwonej 

17 wrzesnia 1939 zdrada 

17 wrzesnia 1939  Bolesław Bierut

 17 wrzesnia 1939 r  Jezus przakazuje koronkę do Bożej Opatrznosci Serca Jezusowego 

Sługa Boża Gabriela Borgarino

Sługa Boża s. Gabriela Borgarino(1880 - 1949)

17 września 1939 r we Włoszech Jezus objawił  się Siostrze Miłosierdzia Gabrieli Borgarino,podyktował jej koronke do Boskiej Opatrzności Serca Jezusowego.

Jezus powiedział, że Opatrzność to przymiot Jego Boskości i dlatego jest niewyczerpana...

Pan Jezus powiedział do s. Gabrieli:Powodem mojego cierpienia była nie tylko bolesna męka, ale przede wszystkim niewdzięczność Moich stworzeń". 

Tylko, bowiem ten, kto potrafi dziękować, ma serce otwarte na otrzymywanie.Koronka Do Boskiej Opatrzności Serca Jezusowego  

17 września 1701 w Górze Kalwarii umiera Bł Ks Stanisław Papczyński Sługa Maryji Niepokalanej wyróżniający  się wielkim nabożeństwem do Boskiej Opatrzności

17  wrzesnia 1939  pamietamy 

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/29861/1709_pap_1_640.jpeg

17 wrzesnia  1939 płonie Zmek Królewski w Warszawie 

Pożar wybuchł około godziny 11:00 powodem był niemiecki ostrzał artyleryjski. 

 10 października 1939 roku wyspecjalizowane ekipy niemieckie pod kierunkiem historyków i ekspertów rozpoczęły demontaż posadzek, marmurów, rzeźb i elementów kamiennych takich jak kominki czy gzymsy.

Adolf Hitler 4 października 1939 roku nakazał wysadzenie Zamku Królewskiego w powietrze.

Niemieccy saperzy nawiercili otwory na dynamit lecz zniszczenie obiektu nastąpiło dopiero,  13 września 1944 roku podczas Powstania Warszawskiego.

Zniszczenie zamku zakładał tzw. Plan Pabsta -Grossa , który przewidywał wybudowanie w tym miejscy  hali kongresowej NSDAP.

W miejscu Kolumny Zygmunta miał stanąć pomnik Germanii.

17 wrzesnia 2015 

Witam

 

 
 
 
 
 
 
 
http://www.cwi.pl/
 
 
17 wrzesnia  obchodzą urodziny 
1830 – Bł  Maria Teresa Bonzel,  założycielka Ubogich Sióstr Franciszkanek od Wieczystej Adoracji, (zm. 1905
1949 – Zbigniew Wassermann, polski prawnik, polityk, koordynator służb specjalnych, poseł na Sejm RP (zginoł 10 kwietnia 2010)

17 wrzesnia zmarli 

  ok. 700 – Lambert, biskup Maastricht, męczennik, święty (ur. ok. 635)
1179 – Hildegarda z Bingen, niemiecka mistyczka, kompozytorka, poetka, święta (ur. 1098)
1376 – Jarosław Bogoria, polski duchowny katolicki, arcybiskup gnieźnieński (ur. ok. 1280)
1485 – Piotr z Arbués, hiszpański inkwizytor, święty (ur. 1441)
1621 – Robert Bellarmin, włoski duchowny katolicki, kardynał, doktor Kościoła, święty (ur. 1542)
1676 – Szabetaj Cwi, czarnogórski rabin, kabalista (ur. 1626)
1693 – Bartłomiej Misiałowicz, polski duchowny katolicki (ur. 1624)
1701 – Stanisław Papczyński, polski duchowny katolicki, zakonnik, pijar, założyciel Zgromadzenia Księży Marianów, błogosławiony (ur. 1631)
1866 – Franciszek Maria z Camporosso, włoski kapucyn, święty (ur. 1804)
1895 – Zygmunt Szczęsny Feliński, polski duchowny katolicki, arcybiskup warszawski, święty (ur. 1822)
1936 – Jan Ventura Solsona, hiszpański duchowny katolicki, męczennik, błogosławiony (ur. 1875)
1939.-
    Wacław Baehr, polski biolog (ur. 1873)
    Bolesław Bierwiaczonek, polski kapral (ur. 1916)
    Rafał Marceli Blüth, polski krytyk literacki, publicysta (ur. 1891)
    Kazimierz Brokl, polski historyk sztuki, muzealog (ur. 1877)
    Juliusz Dudziński, polski polityk, poseł na Sejm RP (ur. 1893)
    Hilaria Emilia Główczyńska, polska zakonnica, męczennica, Służebnica Boża (ur. 1888)
    Wacław Kleck, polski porucznik rezerwy, urzędnik, działacz związkowy i turystyczny (ur. 1901)
    Leonard Zbigniew Lepszy, polski major obserwator (ur. 1889)
    Kazimierz Lewicki, polski historyk (ur. 1903)
    Leopold Łacina, polski porucznik obserwator (ur. 1907)
    Stanisław Siedlecki, polski polityk, senator RP (ur. 1877)
 
1940 – Zygmunt Sajna, polski duchowny katolicki, męczennik, błogosławiony (ur. 1897)
1944 – Polegli w powstaniu warszawskim:
    Halina Grotowska, polska łączniczka, żołnierz AK (ur. 1921)
    Irena Grotowska, polska łączniczka, żołnierz AK (ur. 1921)
    Wiesław Knast, polski żołnierz AK, podporucznik (ur. 1923)
    Henryk Poznański, polski żołnierz AK, kapral (ur. 1916)
    Stanisław Silkiewicz, polski żołnierz AK, kapitan (ur. 1919)

Na dzisiejsze dzieje Polski wielki wpływ ma chrzest Frankistów 17 wrzesnia 1759 r w Katedrze Lwowskiej   

Jakub Frank  przyjął chrzest –dwukrotnie.

Po raz pierwszy miało to miejsce w katedrze lwowskiej 17 września 1759 r i 18 listopada 1759 r w Warszawie .

mk00021w czasie słynnej dysputy kontrtalmudystów z talmudystami podczas której wystosowali oni przeciwko Żydom

 oskarżenie o praktykowanie mordów rytualnych.

W  dziele Złość żydowska przeciwko Bogu y bliźniemu pisze o tym eden z uczestników owej dysputy – ksiądz Gaudenty Pikulski.

Gaudenty Pikulski, Złość żydowska przeciwko Bogu y bliźniemu..., W Lwowie : w drukarni Jana Szlichtyna [...], 1760.

Frank ponownie przyjął sakrament 18 listopada 1759 roku ( 18 listopada 1655 rna Jasnej Górze objawiła się Matka Boża   )

w kaplicy pałacu Saskiego  w Warszawie, gdzie do chrztu prowadzony był przez samego króla Augusta III Sasa.

Frankiści osiedlili się w okolicy Wojsławic  na  Lubelszczyznie,

21 czerwca 1761 roku Jakub Frank  z Jasnej Góry wydał jednemu ze swych bliskich współpracowników enigmatyczne polecenie. Nakazał Pawłowi Pawłowskiemu rozpoczęcie „starań o Wojsławice”-„starania” frankistów o Wojsławice powiodły się. Żydzi, którzy nie przystąpili do sekty zostali wygnani z miasteczka.W 1763 roku w parafialnym kościele św. Michała Archanioła ochrzczono około 300 nowych członków sekty.czytaj W 1762 roku dziedziczka Marianna Teresa z Daniłowiczów Potocka, ufundowała pięć kapliczek wotywnych znajdujących się u wylotów ulic podmiejskich. Wojsławic do dziś strzegą: stojący nieopodal stawu i chroniący przed powodzią Jan Nepomucen .święty Florian od pożarów, Tekla broniąca od ognia i klęski nieurodzaju, Barbara i Michał Archanioł – patroni dobrej śmierci.

Jak Jakub Frank oszukał Polaków http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=13486

Założyciel tej sekty żydowskiej, Jankiel Leibowitz urodził się w 1726 na Podolu,tajnych wyznawców sekty, założonej przez Sabataja Cwi, którego wielu Żydów nazywało “mesjaszem i zbawicielem Izraela. 17 listopada, główny wróg rabinów w Polsce, biskup Dembowski, “nagle zmarł śmiercią naturalną”. Jak lubią mówić talmudyści, “najlepszego z gojów zabij!”. W 1759 ochrzciło się około tysiąca frankistów. Ich ojcami chrzestnymi zostało wielu polskich arystokratów. Najwyższe warstwy Polski zawsze słynęły ze swojej naiwności. Oczywiście, chrzest Żydów-frankistów był obłudny i zarówno Frank, jak i frankiści jedynie nałożyli chrześcijańskie maski.Frank, jak i frankiści jedynie nałożyli chrześcijańskie maski.“Tak jak Sabbataj Cwi i jego zwolennicy tylko zewnętrznie przyjęli islam, tak samo i my – instruował swoich zwolenników Frank - tylko pozornie przyjęliśmy chrześcijaństwo, ponieważ w duszy za mesjasza nie powinniśmy uważać Jezusa z Nazaretu, tylko Sabbataja”. Natomiast namiestnikiem Sabbataja na ziemi jest on sam, Frank.”

Za przykładem Franka w następnych latach na katolicyzm w Polsce przeszło około 24 tysiące żydów - jego stronników, uzyskując na mocy ustawy sejmowej z 1786 r. szlachectwo.Przechrzty żydowskie przejęły katolicyzm, ale zawierając małżeństwa niemal wyłącznie między sobą, nadal praktykowały obrzezanie i nie zachowywały żadnych norm moralnych obowiązujących katolików.

Mesjasz Jakub Frank, sprzymierzony z iluminatami i syjonistami żydowskimi, prowadził własną, intensywną politykę z przyszłymi zaborcami Polski, snując co do naszej Ojczyzny przewrotne plany:czytaj Frankizm poprzez swoją antypolską politykę był  wielkim ciosem zadanym naszemu Narodowi w okresie przedrozbiorowym i ustawicznie ponawianym w każdej krytycznej sytuacji dla naszej Ojczyzny. Jego  ruch kabalistyczno-okultystyczny wdarł się do Kościoła katolickiego w Polsce, deprawując i niszcząc wiarę jego członków praktykami magicznymi .

Baphomet,-Dla tego boga masońscy kapłani  odprawiają liturgię czarnych mszy.Nieodłącznym elementem tej liturgii jest magia seksualna (prostytucja) o charakterze orgiastycznym, w której Baphomet ma szczególne upodobanie.Znany jest opis tej liturgii odprawianej już w XVIII w. przez kabalistę, przechrztę, mesjasza Jakuba Franka wraz z jego królewskim dworem:

czytaj 

 

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack