A Free Template From Joomlashack

A Free Template From Joomlashack

Drodzy Państwo

Niniejsza strona jest kontynuacją mojej wcześniejszej witryny:

http://hamburgpol.w.interia.pl/

stworzonej 13 sierpnia 2004 roku dzięki pomocy ś.p. Ryszarda,  członka założyciela NSZZ "Solidarność", wspaniałego patrioty i ofiarnego przyjaciela.

 

 

 

KSIĄŻKI ON-LINE

 

Uwaga
- nowa książka na witrynie:

Jean-Baptiste Bouchaud

MIŁOŚĆ ZA MIŁOŚĆ

Życie zakonne św. Rafała Kalinowskiego

Zapraszam do lektury

 

 

Książka "Dogmat Świętych Obcowanie" do której tekst zebrał i opracował w 1980 roku mói Tata
ś.p. Bernard Paweł Jan Tuszyński

 

Herman Cohen - Augustyn-Maria od Najsw. Sakramentu

 

Życie ojca Hermana
- Augustyna-Marii
od Najśw. Sakramentu

Książka wydana przez Siostry Miłosierdzia z Łagiewnik 1898 r

"Źródłem, z którego wypłynęły potoki miłości, siłą, która sprowadziła wylew dotąd nieznanej radości - była wiara święta. Nie ma jej ani w judaizmie, ani w schizmie, lecz tylko w jednym prawdziwym Kościele Katolickimi, W tym Kościele jedynie każdy z obu  naszych nawróconych  źródło wody żywej dla duszy swojej, spragnionej prawdy, mogli znaleźć.
Oby  życiem O. Hermana Cohena  i siostry Natalii Naryszkin, zostający poza obrębem Kościoła zostali oświeceni , że tylko w Kościele św. katolickim - wiara żywot wieczny daje."

Fragment listu Św. Rafała Kalinowskiego do tłumaczki w Łagiewnikach,
11 września 1898 r.

TEKSTY

 

Ks. prof. Franciszek Cegiełka

Nasz święty Rafał Kalinowski

 

 

 

Cudowny obraz, który Św. Faustyna nazwała "Król Miłosierdzia", namalował według słów s. Faustyny Eugeniusz Kazimierowski

W kulcie Miłosierdzia Bożego obraz Króla Miłosierdzia odgrywa pierwszorzędną rolę. Dlatego s. Faustyna przywiązywała do jego poprawności wielką wagę. W obrazie tym odróżniała ona cechy istotne i polecała czuwać, by one były zachowane.

"W dniu 23.09.2005 roku Litwini podstępnie zabrali z polskiego kościoła św. Ducha w Wilnie obraz Jezu Ufam Tobie i to mimo tego że kardynał Baczkis (prymas Litwy) publicznie ogłosił że obraz nie będzie zabrany po kryjomu. Obraz został przeniesiony do pobliskiego kościoła św. Trójcy a w zasadzie kaplicy. Kościół ten przez scianę sąsiaduje z głośnym nocnym klubem Oryginal obrazu Jezu Ufam Tobie w czasach sowieckich zostal przechowany przez wileńskich Polaków i od 20 lat znajdował się w Kościele św. Ducha."

Żródło cytatu

Stronę ogląda

 

• Initium sapientiae timor Domini  - Początkiem mądrości - bojaźń Pańska
(Psalm 111,10)

• Za wielu milczy!
Milczący obserwatorzy, nie zajmujący konkretnego stanowiska - bez odwagi pouczenia - są przed Bogiem współwinni w nieszczęściu Kościola 
Św. Hildegard
von Bingen (1098-1179)

• Największym wrogiem chrześcijaństwa są sami chrześcijanie,
jeśli są tchórzliwi i wygodni.  
Ks. abp prof. dr hab.
Stanisław Wielgus

 

 

 

 

Św. Michał Archanioł

 

 

 

 

Wy Polacy,
przez niniejszy ucisk oczyszczeni i miłością wspólną silni, nie tylko będziecie się wzajem wspomagali, nadto poniesiecie ratunek innym narodom i ludom, nawet wam niegdyś wrogim.

Cześć Maryi i Świętego Sakramentu zakwitnie w całym narodzie polskim.

Najwyżej zaś Pan Bóg was wyniesie, kiedy dacie światu
WIELKIEGO PAPIEŻA.

Bóg żąda od was walki w duchu Chrystusowym, i w duchu Jego Świętych.

Bł. ks. Bronisław Markiewicz
"Bój bezkrwawy", 1908

 

 

 

Św. Ekspedyt

 

Nowenna
do św. Expedyta

 

Matka Boża i cud narodzin króla Francji Ludwika XIV

 Cud narodzin Króla Francji  Ludwika XIV  5  wrzesnia 1638  

przepowiedziała Matka Boża bratu Firace w Kosciele Matki Bożej Zwycięskiej w Paryżu 

 

Kościół Matki Bożej Zwycięskiejw Paryżu

Kościół Notre Dame des Victoires w Paryżu .W 1619 r. przy dzisiejszej ulicy Notre-Dame-des-Victoires założony został klasztor augustianów, którzy w 1629 r. rozpoczęli budowę swojego kościoła. Została ona pobłogosławiona przez arcybiskupa Paryża, a król Ludwik XIII osobiście położył pod nią pierwszy kamień w obecności dworu. On też wybrał patronkę dla kościoła - miał on stanowić podziękowanie Bogu za zwycięstwo nad protestantami w oblężeniu La Rochelle

Ludwik urodził się w pałacu królewskim Saint Germain-en-Leye 5 września 1638 roku, na chrzcie otrzymał imiona Ludwik Dieudonne (dar od Boga),a do historii przeszedł jako Ludwik XIV Wielki.Długo oczekiwany następca tronu Francji był synem króla Ludwika XIII i Anny Austiaczki , córki Filipa II, króla Hiszpanii. 

Ludwik XIII i Anna pobrali się w 1615 roku  przez wiele lat Królowa modliła się o potomka , 

27 października 1637 r podczas modlitwy w kosciele Matki Bożej Zwycięskiej w Paryżu brat Firace otrzymał pewnosc że Nowenny w trzech kosciołach Francji

przyczynią się do narodzin oczekiwanego od 22 lat  królewskiego potomka ,

3 listopada 1637 o 2 w nocy przebudzony płaczem dziecka widzi Matkę Bożą z dzieckiem które ma się urodzić jako Król Francji Ludwik XIV .

Brat Firace powiadamia Królowę Annę i 8 listopada 1638 w trzech kosciołach rozpoczynają się modlitwy trwające do 5 grudnia 1637 r dokłanie 9 miesięcy przed urodzeniem przyszłego Króla Ludwika XIV.Ludwik XIII zmarł w 1643 roku , gdy w Anglii wybuchła wojna domowa; tron objąć miał jego syn, mający wówczas dopiero 5 lat. Miał on panować przez burzliwe 72 lata, umierając niespełna 4 dni przed swoimi 77 urodzinami. Jednakże po śmierci ojca władzę objęła jego matka - królowa Anna, wspierana przez kardynała Mazarin. W 1660 roku Ludwik poślubił infantkę Marię Teresę z Hiszpanii, a w następnym roku zmarł Mazarin. Następnego dnia Ludwik ogłosił swoją zasadę absolutyzmu:

"L'Etat, c'est Moi." ("Państwo to ja ").

 Królowa Anna  kuzynka Polskich Królów Władysława IV i

Króla Jana Kazimierza aresztowanego  w Francji w 1638 r gdy chciał odwiedzić Królową 

W 1638r., kiedy podróżował po Europie został zatrzymany na osobisty rozkaz kardynała Richelieu w porcie Tour de Bouc, oskarżony o szpiegostwo i osadzony w więzieniu o zaostrzonym rygorze .

Jego sytuacja poprawiła się dopiero pod koniec pobytu (więzienia) podczas , którego królewicza szykanowano-interwencja Władysława IV i jego żony  Cecylii Renaty i jej wynik, królewicz Zygmunt Kazimierz podziałały tak na kardynała ,że puścił jana Kazimierza.Po zakończeniu uciążliwej gościny w twierdzach francuskich syn Zygmunta udał się na spotkanie z Ludwikiem XIII , któremu otwrcie powiedział , że nie żywi do niego urazy za poniesione krzywdy , które spowodowane były złymi radami najbliższego otoczenia króla. Na te słowa Ludwik miał się ponoć rozpłakać i zaprosić swego "królewskiego kuzyna" do kilkudniowego biesiadowania.

Panowanie Ludwika to ciąg sukcesów i porażek. Ciężko pracował, by uczynić Francję potężnym krajem. Jego typowy dzień zaczynał się o ósmej a kończył o północy. Każda chwila była określona przez ceremoniał i etykietę. Wszystkie jego działania: poranne wstawanie, modlitwa, jedzenie, praca, a nawet zwykłe, codzienne czynności musiały mieć asystę w postaci dworu, ministrów i rodziny. Przez dłuższy czas swojego panowania, Ludwik XIV był uwielbiany przez kobiety, swoją rodzinę i poddanych. Był Królem-Słońce, którego światło zamigotało i zgasło 1 września 1715 roku  czytaj 

1 wrzesnia 1715  Królem Francji został prawnuk Króla Ludwika XIV-5 letni Król Ludwik XV, zw. Ukochanym Jego ojcem był Ludwik – Mały Delfin, a matką Maria Adelajda Sabaudzka.,5 wrzesnia 1725 r mając lat 15 poślubił starszą o 7 lat córkę króla polskiego Stanisława LeszczyńskiegoMarię. Ludwik XV zaangażował się bezpośrednio w przywrócenie swojego teścia – Leszczyńskiego na tron Polski, zwolniony przez śmierć Augusta II w 1733, wywołując wojnę o sukcesję polską, wycofał się z konfliktu, przekupiony przez Austrię, która ofiarowała Francji Lotaryngię.

 

Notre Dame des Victoires -wezwanie do zawierzenia Niepokalanemu Sercu.-w tym samym Kosciele gdzie Matka Boża przepowiedziała  cudowne urodziny  Króla Ludwika XIV
Sześć lat po objawieniach Cudownego Medalika  przy Rue du Bac w 1830 r Matka Najświętsza pochyliła pochyliła niebo nad Paryżem.

Stało się to ponownie w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Zwycięskiej.

    Kiedyś była to parafia tętniąca życiem. W 1836 r. czciciele Zwycięskiej Pani nie mieszkali już w pobliskich uliczkach.

Prześladowani przez rewolucję albo oddali życie za swą wiarę, albo zostali skazani na tułaczkę, albo ulegli terrorowi jakobinów i wyparli się swej miłości do Chrystusa i Matki Najświętszej.

    Kiedy urząd proboszcza Notre Dame des Victoires objął w 1832 r. ks. Charles Desgenettes, zaledwie kilku ludzi uczęszczało na niedzielną Mszę Świętą.

Nowy proboszcz próbował to zmienić, ale zewsząd spotykała go tylko obojętność i nienawiść. Walczył rok, drugi, trzeci. Bezskutecznie. W końcu ogarnęło go zniechęcenie. Postanowił złożyć rezygnację i poprosić o przeniesienie.W niedzielę, 3 grudnia 1836 r., ks. Charles Desgenettes odprawiał Mszę Świętą w niemal pustej świątyni. Ogarnęło go tak przemożne zniechęcenie, że nie umiał skupić się na wypowiadanych słowach- zaczął błagać o pomoc niebo.

 Wówczas usłyszał głos. Był wyraźny i brzmiał uroczyście. „Poświęć swoją parafię Najświętszemu i Niepokalanemu Sercu Maryi”.
Gdy wrócił do zakrystii, uznał, że był to owoc jego zmęczonego umysłu.Wtedy ponownie usłyszał te same słowa:

„Poświęć swoją parafię Najświętszemu i Niepokalanemu Sercu Maryi”.
    I wtedy się zaczęło...
    Ksiądz Desgenettes uwierzył, że przemówiło do niego niebo. Nim zapadł wieczór, spod jego pióra wyszły statuty Bractwa Niepokalanego Serca Maryi od Nawrócenia Grzeszników. „Członkowie są wezwani do codziennego ofiarowywania Bogu wszystkich dobrych uczynków i czynienia tego w zjednoczeniu z Najświętszym Sercem Maryi, by wyjednać nawrócenie grzeszników”.    Nim minął tydzień, paryski proboszcz uzyskał u biskupa zatwierdzenie ułożonej reguły

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack