A Free Template From Joomlashack

A Free Template From Joomlashack

Drodzy Państwo

Niniejsza strona jest kontynuacją mojej wcześniejszej witryny:

http://hamburgpol.w.interia.pl/

stworzonej 13 sierpnia 2004 roku dzięki pomocy ś.p. Ryszarda,  członka założyciela NSZZ "Solidarność", wspaniałego patrioty i ofiarnego przyjaciela.

 

 

 

KSIĄŻKI ON-LINE

 

Uwaga
- nowa książka na witrynie:

Jean-Baptiste Bouchaud

MIŁOŚĆ ZA MIŁOŚĆ

Życie zakonne św. Rafała Kalinowskiego

Zapraszam do lektury

 

 

Książka "Dogmat Świętych Obcowanie" do której tekst zebrał i opracował w 1980 roku mói Tata
ś.p. Bernard Paweł Jan Tuszyński

 

Herman Cohen - Augustyn-Maria od Najsw. Sakramentu

 

Życie ojca Hermana
- Augustyna-Marii
od Najśw. Sakramentu

Książka wydana przez Siostry Miłosierdzia z Łagiewnik 1898 r

"Źródłem, z którego wypłynęły potoki miłości, siłą, która sprowadziła wylew dotąd nieznanej radości - była wiara święta. Nie ma jej ani w judaizmie, ani w schizmie, lecz tylko w jednym prawdziwym Kościele Katolickimi, W tym Kościele jedynie każdy z obu  naszych nawróconych  źródło wody żywej dla duszy swojej, spragnionej prawdy, mogli znaleźć.
Oby  życiem O. Hermana Cohena  i siostry Natalii Naryszkin, zostający poza obrębem Kościoła zostali oświeceni , że tylko w Kościele św. katolickim - wiara żywot wieczny daje."

Fragment listu Św. Rafała Kalinowskiego do tłumaczki w Łagiewnikach,
11 września 1898 r.

TEKSTY

 

Ks. prof. Franciszek Cegiełka

Nasz święty Rafał Kalinowski

 

 

 

Cudowny obraz, który Św. Faustyna nazwała "Król Miłosierdzia", namalował według słów s. Faustyny Eugeniusz Kazimierowski

W kulcie Miłosierdzia Bożego obraz Króla Miłosierdzia odgrywa pierwszorzędną rolę. Dlatego s. Faustyna przywiązywała do jego poprawności wielką wagę. W obrazie tym odróżniała ona cechy istotne i polecała czuwać, by one były zachowane.

"W dniu 23.09.2005 roku Litwini podstępnie zabrali z polskiego kościoła św. Ducha w Wilnie obraz Jezu Ufam Tobie i to mimo tego że kardynał Baczkis (prymas Litwy) publicznie ogłosił że obraz nie będzie zabrany po kryjomu. Obraz został przeniesiony do pobliskiego kościoła św. Trójcy a w zasadzie kaplicy. Kościół ten przez scianę sąsiaduje z głośnym nocnym klubem Oryginal obrazu Jezu Ufam Tobie w czasach sowieckich zostal przechowany przez wileńskich Polaków i od 20 lat znajdował się w Kościele św. Ducha."

Żródło cytatu

Stronę ogląda

 

• Initium sapientiae timor Domini  - Początkiem mądrości - bojaźń Pańska
(Psalm 111,10)

• Za wielu milczy!
Milczący obserwatorzy, nie zajmujący konkretnego stanowiska - bez odwagi pouczenia - są przed Bogiem współwinni w nieszczęściu Kościola 
Św. Hildegard
von Bingen (1098-1179)

• Największym wrogiem chrześcijaństwa są sami chrześcijanie,
jeśli są tchórzliwi i wygodni.  
Ks. abp prof. dr hab.
Stanisław Wielgus

 

 

 

 

Św. Michał Archanioł

 

 

 

 

Wy Polacy,
przez niniejszy ucisk oczyszczeni i miłością wspólną silni, nie tylko będziecie się wzajem wspomagali, nadto poniesiecie ratunek innym narodom i ludom, nawet wam niegdyś wrogim.

Cześć Maryi i Świętego Sakramentu zakwitnie w całym narodzie polskim.

Najwyżej zaś Pan Bóg was wyniesie, kiedy dacie światu
WIELKIEGO PAPIEŻA.

Bóg żąda od was walki w duchu Chrystusowym, i w duchu Jego Świętych.

Bł. ks. Bronisław Markiewicz
"Bój bezkrwawy", 1908

 

 

 

Św. Ekspedyt

 

Nowenna
do św. Expedyta

 

Rzym Rodzina Króla Jana III Sobieskiego

Matka Świętych POLSKA  słuchaj 

Ojciec Króla  Jana III Sobieskiego 

Portrait of Polish nobleman Jakub Sobieszyn.jpg

 11 czerwca 1646 r w Zółkwii zmarł Janub Sobieski na rękach żony miał lat 58..w tym czasie jego synowie Marek i Jan Sobieski ( ...przebywali we Francji ...

14 maja 1610 r Jakub studiując w Paryżu był świadkiem zabójstwa Króla Henryka IV ,i podczas pobytu w Rzymie mieszkał 6 miesięcy w Pałacu Palazzo Zuccari u zbiegu dwóch ulic przy placu Trinita dei Monti, via Sistina i via Gregoriana.Tam przez 13 lat swój dom mieli spadkobiercy króla Jana III Sobieskiego, ukochana małżonka Maria Kazimiera i synowie, Aleksander i Konstanty Marysieńka . „Wynajęła w pobliżu od francuskich zakonników z klasztoru Trinita de’Monti kilka domów przy Via Felice. W jednym z nich zamieszkał kardynał d’Arquien. Po przeciwnej stronie zajęła palazzo Zuccari, w którym na początku XVII wieku przez ponad pół roku mieszkał Jakub Sobieski, ojciec Jana III. Połączono pałac z rezydencją kardynała d’Arquien, przerzuconym nad Via Felice mostkiem, który otrzymał nazwę „łuku królowej”. Urządzono również kaplicę i mały dom prowincjonalny dla dziesięciu benedyktynek, które Maria Kazimiera sprowadziła z Reims".„…

W Palazzo Zuccari Maria Kazimiera prowadziła sławny w całym Rzymie teatr. Pałac

Dziś w pałacu mieści się od 1913 r ośrodek naukowy - Bibliotheca Niemiecka Hertziana w której działa winda firmy Szyndlera ..
O 13-letnim pobycie Sobieskich w tym miejscu świadczy znajdujący się na elewacji herb rodu. Jest on umieszczony na dobudowanym w 1702 roku tzw. tempietto pprojektu Filippa Juvarry.

www.wilanow-palac.pl/.../pobyt_sobieskich_w_palazzo_zuccari_sobiesciana.html

Ten król Francji Henryk IV Burbon (1553-1610) ∞1600 Maria Medycejska (1575-1642) byli prapradziadkami jego prawnuka Cesarza Niemiec Karola VII

Król Henryk IV Wielki (ur. 13 grudnia 1553 w Pau w Nawarze, zm. 14 maja 1610 w Paryżu)
17 grudnia 1600 poślubił Marię Medycejską(praprawnuczkę króla polskiego Kazimierza IV Jagiellończyka i Elżbiety Rakuszanki, córki króla Niemiec, Czech i Węgier Albrechta II Habsburga.)
z którą miał 6 dzieci:
Ludwika XIII, króla Francji, męża Anny Austriaczki,
Elżbietę Burbon, królową Hiszpanii, żonę Filipa IV Habsburga,
Krystynę Marię Francuską, księżnę Sabaudii, żonę Wiktora Amadeusza I Sabaudzkiego,
Henriettę Marię Francuską, królową Anglii, żonę Karola I.
Królowa Maria Medycejska, (ur. 26 kwietnia 1575 we Florencji, zm. 3 lipca 1642 w Kolonii) – królowa Francji

.Sprawowała regencję w okresie małoletniości syna, Ludwika XIII.Urodziła się we Florencji we Włoszech jako córka Joanny, arcyksiężniczki austriackiej (1548–1578).

dusza jego syna Jana III Sobieskiego według wizji Karmelitanki Marii Anny Lindmayer od 11 listopada 1703 r znajduje się w niebie ...jego wnukowie to święty Kardynał,Klaryska,Arcybiskup ,Cesarz Karol VII ..

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack