A Free Template From Joomlashack

A Free Template From Joomlashack

Drodzy Państwo

Niniejsza strona jest kontynuacją mojej wcześniejszej witryny:

http://hamburgpol.w.interia.pl/

stworzonej 13 sierpnia 2004 roku dzięki pomocy ś.p. Ryszarda,  członka założyciela NSZZ "Solidarność", wspaniałego patrioty i ofiarnego przyjaciela.

 

 

 

KSIĄŻKI ON-LINE

 

Uwaga
- nowa książka na witrynie:

Jean-Baptiste Bouchaud

MIŁOŚĆ ZA MIŁOŚĆ

Życie zakonne św. Rafała Kalinowskiego

Zapraszam do lektury

 

 

Książka "Dogmat Świętych Obcowanie" do której tekst zebrał i opracował w 1980 roku mói Tata
ś.p. Bernard Paweł Jan Tuszyński

 

Herman Cohen - Augustyn-Maria od Najsw. Sakramentu

 

Życie ojca Hermana
- Augustyna-Marii
od Najśw. Sakramentu

Książka wydana przez Siostry Miłosierdzia z Łagiewnik 1898 r

"Źródłem, z którego wypłynęły potoki miłości, siłą, która sprowadziła wylew dotąd nieznanej radości - była wiara święta. Nie ma jej ani w judaizmie, ani w schizmie, lecz tylko w jednym prawdziwym Kościele Katolickimi, W tym Kościele jedynie każdy z obu  naszych nawróconych  źródło wody żywej dla duszy swojej, spragnionej prawdy, mogli znaleźć.
Oby  życiem O. Hermana Cohena  i siostry Natalii Naryszkin, zostający poza obrębem Kościoła zostali oświeceni , że tylko w Kościele św. katolickim - wiara żywot wieczny daje."

Fragment listu Św. Rafała Kalinowskiego do tłumaczki w Łagiewnikach,
11 września 1898 r.

TEKSTY

 

Ks. prof. Franciszek Cegiełka

Nasz święty Rafał Kalinowski

 

 

 

Cudowny obraz, który Św. Faustyna nazwała "Król Miłosierdzia", namalował według słów s. Faustyny Eugeniusz Kazimierowski

W kulcie Miłosierdzia Bożego obraz Króla Miłosierdzia odgrywa pierwszorzędną rolę. Dlatego s. Faustyna przywiązywała do jego poprawności wielką wagę. W obrazie tym odróżniała ona cechy istotne i polecała czuwać, by one były zachowane.

"W dniu 23.09.2005 roku Litwini podstępnie zabrali z polskiego kościoła św. Ducha w Wilnie obraz Jezu Ufam Tobie i to mimo tego że kardynał Baczkis (prymas Litwy) publicznie ogłosił że obraz nie będzie zabrany po kryjomu. Obraz został przeniesiony do pobliskiego kościoła św. Trójcy a w zasadzie kaplicy. Kościół ten przez scianę sąsiaduje z głośnym nocnym klubem Oryginal obrazu Jezu Ufam Tobie w czasach sowieckich zostal przechowany przez wileńskich Polaków i od 20 lat znajdował się w Kościele św. Ducha."

Żródło cytatu

Stronę ogląda

 

• Initium sapientiae timor Domini  - Początkiem mądrości - bojaźń Pańska
(Psalm 111,10)

• Za wielu milczy!
Milczący obserwatorzy, nie zajmujący konkretnego stanowiska - bez odwagi pouczenia - są przed Bogiem współwinni w nieszczęściu Kościola 
Św. Hildegard
von Bingen (1098-1179)

• Największym wrogiem chrześcijaństwa są sami chrześcijanie,
jeśli są tchórzliwi i wygodni.  
Ks. abp prof. dr hab.
Stanisław Wielgus

 

 

 

 

Św. Michał Archanioł

 

 

 

 

Wy Polacy,
przez niniejszy ucisk oczyszczeni i miłością wspólną silni, nie tylko będziecie się wzajem wspomagali, nadto poniesiecie ratunek innym narodom i ludom, nawet wam niegdyś wrogim.

Cześć Maryi i Świętego Sakramentu zakwitnie w całym narodzie polskim.

Najwyżej zaś Pan Bóg was wyniesie, kiedy dacie światu
WIELKIEGO PAPIEŻA.

Bóg żąda od was walki w duchu Chrystusowym, i w duchu Jego Świętych.

Bł. ks. Bronisław Markiewicz
"Bój bezkrwawy", 1908

 

 

 

Św. Ekspedyt

 

Nowenna
do św. Expedyta

 

26 czerwca 1995 Zamek Książ inauguracja masońskiego Klub Rotary

26 czerwca 1995 roku w 700 rocznicę odnowienia Królestwa Polskiego 26 czerwca 1295 r w Gnieznie

Okładka książki Orzeł Biały. 700 lat herbu Państwa Polskiego : 26 czerwca - 15 października 1995

inauguracja masońskiego Klubu Rotary Świdnica-Wałbrzych  w zamku Książ .

Pomysł stworzenia klubu Rotary zrodził się już w marcu 1993 roku

W październiku 1994 roku do Świdnicy przyjechał Claus-Wilhelm Hoffmann, ówczesny Nadburmistrz miasta Biberach w Niemczech, który zadeklarował pomoc finansową na potrzeby tworzenia klubu Rotary oraz zapoczątkował współpracę z Wrocławskim Klubem Rotary, który złożył również deklarację pomocy przy zakładaniu klubu Rotary.

12 października 1994 roku w trakcie wizyty Edwarda Szywały Prezesa Firmy "GALESS" i Mariusz Zadrożnego ówczesnego Prezesa Firmy "MATGAL" w Gencie, na uroczystym obiedzie między innymi w towarzystwie Prezydenta Klubu Rotary w Gencie oraz rotarianina Maurica Gormeza, otrzymali zapewnienie wsparcia moralnego i finansowego dla klubu Rotary w Świdnicy.W Baszcie Świdnickiej w dniu 14 lutego 1995 roku zostało zorganizowane pierwsze zebranie założycielskie w gronie 30 członków, którzy podjęli uchwałę o utworzeniu Klubu Rotary Świdnica-Wałbrzych, została uruchomiona procedura rejestracyjna.

W maju 1995 roku klub został zarejestrowany w Sądzie Wojewódzkim w Wałbrzychu z/s w Świdnicy, a już 28 września tego samego roku wszedł do wielkiej rodziny Rotary International. Uroczysta inauguracja miała miejsce na Zamku KSIĄŻ w sali Maksymiliana w dniu 26 czerwca 1995 roku, natomiast Charter Klubu Rotary Świdnica-Wałbrzych odbył się w dniu 14 października 1995 roku w Klubie BOLKO. Klub Rotary Świdnica-Wałbrzych został wprowadzony do międzynarodowej rodziny rotarian przez Klub z Wrocławia i z Biberach, natomiast Klub Rotary z Gentu w Belgii udzielił wsparcia finansowego.

Jakie tajemnice kryje Zamek Książ ?

Zamek Książ powstał w drugiej połowie XIII wieku z inicjatywy księcia jaworskiego Bolka I Surowego.Później przechodził z rąk do rąk, przez chwilę panował nim monarcha czeski, później został sprzedany wielkiemu rodowi Hochbergów.Historia zniszczonego częsciowo 10 grudnia 2014 r przez pożar Zamku Książ sięga XIII wieku  czasów panowania Króla Niemiec Henryka Ptasznika .prapradziadka 1 Polskiej królowej Bł Ryczezy .Przyjmował takich gosci jak mason Winston Churchill ,Car Mikołaj 

Zamek Książ w ogniu. Pożar XIII-wiecznej rezydencji okiem drona

Spłonął dach Zamku Książ

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack