A Free Template From Joomlashack

A Free Template From Joomlashack

Drodzy Państwo

Niniejsza strona jest kontynuacją mojej wcześniejszej witryny:

http://hamburgpol.w.interia.pl/

stworzonej 13 sierpnia 2004 roku dzięki pomocy ś.p. Ryszarda,  członka założyciela NSZZ "Solidarność", wspaniałego patrioty i ofiarnego przyjaciela.

 

 

 

KSIĄŻKI ON-LINE

 

Uwaga
- nowa książka na witrynie:

Jean-Baptiste Bouchaud

MIŁOŚĆ ZA MIŁOŚĆ

Życie zakonne św. Rafała Kalinowskiego

Zapraszam do lektury

 

 

Książka "Dogmat Świętych Obcowanie" do której tekst zebrał i opracował w 1980 roku mói Tata
ś.p. Bernard Paweł Jan Tuszyński

 

Herman Cohen - Augustyn-Maria od Najsw. Sakramentu

 

Życie ojca Hermana
- Augustyna-Marii
od Najśw. Sakramentu

Książka wydana przez Siostry Miłosierdzia z Łagiewnik 1898 r

"Źródłem, z którego wypłynęły potoki miłości, siłą, która sprowadziła wylew dotąd nieznanej radości - była wiara święta. Nie ma jej ani w judaizmie, ani w schizmie, lecz tylko w jednym prawdziwym Kościele Katolickimi, W tym Kościele jedynie każdy z obu  naszych nawróconych  źródło wody żywej dla duszy swojej, spragnionej prawdy, mogli znaleźć.
Oby  życiem O. Hermana Cohena  i siostry Natalii Naryszkin, zostający poza obrębem Kościoła zostali oświeceni , że tylko w Kościele św. katolickim - wiara żywot wieczny daje."

Fragment listu Św. Rafała Kalinowskiego do tłumaczki w Łagiewnikach,
11 września 1898 r.

TEKSTY

 

Ks. prof. Franciszek Cegiełka

Nasz święty Rafał Kalinowski

 

 

 

Cudowny obraz, który Św. Faustyna nazwała "Król Miłosierdzia", namalował według słów s. Faustyny Eugeniusz Kazimierowski

W kulcie Miłosierdzia Bożego obraz Króla Miłosierdzia odgrywa pierwszorzędną rolę. Dlatego s. Faustyna przywiązywała do jego poprawności wielką wagę. W obrazie tym odróżniała ona cechy istotne i polecała czuwać, by one były zachowane.

"W dniu 23.09.2005 roku Litwini podstępnie zabrali z polskiego kościoła św. Ducha w Wilnie obraz Jezu Ufam Tobie i to mimo tego że kardynał Baczkis (prymas Litwy) publicznie ogłosił że obraz nie będzie zabrany po kryjomu. Obraz został przeniesiony do pobliskiego kościoła św. Trójcy a w zasadzie kaplicy. Kościół ten przez scianę sąsiaduje z głośnym nocnym klubem Oryginal obrazu Jezu Ufam Tobie w czasach sowieckich zostal przechowany przez wileńskich Polaków i od 20 lat znajdował się w Kościele św. Ducha."

Żródło cytatu

Stronę ogląda

 

• Initium sapientiae timor Domini  - Początkiem mądrości - bojaźń Pańska
(Psalm 111,10)

• Za wielu milczy!
Milczący obserwatorzy, nie zajmujący konkretnego stanowiska - bez odwagi pouczenia - są przed Bogiem współwinni w nieszczęściu Kościola 
Św. Hildegard
von Bingen (1098-1179)

• Największym wrogiem chrześcijaństwa są sami chrześcijanie,
jeśli są tchórzliwi i wygodni.  
Ks. abp prof. dr hab.
Stanisław Wielgus

 

 

 

 

Św. Michał Archanioł

 

 

 

 

Wy Polacy,
przez niniejszy ucisk oczyszczeni i miłością wspólną silni, nie tylko będziecie się wzajem wspomagali, nadto poniesiecie ratunek innym narodom i ludom, nawet wam niegdyś wrogim.

Cześć Maryi i Świętego Sakramentu zakwitnie w całym narodzie polskim.

Najwyżej zaś Pan Bóg was wyniesie, kiedy dacie światu
WIELKIEGO PAPIEŻA.

Bóg żąda od was walki w duchu Chrystusowym, i w duchu Jego Świętych.

Bł. ks. Bronisław Markiewicz
"Bój bezkrwawy", 1908

 

 

 

Św. Ekspedyt

 

Nowenna
do św. Expedyta

 

Wawel -Wewelsburg Król Jan III Sobieski i jego rodzina

Wawel   zamek Królewski

Wawel -ślady pierwszego osadnictwa datuje się na środkowy paleolit, około 100 tys. lat p.n.e.Wawel był jednym z ośrodków władzy plemienia Wiślan, których organizacja państwowa powstała na przełomie VIII i IX wieku.W 1000 roku zostało utworzone biskupstwo krakowskie, czego konsekwencją była budowa katedry – siedziby biskupa.Na przełomie 1038 i 1039 Kazimierz Odnowiciel ( praprawnuk Cesarza Ottona I i św Adelajdy ) powrócił do Polski tym samym Kraków został siedzibą władzy królewskiej i stolicą państwa.W 1305 r katedra spłonęła, ale nie w całości, w związku z czym 20 stycznia 1320 roku możliwa była koronacja Władysława Łokietka i Królowej .pradziadków św Jadwigi W tym samym roku, z inicjatywy króla, rozpoczęto budowę nowej, trzeciej z kolei, która w swoim głównym zrębie istnieje do dziś. 4 lipca 1364 została ona konsekrowana.

4 marca 1676 r wielka radość Króla Jana III Sobieskiego

Wawel 4 marca 1676 r po ósmej rano królowa Polski Maria Kazimiera, słynna Marysieńka Jana III, powiła w zamku wawelskim córkę Teresę Kunegundę 57_teresa_kunegunda_sobieska.jpg

43 lata pózniej jej syn przejmuje Wewelsburg - Pałac Biskupi

Jednym z Biskupów był Klemens August Wittelsbach  syn Teresy Kunegundy Sobieskiej jako Biskup Paderborn  1719-1761

Klemens August Wittelsbachwnuk Polskiego Króla Jana III Sobieskiego urodzony 17 sierpnia 1700 r w Brukseli

w 71 rocznicę urodzin dziadka Jana Sobieskiego   przejmuje  Pałac Biskupi  Wewelsburg w 1719 roku

Wewelsburg -Nowy Watykan z planami do 2033 r

W 1934 r w zamku utworzono Nowy Watykan z planami do 2033r Zamek Wewelsburg

 

Zamek Wewelsburg - panorama

Wewelsburg zamek , położony na obrzeżach małego miasta Büren niedaleko miejscowości Paderborn.
Pierwotna warownia wzniesiona została tu już w pierwszej połowie XII wieku.Jej fundatorem był ówczesny graf Westfalii
- Friedrich von Arnsberg (1075-1124).
Na przestrzeni wieków zamek był wielokrotnie niszczony, odbudowywany i przebudowywany.
Swój obecny charakterystyczny trójkątny kształt uzyskał na początku XVII wieku.
Pełnił on wtedy funkcję siedziby biskupa Paderbornu - Theodora von Fürstenberga.
W 1934 roku Zamek Wewelsburg zajęty został przez oddziały elitarnej formacji nazistowskiej SS (Schutzstaffel). Wtedy też na rozkaz jednego z przywódców hitlerowskich Niemiec - Heinricha Himmlera rozpoczęła się przebudowa warowni tak by przypominała ona siedzibę rycerzy króla Artura. W ciągu 20 lat miało tu powstać wiele tajnych bibliotek, instytut astrologiczny, oraz ośrodek badań historycznych.
Himmler (podobnie jak większość innych nazistów) znany był ze swojego zamiłowania do praktyk okultystycznych. Pragnął on by Wewelsburg stał się nową siedzibą przywódców SS (tzw. Zakon Rycerzy Wewelsburga).
Powstała wtedy też (istniejąca po dziś dzień) słynna komnata na podłodze której znajduje się charakterystyczny motyw swastyki ułożonej z dwunastu błyskawic.

14 sierpnia 1943 r Rzym po bombardowaniach przez Aliantów ogłoszono miastem otwartym

14 sierpnia 1943 r Wewelsburgu kliknij (pałac biskupi wnuka Króla Jana III Sobieskiego Arcybiskupa Klemensa Augusta..

wydano dekret że Adolf Hitler jest oczekiwanym Mesjaszem któremu należy się cześć Boska kliknij

Dzieci Niemieckie ( w wydanych podręcznikach )modliły się do Mesjasza Adolfa Hitlera ,po ostatecznym zwycięstwie  wszyskie koscioły ,szkoły ,ważne place miały  przyjąć

kliknij
W 1945 roku Himmler nakazał rozbiórkę zamku.Po wojnie warownię odbudowano a w jej murach powstało schronisko turystyczne oraz Historyczne Muzeum Biskupstwa Paderborn.

15 kwietnia 2010 r otwarto muzeum poświęcone zbrodniczej hitlerowskiej organizacji SS.W wyniku jej działania zginęło nie tysiące a miliony ludzi.

Zbiory muzeum ukazują historię liczącej ponad milion członków przybocznej gwardii Adolfa Hitlera – i jej wodza Heinricha Himlera, którego osobisty dziennik zdobi starannie przygotowaną wystawę. Na liczącej tysiąc eksponatów wystawie znajdują się dwa „pierścienie z czaszką”, które otrzymywali starsi stopniem oficerowie. Na srebrnych obręczach wygrawerowano podpis Himmlera, a także czaszkę, swastykę i runę Sig, szczególnie rozpoznawalny symbol SS. Gdzie nasi zachodni sąsiedzi pokazali światu tę wystawę? No właśnie, i tu cały dodatkowy skandal. Na zamku w Wewelsburgu, w którym Niemcy modlili się do swych bogów o zwycięstwo, a po wojnie dla zatuszowania historii tego miejsca zorganizowali w nim schronisko młodzieżowe.

Zamek Wewelsburg imponująca, siedemnastowieczna rezydencja znajdująca się na szczycie wzgórza  w pobliżu Padeborn w środkowych Niemczech, odgrywała kluczową rolę w historii SS. Himmler wynajął go na ponad 100 lat w roku 1934, zaraz po tym jak partia nazistowska doszła do władzy, z zamiarem przekształcenia go w ośrodek szkoleniowy dla elity oficerów SS.
Z czasem planowano  przejęcia okolicznej wioski i zbudowania stolicy dla SS, z zamkiem jako „centrum nowego świata” po osiągnięciu „ostatecznego zwycięstwa”.
Zakon Rycerzy Wewelsburga, był marzeniem Heinricha Himmlera, który pragnął utworzyć nowy, germański zakon.
W tym celu odwoływał się do tradycji Zakonu Krzyżackiego.
Nieopodal miasta Paderborn, w połowie drogi między Kolonią a Brunszwikiem, znajdowały się ruiny średniowiecznego zamku Wewelsburg.
To właśnie to miejsce Himmler upatrzył sobie na siedzibę kierownictwa SS.
W zamku przygotowano specjalne apartamenty dla dygnitarzy organizacji.
Ich nazwy wywiedziono od sławnych postaci historycznych.
Reichsfuhrer SS dla siebie wybrał apartament Henryka I-prapradziadka 1 Polskiej Królowej Bł Ryczezy .
Wybudowano wielką komnatę o długości 35 i szerokości 15 metrów, w której miały odbywać się spotkania najwyższych rangą członków organizacji.
W podziemiach utworzono sanktuarium zakonu, miejsce kultu krwi, gdzie organizowano tak zwane
Bluttaufe (chrzty krwi), rytuały towarzyszące przyjęciu każdego młodego adepta.
Na wybór miejsca wpływ miała podobno legenda głosząca, że przyszłemu atakowi ze wschodu oprze się tylko jeden zamek w Westfalii. ,najmocniejsze mury mał Wewelsburg.

Dla wnuka Rotszylda -Adolfa Hitlera
Himmler i jego współpracownicy byli szczególnie zafascynowani postaciami Henryka I-prapradziadka 1 Polskiej Królowej Rychezy
czy Henryka Lwa potomka 1 Polskiej Królowej Ryczezy i przodka 3 Polskiej Królowej Małgorzaty   i 4 Polskiej Królowej Ryksy
zaś sam szef SS postrzegał siebie jako kontynuatora ich tradycji
widział się mistrzem zakonu, który posiadał tylko jedną regułę – Adolfa Hitlera.
podkreślał religijną zależność od Hitlera, którego chciał być rycerzem i obrońcą.
Zdaniem Himmlera członkowie SS byli kontynuatorami tradycji rycerskich.
Stąd niezmiernie ważna była dla niego zewnętrzna oprawa.
Wprowadzono specjalne odznaki, które miały podkreślić znaczenie władzy SS oraz stworzyć atmosferę tajemniczości i mistycyzmu.
Szefowie organizacji mogli należeć do jednej z trzech kategorii.
Do każdej przypisane były specjalne insygnia: odznaka, kordzik i herb. Najmniej ważnym, choć równie pożądanym, był srebrny pierścień z emblematem trupiej czaszki.
Czarni Rycerze
Najwyższymi dostojnikami SS było dwunastu obergruppenfuhrerów.
Każdy z nich miał własny, specjalnie zaprojektowany herb.
Himmler w swoim postępowaniu opierał się na micie o celtyckim królu Arturze, który ucztował i odbywał narady ze swoimi dwunastoma najdzielniejszymi rycerzami. W wielkiej komnacie w Wewelsburgu ustawiono dębowy stół dla niego i jego wybrańców.
Wokół znalazło się miejsce dla oznaczonych tarczami z herbami i nazwiskami każdego z „rycerzy” foteli.
Pod północną wieżą zaprojektowano także sanktuarium z marmuru. W środku, na podwyższeniu, płonął wieczny ogień – miały być w nim palone “rycerskie” herby. Dookoła stało dwanaście grobowców, a pośrodku najważniejszy – należący do samego Himmlera. Wentylacja we wnętrzu nie była najlepsza, stąd w czasie ceremonii wypełniał je dym, który sprawiał wrażenie obcowania z duchami zmarłych.
Himmler nakazał również dygnitarzom z kierownictwa SS odbywać specjalne ćwiczenia duchowe i niemal okultystyczne ceremoniały, w czasie których mieli odczuwać łączność z przodkami i czerpać z niej inspirację oraz siłę wewnętrzną niezbędną do realizacji wyznaczonego im posłannictwa.
Cel był jeden - zastąpienie wartości chrześcijańskich i wiary w Boga nową doktryną.

Nieopodal zamku, we wsi Wewelsburg znajdował się obóz koncentracyjny, w którym przetrzymywano 3900 więźniów.  Jedna trzecia z nich zginęła.Wykorzystując więźniów z pobliskiego obozu jako niewolniczą siłę roboczą, Himmler zadbał, żeby trzyskrzydłowy renesansowy pałacyk nabrał posępnego, średniowiecznego wyglądu. Aby odsłonić goły kamień z zewnętrznych ścian usunięto stiukowe zdobienia, pogłębiono fosę, a zamkowe wnętrza pokryły germańskie runy i swastyki. W północnej wieży przygotowano dwie komnaty: salę spotkań, zwaną Obergruppenfuehrersaal, oraz kryptę, w której miał płonąć wieczny ogień (prawdopodobnie w tym celu na środek pomieszczenia doprowadzono rurę z gazem).Twórca SS był zafascynowany okultyzmem i folklorem germańskim,  w Wewelsburgu odbywały się pogańskie rytuały. Prace nad renowacją zamku zostały ukończone w 1943 roku, a wtedy sytuacja na froncie nie pozwalała już Himmlerowi przyjeżdżać tu równie często jak wcześniej. Jego najbardziej pamiętną wizytą była ta z czerwca 1941, w przeddzień inwazji Niemiec na Związek Radziecki. Himmler oznajmił zebranym w Wewelsburgu oficerom SS, że celem kampanii radzieckiej jest "zredukowanie liczby Słowian o 30 milionów".

Zwiedzanie zamku 2012

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack