A Free Template From Joomlashack

A Free Template From Joomlashack

Drodzy Państwo

Niniejsza strona jest kontynuacją mojej wcześniejszej witryny:

http://hamburgpol.w.interia.pl/

stworzonej 13 sierpnia 2004 roku dzięki pomocy ś.p. Ryszarda,  członka założyciela NSZZ "Solidarność", wspaniałego patrioty i ofiarnego przyjaciela.

 

 

 

KSIĄŻKI ON-LINE

 

Uwaga
- nowa książka na witrynie:

Jean-Baptiste Bouchaud

MIŁOŚĆ ZA MIŁOŚĆ

Życie zakonne św. Rafała Kalinowskiego

Zapraszam do lektury

 

 

Książka "Dogmat Świętych Obcowanie" do której tekst zebrał i opracował w 1980 roku mói Tata
ś.p. Bernard Paweł Jan Tuszyński

 

Herman Cohen - Augustyn-Maria od Najsw. Sakramentu

 

Życie ojca Hermana
- Augustyna-Marii
od Najśw. Sakramentu

Książka wydana przez Siostry Miłosierdzia z Łagiewnik 1898 r

"Źródłem, z którego wypłynęły potoki miłości, siłą, która sprowadziła wylew dotąd nieznanej radości - była wiara święta. Nie ma jej ani w judaizmie, ani w schizmie, lecz tylko w jednym prawdziwym Kościele Katolickimi, W tym Kościele jedynie każdy z obu  naszych nawróconych  źródło wody żywej dla duszy swojej, spragnionej prawdy, mogli znaleźć.
Oby  życiem O. Hermana Cohena  i siostry Natalii Naryszkin, zostający poza obrębem Kościoła zostali oświeceni , że tylko w Kościele św. katolickim - wiara żywot wieczny daje."

Fragment listu Św. Rafała Kalinowskiego do tłumaczki w Łagiewnikach,
11 września 1898 r.

TEKSTY

 

Ks. prof. Franciszek Cegiełka

Nasz święty Rafał Kalinowski

 

 

 

Cudowny obraz, który Św. Faustyna nazwała "Król Miłosierdzia", namalował według słów s. Faustyny Eugeniusz Kazimierowski

W kulcie Miłosierdzia Bożego obraz Króla Miłosierdzia odgrywa pierwszorzędną rolę. Dlatego s. Faustyna przywiązywała do jego poprawności wielką wagę. W obrazie tym odróżniała ona cechy istotne i polecała czuwać, by one były zachowane.

"W dniu 23.09.2005 roku Litwini podstępnie zabrali z polskiego kościoła św. Ducha w Wilnie obraz Jezu Ufam Tobie i to mimo tego że kardynał Baczkis (prymas Litwy) publicznie ogłosił że obraz nie będzie zabrany po kryjomu. Obraz został przeniesiony do pobliskiego kościoła św. Trójcy a w zasadzie kaplicy. Kościół ten przez scianę sąsiaduje z głośnym nocnym klubem Oryginal obrazu Jezu Ufam Tobie w czasach sowieckich zostal przechowany przez wileńskich Polaków i od 20 lat znajdował się w Kościele św. Ducha."

Żródło cytatu

Stronę ogląda

 

• Initium sapientiae timor Domini  - Początkiem mądrości - bojaźń Pańska
(Psalm 111,10)

• Za wielu milczy!
Milczący obserwatorzy, nie zajmujący konkretnego stanowiska - bez odwagi pouczenia - są przed Bogiem współwinni w nieszczęściu Kościola 
Św. Hildegard
von Bingen (1098-1179)

• Największym wrogiem chrześcijaństwa są sami chrześcijanie,
jeśli są tchórzliwi i wygodni.  
Ks. abp prof. dr hab.
Stanisław Wielgus

 

 

 

 

Św. Michał Archanioł

 

 

 

 

Wy Polacy,
przez niniejszy ucisk oczyszczeni i miłością wspólną silni, nie tylko będziecie się wzajem wspomagali, nadto poniesiecie ratunek innym narodom i ludom, nawet wam niegdyś wrogim.

Cześć Maryi i Świętego Sakramentu zakwitnie w całym narodzie polskim.

Najwyżej zaś Pan Bóg was wyniesie, kiedy dacie światu
WIELKIEGO PAPIEŻA.

Bóg żąda od was walki w duchu Chrystusowym, i w duchu Jego Świętych.

Bł. ks. Bronisław Markiewicz
"Bój bezkrwawy", 1908

 

 

 

Św. Ekspedyt

 

Nowenna
do św. Expedyta

 

Wewelsburg -Nowy Watykan z planami do 2033 r

Jednym z Biskupów Zamku Padeborn  był Klemens August Wittelsbach wnuk Polskiego Króla Jana III Sobieskiego

Wewelsburg to renesansowy zamek w zachodnich Niemczech, położony na obrzeżach małego miasta Büren niedaleko miejscowości Paderborn. Pierwotna warownia wzniesiona została tu już w pierwszej połowie XII wieku. Jej fundatorem był ówczesny graf Westfalii - Friedrich von Arnsberg (1075-1124). Na przestrzeni wieków zamek był wielokrotnie niszczony, odbudowywany i przebudowywany. Swój obecny charakterystyczny trójkątny kształt uzyskał na początku XVII wieku. Pełnił on wtedy funkcję siedziby biskupa Paderbornu - Theodora von Fürstenberga.


W 1934 roku Zamek Wewelsburg zajęty został przez oddziały elitarnej formacji nazistowskiej SS (Schutzstaffel). Wtedy też na rozkaz jednego z przywódców hitlerowskich Niemiec - Heinricha Himmlera rozpoczęła się przebudowa warowni tak by przypominała ona siedzibę rycerzy króla Artura. W ciągu 20 lat miało tu powstać wiele tajnych bibliotek, instytut astrologiczny, oraz ośrodek badań historycznych.
Himmler (podobnie jak większość innych nazistów) znany był ze swojego zamiłowania do praktyk okultystycznych. Pragnął on by Wewelsburg stał się nową siedzibą przywódców SS (tzw. Zakon Rycerzy Wewelsburga). Powstała wtedy też (istniejąca po dziś dzień) słynna komnata na podłodze której znajduje się charakterystyczny motyw swastyki ułożonej z dwunastu błyskawic.

Zamek Wewelsburg imponująca, siedemnastowieczna rezydencja Biskupów  znajdująca się na szczycie wzgórza w pobliżu Padeborn ,

Jednym z Biskupów był Klemens August Wittelsbach wnuk Polskiego Króla Jana III Sobieskiego urodzony 17 sierpnia 1700 r w Brukseli w 71 rocznicę urodzin dziadka Jana Sobieskiego

Zamek Wewelsburg - panorama

odgrywała kluczową rolę w historii SS. Himmler wynajął go na ponad 100 lat w roku 1934, zaraz po tym jak partia nazistowska doszła do władzy, z zamiarem przekształcenia go w ośrodek szkoleniowy dla elity oficerów SS. Z czasem snuł on coraz ambitniejsze plany przejęcia okolicznej wioski i zbudowania stolicy dla SS, z zamkiem jako „centrum nowego świata” po osiągnięciu „ostatecznego zwycięstwa”.

Zakon Rycerzy Wewelsburga, był marzeniem Heinricha Himmlera, który pragnął utworzyć nowy, germański zakon. W tym celu między innymi odwoływał się do tradycji Zakonu Krzyżackiego. Nieopodal miasta Paderborn, w połowie drogi między Kolonią a Brunszwikiem, znajdowały się ruiny średniowiecznego zamku Wewelsburg. To właśnie to miejsce Himmler upatrzył sobie na siedzibę kierownictwa SS. W zamku przygotowano specjalne apartamenty dla dygnitarzy organizacji. Ich nazwy wywiedziono od sławnych postaci historycznych. Reichsfuhrer SS dla siebie wybrał apartament Henryka I.
-prapradziadka Polskiej Królowej Bł Ryczezy
Wybudowano wielką komnatę o długości 35 i szerokości 15 metrów, w której miały odbywać się spotkania najwyższych rangą członków organizacji.
W podziemiach utworzono sanktuarium zakonu, miejsce kultu krwi, gdzie organizowano tak zwane Bluttaufe (chrzty krwi), rytuały towarzyszące przyjęciu każdego młodego adepta.
Himmler i jego współpracownicy byli szczególnie zafascynowani postaciami Henryka I czy Henryka Lwa, zaś sam szef SS postrzegał siebie raczej jako kontynuatora ich tradycji niż wielkiego mistrza.
Himmler uważał,  się za mistrza zakonu, który posiadał tylko jedną regułę – Adolfa Hitlera. Słowa te podkreślają religijną wręcz zależność Himmlera od Hitlera, którego chciał być rycerzem i obrońcą.
Zdaniem Himmlera członkowie SS byli kontynuatorami tradycji rycerskich. Stąd niezmiernie ważna była dla niego zewnętrzna oprawa. Wprowadzono specjalne odznaki, które miały podkreślić znaczenie władzy SS oraz stworzyć atmosferę tajemniczości i mistycyzmu. Szefowie organizacji mogli należeć do jednej z trzech kategorii. Do każdej przypisane były specjalne insygnia: odznaka, kordzik i herb. Najmniej ważnym, choć równie pożądanym, był srebrny pierścień z emblematem trupiej czaszki.
Najwyższymi dostojnikami SS było dwunastu obergruppenfuhrerów. Każdy z nich miał własny, specjalnie zaprojektowany herb.
Himmler w swoim postępowaniu opierał się na micie o celtyckim królu Arturze, który ucztował i odbywał narady ze swoimi dwunastoma najdzielniejszymi rycerzami.
W wielkiej komnacie w Wewelsburgu ustawiono dębowy stół dla niego i jego wybrańców. Wokół znalazło się miejsce dla oznaczonych tarczami z herbami i nazwiskami każdego z „rycerzy” foteli. Pod północną wieżą zaprojektowano także sanktuarium z marmuru. W środku, na podwyższeniu, płonął wieczny ogień – miały być w nim palone “rycerskie” herby. Dookoła stało dwanaście grobowców, a pośrodku najważniejszy – należący do samego Himmlera. Wentylacja we wnętrzu nie była najlepsza, stąd w czasie ceremonii wypełniał je dym, który sprawiał wrażenie obcowania z duchami zmarłych.
Himmler nakazał również dygnitarzom z kierownictwa SS odbywać specjalne ćwiczenia duchowe i niemal okultystyczne ceremoniały, w czasie których mieli odczuwać łączność z przodkami i czerpać z niej inspirację oraz siłę wewnętrzną niezbędną do realizacji wyznaczonego im posłannictwa.14 sierpnia 1943 r w Wewelsburgu wydano dekret że Adolf Hitler jest Masjaszem ..dzieci niemieckie uczono modlitwy do Masjasza Hitlera

30 III 1945 roku. Himmler rozkazał zaminować i wysadzić w powietrze  zamek Wewelsburg

 

 

Od konieca  1934 r. rozpoczęto  przebudowę zamku - miał się w nim znaleźć ośrodek szkoleniowy SS. 

W krótkim czasie Waffen SS rozrosły się do 40 dywizji, a imperium Himmlera rozciągało się na setki fabryk, kopalń i obozów koncentracyjnych.

Zamek Wewelsburg miał być rozbudowany, w jego sąsiedztwie miała być sieć bibliotek, instytutów astrologicznych i astronomicznych, oraz ośrodek badań historycznych.

To miasto miało być otoczone 12 metrowym murem.

22 czerwca '41 rozpoczęła się operacja "Barbarossa" i plany Himmlera mogły się ziścić do 1942 roku, ale wyprawa na wschód była końcem Niemiec Hitlerowskich.

W kwietniu 1945 w lochu wieży zachodniej znajdował się prywatny skarbiec Himmlera,

W kilka dni po zajęciu zamku przez amerykanów spenetrowano ten skarbiec.

Amerykański wywiad wydobył stosy dokumentów i kosztowności - ale nie ujawniono nigdy co tam naprawdę było i jaką miało wartość, ani skąd amerykanie mieli informacje o tej skrytce

 

 

 

 

Czy wojna się skończyła ?
Cel jest  -
zbudowanie w Europie potężnego porozumienia, będącego konsekwencją tworzenia od setek lat koncepcji zastąpienia wartości chrześcijańskich i wiary w Boga nową doktryną.
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack