A Free Template From Joomlashack

A Free Template From Joomlashack

Drodzy Państwo

Niniejsza strona jest kontynuacją mojej wcześniejszej witryny:

http://hamburgpol.w.interia.pl/

stworzonej 13 sierpnia 2004 roku dzięki pomocy ś.p. Ryszarda,  członka założyciela NSZZ "Solidarność", wspaniałego patrioty i ofiarnego przyjaciela.

 

 

 

KSIĄŻKI ON-LINE

 

Uwaga
- nowa książka na witrynie:

Jean-Baptiste Bouchaud

MIŁOŚĆ ZA MIŁOŚĆ

Życie zakonne św. Rafała Kalinowskiego

Zapraszam do lektury

 

 

Książka "Dogmat Świętych Obcowanie" do której tekst zebrał i opracował w 1980 roku mói Tata
ś.p. Bernard Paweł Jan Tuszyński

 

Herman Cohen - Augustyn-Maria od Najsw. Sakramentu

 

Życie ojca Hermana
- Augustyna-Marii
od Najśw. Sakramentu

Książka wydana przez Siostry Miłosierdzia z Łagiewnik 1898 r

"Źródłem, z którego wypłynęły potoki miłości, siłą, która sprowadziła wylew dotąd nieznanej radości - była wiara święta. Nie ma jej ani w judaizmie, ani w schizmie, lecz tylko w jednym prawdziwym Kościele Katolickimi, W tym Kościele jedynie każdy z obu  naszych nawróconych  źródło wody żywej dla duszy swojej, spragnionej prawdy, mogli znaleźć.
Oby  życiem O. Hermana Cohena  i siostry Natalii Naryszkin, zostający poza obrębem Kościoła zostali oświeceni , że tylko w Kościele św. katolickim - wiara żywot wieczny daje."

Fragment listu Św. Rafała Kalinowskiego do tłumaczki w Łagiewnikach,
11 września 1898 r.

TEKSTY

 

Ks. prof. Franciszek Cegiełka

Nasz święty Rafał Kalinowski

 

 

 

Cudowny obraz, który Św. Faustyna nazwała "Król Miłosierdzia", namalował według słów s. Faustyny Eugeniusz Kazimierowski

W kulcie Miłosierdzia Bożego obraz Króla Miłosierdzia odgrywa pierwszorzędną rolę. Dlatego s. Faustyna przywiązywała do jego poprawności wielką wagę. W obrazie tym odróżniała ona cechy istotne i polecała czuwać, by one były zachowane.

"W dniu 23.09.2005 roku Litwini podstępnie zabrali z polskiego kościoła św. Ducha w Wilnie obraz Jezu Ufam Tobie i to mimo tego że kardynał Baczkis (prymas Litwy) publicznie ogłosił że obraz nie będzie zabrany po kryjomu. Obraz został przeniesiony do pobliskiego kościoła św. Trójcy a w zasadzie kaplicy. Kościół ten przez scianę sąsiaduje z głośnym nocnym klubem Oryginal obrazu Jezu Ufam Tobie w czasach sowieckich zostal przechowany przez wileńskich Polaków i od 20 lat znajdował się w Kościele św. Ducha."

Żródło cytatu

Stronę ogląda

 

• Initium sapientiae timor Domini  - Początkiem mądrości - bojaźń Pańska
(Psalm 111,10)

• Za wielu milczy!
Milczący obserwatorzy, nie zajmujący konkretnego stanowiska - bez odwagi pouczenia - są przed Bogiem współwinni w nieszczęściu Kościola 
Św. Hildegard
von Bingen (1098-1179)

• Największym wrogiem chrześcijaństwa są sami chrześcijanie,
jeśli są tchórzliwi i wygodni.  
Ks. abp prof. dr hab.
Stanisław Wielgus

 

 

 

 

Św. Michał Archanioł

 

 

 

 

Wy Polacy,
przez niniejszy ucisk oczyszczeni i miłością wspólną silni, nie tylko będziecie się wzajem wspomagali, nadto poniesiecie ratunek innym narodom i ludom, nawet wam niegdyś wrogim.

Cześć Maryi i Świętego Sakramentu zakwitnie w całym narodzie polskim.

Najwyżej zaś Pan Bóg was wyniesie, kiedy dacie światu
WIELKIEGO PAPIEŻA.

Bóg żąda od was walki w duchu Chrystusowym, i w duchu Jego Świętych.

Bł. ks. Bronisław Markiewicz
"Bój bezkrwawy", 1908

 

 

 

Św. Ekspedyt

 

Nowenna
do św. Expedyta

 

Arcybiskup Hamburga 2015

Arcybiskup Hamburga 2015

Czy będzie Biskupem Katolickim ?

Nowy Ojciec Święty Franciszek mianował 20 stycznia 2015 r nowego arcybiskupa Hamburga którym został dotychczasowy wikariusz generalny archidiecezji kolońskiej, 48-letni ks. prał. Stefan Heße.

Ks. Stefan Heße urodził się 7 sierpnia 1966 r. w Kolonii. Po ukończeniu studiów teologicznych w Bonn i Ratyzbonie przyjął święcenia kapłańskie 17 czerwca 1993 roku i został włączony do kleru archidiecezji kolońskiej. Przez cztery lata pracował w duszpasterstwie, a następnie został wicerektorem arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Bonn. Od 2003 roku pracował w kurii arcybiskupiej w Kolonii, gdzie w latach 2006-2012 był dyrektorem wydziału personalno-duszpasterskiego. W 2012 został wikariuszem generalnym tej metropolii, a od marca do września 2014 był administratorem apostolskim archidiecezji kolońskiej. Jego święcenia biskupie i ingres w Hamburgu są planowane na 14 marca 2015 .

Maryjo Królowo Polski i świata całego ,pośredniczko wszystkich łask wstawiaj się za nami

Święta Matyldo Królowo Niemiec  zmarła 14 marca 968 w Kwedlinburgu wstawiaj się za nami

Św Papieżu Benedykcie V  zmarły w Hamburgu 4 lipca 965 r wstawiaj się za nami

Św Bruno I z Kolonii  zmarły 11 października 965 w Reims  wstawiaj się za nami

14 marca 968 w Kwedlinburgu zmarła praprababcia 1 Polskiej Królowej Ryczezy Święta Matylda, Matylda Westfalska (ur. ok. 895 w Enger w Westfalii - zm. 14 marca 968 w Kwedlinburgu) – żona króla Niemiec Henryka I Ptasznika, matka cesarza Ottona I .Matylda była córką westfalskiego hrabiego Teodoryka (Dietricha) i jego żony Reinhildy. Jako młoda dziewczyna została wysłana do klasztoru w Herford pod opiekę swej babki, tamtejszej ksieni. Jej uroda i cnota zwróciły na nią uwagę księcia saskiego Ottona Znakomitego, który zaręczył Matyldę ze swoim synem, Henrykiem (876 - 2 lipca 936). Matką Henryka była Jadwiga, córka Henryka Frankońskiego.

Matylda i Henryk pobrali się w 909 r. i doczekali się razem trzech synów i dwóch córek:

Jadwiga (ok. 910 - 10 maja 965), żona księcia Paryża Hugona Wielkiego, matka Hugona Kapeta

Otton I Wielki (23 listopada 912 - 7 maja 973), cesarz rzymski

Gerberga (ok. 913 - 5 maja 984), żona księcia Lotaryngii Giselberta i króla Franków Zachodnich Ludwika IV Zamorskiego, Henryk I (919/921 - 1 listopada 955), książę Bawarii

Bruno (925 - 11 października 965), arcybiskup Kolonii i książę Lotaryngii

Henryk i Matylda tworzyli zgodne małżeństwo. Po śmierci męża w 936 r. Matylda pozostała na dworze swojego syna Ottona.Matylda była chwalona za swoją pobożność i oddanie Bogu,ufundowała wiele instytucji religijnych, m.in. kapitułę i opactwo benedyktynek w Kwedlinburgu, klasztory w Pöhlde, Nordhausen, Grone i Duderstadt.W 962 r. towarzyszyła synowi w wyprawie do Rzymu po koronę cesarską. Po powrocie osiadła w klasztorze w Nordhausen. Pod koniec życia wróciła do Kwedlinburga. Tam zmarła w 968 r. i została pochowana w kościele św. Serwacego obok męża.

Od roku 1539 kościół ten jest w ręku protestantów.

Arcybiskup Kolonii (953-965)

Św Bruno I z Kolonii (ur. ok. 925, zm. 11 października 965 w Reims) Bruno był trzecim i najmłodszym synem króla Henryka I i jego drugiej żony Matyldy z Ringelheim. Jego bratem był cesarz Otton I Wielki.W wieku pięciu lat został przeznaczony do kariery duchownej. Kształcił się w szkole katedralnej w Utrechcie. W 939 r. brat Otton I powołał go na dwór królewski. Należał do najlepiej wykształconych ludzi epoki. W 940 r. został kanclerzem i zreorganizował dworską kancelarię.W 953 r. za sprawą brata został arcybiskupem Kolonii. Na początku września 953 r. Otton I nadał mu księstwo Lotaryngii, W 954 r. został opiekunem syna swojej siostry Gerbergi Lotara i regentem Francji. Dwa lata później został opiekunem Hugona Kapeta, syna swojej siostry Jadwigi. Podczas nieobecności Ottona I został opiekunem bratanka Ottona II, którego 26 maja 961 r. w Akwizgranie namaścił na króla.Bruno popierał szkoły klasztorne i reformę klasztorną zapoczątkowaną w Gorze. Otrzymał od brata liczne przywileje: prawo otoczenia Kolonii murami, odbywania targów, bicia monety i nakładania podatków. Jego dwór stał się centrum kultury. Zmarł 11 października 965 r. w Reims, spoczął w ufundowanym przez siebie opactwie benedyktynów św. Pantaleona w Kolonii.

Święty Cesarz Rzymski od 2 lutego 962 Pradziadek Polskiej Królowej Bł Ryczezy

Otton I Wielki (ur. 23 listopada 912, zm. 7 maja 973 w Memleben) – książę Saksonii 936–961, król niemiecki od 936

Otton został królem Niemiec w drodze elekcji w roku 936. Uroczysta koronacja odbyła się w Akwizgranie w tym samym roku. 10 sierpnia 955 pokonał Madziarów w bitwie na Lechowym Polu koło Augsburga, powstrzymując ich najazdy na środkową Europę. Od 963 roku Otton otrzymywał trybut od Mieszka I, księcia Polan (

2 lutego 962 papież Jan XII koronował Ottona w Rzymie na cesarza rzymskiego, w 967 Otton I uczynił cesarzem swego syna Ottona II. W roku 972 zaproponował Cesarstwu Bizantyjskiemu zwrot podbitych ziem na terenie Włoch w zamian za wzajemne uznanie tytułów cesarskich. Układ ten został przypieczętowany małżeństwem 14 kwietnia 972 r. w Rzymie Ottona II z księżniczką Teofano,

 

20 stycznia 1745 r w Monachium zmarł  wnuk Polskiego

Króla Polski Jana III Sobieskiego Cesarz Karol, z Bożej łaski uświęcony i wybrany cesarz rzymski, po wieki August, król Niemiec i Czech, książę Górnej i Dolnej Bawarii oraz Górnego Palatynatu Reńskiego, hrabia-palatyn Renu, arcyksiążę Austrii, książę elektor Świętego Cesarstwa Rzymskiego, landgraf Leuchtenbergu etc. etc. etc.

 

 

 

 

 

 

Prapradziadkowie Cesarza to

książę Bawarii Wilhelm V Wittelsbach (1528-1579) ∞1568 Renata Lotaryńska (1544-1602)

król Francji Henryk IV Burbon (1553-1610) ∞1600 Maria Medycejska (1575-1642)

cesarz rzymski Ferdynand II Habsburg (1578-1637) ∞1600 Maria Anna Wittelsbach (1574-1616)

Cesary Karol VII Bawarski (niem.) Karl Albrecht von Bayern (ur. 6 sierpnia 1697 w Brukseli, zm. 20 stycznia 1745 w Monachium) – elektor Bawarii 1726–1745 (jako Karol Albert), król Czech 1741-1743, Święty Cesarz Rzymski 1742–1745.

Pochodził z rodu Wittelsbachów, był synem elektora bawarskiego Maksymiliana II Emanuela i Teresy Kunegundy Sobieskiej, wnukiem króla Polski Jana III Sobieskiego i praprawnukiem cesarza Ferdynanda II Habsburga. Jego żona Maria Amalia Habsburg była córką cesarza Józefa I Habsburga.Karol Albert Wittelsbach urodził się 6 sierpnia 1697 r w Brukseli . Jako dziecko był zakładnikiem w rękach Habsburgów austriackich.W 1726 roku po śmierci ojca Maksymiliana II Emanuela Wittelsbacha objął tron w Bawarii. Zorganizował nową administrację państwową, uporządkował finanse, powiększył liczebność armii. Sprowadzał do Monachium artystów i naukowców chcąc, aby stolica jego księstwa mogła konkurować kulturalnie z innymi wielkim miastami Rzeszy. 8 grudnia 1741 roku został koronowany na króla czeskiego. 24 stycznia 1742 roku na sejmie we Frankfurcie nad Menem w 1000 rocznicę pierwszego synodu zwołanego przez św Bonifacego wybrany został cesarzem – 12 lutego 1742 roku koronowany został na cesarza rzymskiego i przyjął tronowe imię Karola VII. W 1743 roku Karol VII utracił na rzecz Habsburżanki Marii Teresy tron w Czechach, stracił kontrolę nad okupowaną przez Austriaków Bawarią. Karol VII zmarł 20 stycznia 1745 roku i został pochowany w kościele teatynów w Monachium. Jego następcą na tronie Bawarii został syn Maksymilian III Józef Wittelsbach.5 października 1722 w Wiedniu poślubił arcyksiężniczkę Marię Amalię Habsburg córkę cesarza Józefa I Habsburga ,siostrę Polskiej Królowej

Ich dzieci  to

Maria Antonina (1724-1780) – poślubiła swojego brata ciotecznego Fryderyka Krystiana Wettyna, późniejszego elektora saskiego

Teresa Benedykta (1725-1734)

Maksymilian III Józef (1727-1777) – elektor Bawarii

Maria Anna (1734-1776) – poślubiła Ludwika Jerzego Simperta, margrabiego Baden-Baden

Maria Józefa (1739-1767) – poślubiła cesarza Józefa II Habsburga
 

 


 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


 


 

 

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack